Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, halálunk után...

Mit gondoltok, halálunk után fogunk újra találkozni a szeretteinkkel?

Figyelt kérdés

Lassan a 30-hoz közelítek, de eddig abban a szerencsés helyzetben éltem, hogy a halálnak nem volt része az életemben, legfeljebb elég kicsi koromban, amikor még nem értettem igazán.

Most az elmúlt 1 hónapon belül itt hagyott az első kisállatkám, aki sok évig velem volt, nagypapám, és nagymamám is elég rosszul van, ki tudja, meddig lesz velünk.

Most jutottam el csak odáig az életben, hogy ezen elgondolkodjam, de olyan elveszettnek érzem magam a témában... Nem akarom elhinni, hogy ezzel kész, vége, teljesen megszűntek létezni. De azt is nehezemre esik elképzelni, hogy a lelkük még velünk van, és nem pusztultak el véglegesen, hanem majd egyszer újra találkozunk...



2017. jan. 15. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Igen, szerintem fogunk találkozni velük.
2017. jan. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%

Részvétem az állatodért, sajnálom a történteket, de én úgy gondolom, hogy nem, nem fogunk. Igazából a túlvilágot meg minden ilyesmit pont az általad említett dolog miatt találták ki az emberek: Félnek. Félnek, hogy örökre elvesznek, megszűnnek létezni, hogy nem volt értelme annak amit eddig tettek, hogy a szeretteik a semmibe vesztek s sohasem láthatják őket többet.


Ezért van a mennyország, Isten és a többi :) Semmi tudományos alapjuk nincs, de HITET ad az embereknek s elűzi a félelmüket. Az emberek félnek a "Halálnak" nevezett ismeretlenségtől - miközben semmi okuk nem lenne. Ez az élet rendje. Születünk, élünk, meghalunk.


Mi volt a születésed előtt, most őszintén szólva, szerinted? Emlékszel te bármire is? "Rossznak" neveznéd azt az állapotot (ügye magát a semmit)?

Ha meghalsz, többet nem veszítesz el senkit és semmit, nem lesznek gondjaid, örök békességre lelsz. Nemhiába mondják, hogy nyugodj békében :)


S tudom, hogy rossz ezt most hallani, de nekem ez a véleményem - nem kell emiatt félni, mindenkivel megtörténik egyszer. Az életet ki kell élvezni addig, míg megvan, ha meg végetér, hát ez van.


Fogd fel ezt úgy, hogy egy minden problémától mentes örök, nyugodt és békés állapot :)

2017. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Ha hívő vagy, akkor ez nem is kérdés.

Mindegy, hogy keresztény, vagy buddhista, ott ezt vallják.

Én hiszem, hogy fogunk találkozni az apukámmal és a szeretett állatkáimmal és ezt hinni nekem jó.

Az ateistáknak nyilván az lesz a reakciójuk, hogy nem, de a döntés a te kezedben van, hogy melyik választ érzed számodra elfogadhatónak.

2017. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azokkal, akik lelki szinten fontosak számodra, hasonló szinten vannak, és közösek a céljaitok. Sok esetben egybeesnek az ember szeretteivel.
2017. jan. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Le leszek pontozva de szerintem nem. Bármennyire szeretnék nem hiszek a túlvilági életben. Sajnos szomorú hogyha az ember szerettei eltávoznak, és nagyon rosz érzés hogy többet nem láthatjuk őket. De ez a természet rendje. Ki kell élvezni a velük töltött időt, és haláluk után nem elfelejteni őket.
2017. jan. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%
Ebből lepontozás lesz, de nem, nem fogunk. Csak a sok elvarázsolt ember meg a hívők hiszik ezt.
2017. jan. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen felesleges itt bárkit is le-vagy felpontozni.

Ez egyéni hitvilág kérdése, amit illik tiszteletben tartani.

2017. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én is abban hiszek, hogy a halál után nincsen semmi, ahogy az 5. válaszoló is írja.
2017. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
11%
amennyi hitetlen itt van.. AKKOR MONDJÁTOK MÁR MEG JÉZUS ÉLT FELTÁMADT FÖLMENT A MENNYBE A SZENTLÉLEK LESZÁLLOTT AZ APOSTOLOKRA.... MIND IGAZ VAN RÁ BIZONYÍTÉK! Jézus élt csodákat tett fel is támadt Isten létezik akkor mivel magyarázzátok azokat a dolgokat mint a győri bazilikában a mária kép könnyezése.. Isten van létezik örökké van mennyország bárkit aki szeretteid közül eltávozott megtalálsz ott !!
2017. febr. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es. Egyértelmű bizonyíték erre az egészre nincsen.

Ha te mégis találsz légyszíves láss el minket is megbízható forrással.

A Mária könnyezése meg nem bizonyíték, ugyanis lehetett akár kamu vagy szemfényvesztés is.

Ezzel szemben az evolúcióra rengeteg bizonyítékunk van ami emberi ésszel felfogható és észlelhető is. Például a vírusok és baktériumok alkalmazkodása ami miatt időről időre módosítani kell az oltóanyagokat is.

Természetesen a biblia és az evolúció nem zárja ki egymást, sőt! De azt kijelenteni hogy bizonyítani tudjuk egy isteni hatalom létezését még nem mai kijelentés. Az pedig hogy ez a felsőbb hatalom pont a keresztény isten legyen akire ráépülő vallás rengeteg sebből vérzik szintén kétlem. Én is szeretnék hinni egy felső hatalomban és a túlvilágban. De én személyesen nem tudok.

Azzal semmi probléma hogyha bármilyen oknál fogva hiszel benne, de ez sokkal inkább hit kérdése ami mellett csak érzelmi érvekkel lehet meggyőzni az embereket. Ugyanis semmi bizonyíték nincs rá. És az hogy folyik egy Mária szoborról a víz vagy egy Jézus-szerű folt lett a pirítóson még nem bizonyíték semmire.

2017. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!