Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert vedik allandoan az...

Miert vedik allandoan az alkoholistakat?

Figyelt kérdés
A legtobbszor olyan velemenyeket olvasok, hogy ok beteg emberek, tamogatni kell oket. Pedig akik valojaban megtapasztaljak, milyen egy ilyen emberrel elni, tudjak, hogy nem leheg oket se szeretni, se tisztelni.
2014. jan. 12. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Az erős támogat, a gyenge ítélkezik. Beteg emberek, tény. Nehéz az élet velük, ez is tény. Segíteni kell nekik, hogy fel tudjanak hagyni az ivással.
2014. jan. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló lehet a helyzet az elmebetegekkel is, ők ráadásul nem is igen tehetnek róla, ráadásul nem is gyógyulnak ki belőle. De hát végül is, ők is emberek és szeresd felebarátod.....amit persze csak mondani könnyű.
2014. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Inkább üldözzük a dohányosokat!
2014. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Mert valóban beteg emberek, csak ezt sokan nem képesek megérteni.

Elismerem, rendszerint önnön hibájukból süllyednek olyan mélyre, amilyenre, de ettől függetlenül segítségre szorulnak. Az alkoholistának szinte részévé válik az alkohol, nem mindenkinek van ereje saját magától letenni a poharat. Az utolsó mondatoddal pedig nem értek egyet, édesapám alkoholista volt, és hiába volt sokszor részeg, mégis, az egyik legjobb szándékú ember volt, akit valaha ismertem.

2014. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem mindenki védi. Ennyi erőből senki sem rossz ember, mert mindenki azért viselkedik rosszul, mert valami lelki baja van, mert történtek vele rossz dolgok.

Majd ha titeket is összeverne részegen az apátok és elinná a család összes pénzét, akkor ennyire azért nem védenétek az alkoholistákat.

Na én így nőttem fel, mégsem lettem drogos, alkoholista, anorexiás, bulimiás, stb.

Mindenkinek vannak problémái, csak vannak, akik normális megoldást keresnek rá.

2014. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 Hozd a vasvillát. :D


Apám alkoholista. Sokszor sikerül magát megutáltatnia, de mégis mindig odalyukadok ki, hogy szeretem és hasonlítok rá, annak ellenére, hogy sohasem törődött velem. Valami mindig van, ami kiváltja ezt a betegséget és én mélységesen sajnálom az ilyen embereket, mert az életük egy olyan rossz irányba tart, amiből igen nehéz kilábalni.

2014. jan. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alkoholista és alkoholista között is van különbség. Nagyapám egész fiatal korától világ életében szinte minden nap megivott egy felest reggel, egyet este, néha még egyet délután is. Soha nem többet, még ünnepekkor sem. Emellett egy jóindulatú, szorgalmas, családszerető, odaadó, udvarias, kedves ember volt, soha nem lehetett részegen, de még csak becsípve sem látni. A mai szemlélettel, a mai "divat" szerint ő is alkoholistának tekinthető, mivel rendszeresen fogyasztott alkoholt.

De én őt még csak betegnek sem mondanám és igenis tiszteletreméltó ember volt az élete alapján.


Egy másik ismerősöm is rendszeresen iszik már évek óta, ő inkább a szorongásait oldja vele, rajta néha meglátszik, de alapból ő is rendes ember, nem bánt senkit.

Róla úgy gondolom, hogy neki nem ártana segítség, hogy máshogy küzdje le a szorongásait.


Aztán megint más téma, az a részeges, aki agresszív, durva, terrorizálja a családját, elissza előlük a pénzt. Őket már nem annyira tudom sajnálni.

2014. jan. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

nem értem miért kell olyan embereket védeni akik tönkreteszik a társadalmat. nagyon sok lelki sérült ember kerül ki alkesz szülők szárnyai alól, és akinek ugyebár nem ép a lelke, az nem tud olyan jól érvényesülni az életben, nem lát példát arra hogy milyen egy normális család.

egy szóval: kontraprodukció lép fel.


lenézem az alkoholistákat, és szívem szerint újra rendeletet hoznék a kényszergyógykezelésükről. a fene nagy szabadság nem vezet sok jóra.

2014. jan. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!