Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetem mellett csak diákmunká...

Egyetem mellett csak diákmunkát lehet majd vállalni?

Figyelt kérdés
Jövőre egyetemre megyek, és fel kell költöznöm Pestre, tehát magamat kell eltartanom. A kérdésem az lenne, hogy nappali tagozat mellett fogok tudni dolgozni? Vagy diákmunkát kell majd vállalnom? Nem tudom a nappali hány nap, de fogok tudni mellette dolgozni? Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 30. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
3%

Munkahelyek: 8-9-től 16-17 óráig

Egyetem: 8-tól 15-16 óráig


Szerinted fogsz tudni mellette főállást vállalni?

2017. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez csak levelező mellett lehetséges?
2017. jan. 30. 22:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Van néhány 4 órás diákmunka is, de nagyon kevés, azzal nem vagyok benne, hogy elég lesz ha magadat kell eltartanod. Amúgy a legtöbb egyetemen 4 nap szokott lenni ha jól veszed fel az óráid, rajtad is múlik. Még mindig megvan az a nem túl kellemes lehetőség, hogy mondjuk Péntek-Szombat-Vasárnap dolgozz valamit 8 órában és hétvégi pótlékokkal már biztos el tudod majd tartani magad.
2017. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A levelezőn is gondolkodtam, de oda elvileg nehezebb bejutni. Félek, hogy nappali mellett nem keresek majd annyit, hogy el tudjam tartani magam. Még ha nem is egy egész lakást bérelnék, hanem csak szobát.
2017. jan. 31. 00:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet vállalni nem diákmunkát is, olyan helyeken, mint a Zara, Bershka, mert ezek az üzletek nincsenek kapcsolatban diákszövetkezetekkel, viszont lehet náluk részmunkaidőben dolgozni (pl. heti 20 órában). Viszont ha diákszövetkezeten keresztül vállalsz munkát, akkor csak a 15%-os SZJA-t vonják le a fizetésedből, ha nem, akkor ugyanúgy levonják az egészségügyi hozzájárulást, nyugdíjjárulékot, stb., mintha rendes főállásban dolgoznál.
2017. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

ha rugalmas munkaidőt találsz akkor mindenképpen rendes munka

a diákmunka hatalmas lehúzás, ugyanannyi munkáért harmadannyit fizetnek

2017. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Nem igaz, hogy a diákmunka lehúzás.

Minden szövetkezet köteles megadni a munkád után legalább a mindenkori minimál órabért, ami jelenleg bruttó 733 forint, jövőre 794 forint lesz. Ebből pedig, ha jó szövetkezetet választasz, szinte csak a 15% szja-t vonják le, és talán egy kevés szövetkezeti járulékot.

Plusz, ha sikerül rugalmas munkaidőt kifognod, ahol alkalmazkodnak az órarendedhez, még sokat is tudsz dolgozni mellette. :)

Üdv: egy nappali tagozatos diákmunkás. :)

2017. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!