Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mit tegyek?

Mit gondoltok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én és a barátnőm egyetemisták vagyunk. Az világos hogy bulik nélkül unalmasak és egyhangúak az egyetemi évek (mondjuk én kifejezetten nem vagyok az a nagy bulizos fajta), viszont úgy érzem valami gond van nála ami viszonylag régóta fenn áll, az utobbi idokben..szóval a probléma hogy szinte már napi szinten alkoholhoz nyúl, és már-már megőrül ha nem iszik egy héten legalabb egy alkalommal. Azt hiszem az egész gimis évei is így teltek, legalabbis amennyit elmondott azokról az ivászatairol tudok..őszinten szolva rengetegszer ivott/iszik.Korabban mondtam már neki, szépen is, csunyan is - azaz megmondtam neki konkrétan amit gondoltam a dologról. Sajnos mostanra kétségbe estem, hiszen fogalmam sincs hogy mit tegyek, hogyan vezessem a jó útra, nem szeretném hogy az egészsége tönkremenne...még annyi hogy a szuleit ez abszolut nem izgatja....Gyerekkori barátságról van szó egyebkent és 18éves lanyok vagyunk mindketten.
2017. jan. 31. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:

nem vagy felelős őérte, és nincs is rá hatásod, ahogy látom. Mondhatod neki, hogy nem jó, amit csinál, meg hamar meg fog öregedni (mert így is lesz egyébként, csak 18 évesen még nem látni a jeleit ennek)

A lényeg, hogy ha heti 1x iszik, az nem gáz annyira.

Ha naponta, az már elég gáz.

viszont neked nem kell megőrülni miatta, mivel nem veheted mások terheit magadra, főleg olyanokét nem, akik nem igénylik a segítségedet.

Próbáld a saját életedet élni, ha ő nem hajlik a jó szóra.

2017. jan. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínű tényleg állhat valami a háttérben, amit nem akar elmondani és úgy könnyebbnek érzi, ezért iszik. Nekem van egy 22 éves lány munkatársam, hetente 3-4 alkalommal lerészegedik, de nem hajlandó senkinek elmondani mi bántja.

Esetleg ha következőre ivott próbáld akkor megkérdezni tőle, ilyenkor bátrabbak az emberek, lehet elmondja.

2017. jan. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kulonosebb oka nincs, minden gondját baját megosztja velem. :/ Csak egyszeruen ilyen, de remelem kinovi egyszer.

És koszonom a valaszokat!

2017. jan. 31. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!