Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is lassan szégyell...

Szerintetek is lassan szégyellnivaló, ha valaki orvosira jár, vagy már orvos?

Figyelt kérdés
Olvastam Gyik-en is olyat, hogy "orvosis csajjal nem kezdenék". Illetve medikusként elég gyakran találkozom lenézéssel, holott nem szoktam felvágni, hogy milyen szakon tanulok, csak akkor mondom, ha kérdezik (sőt, még akkor is próbálok városnévvel kitérni a válasz elől, hogy ne tűnjek nagyképűnek), erre megkapom, hogy "jaj az nem nehéz". Tudom, hogy sok cikk van műhibákról, flegma, lekezelő bánásmódról, de erről nem az az orvos tehet, akit én/te/ő személyesen ismerünk, a hallgató meg aztán végképp nem. Több embertől hallottam, hogy orvossal még magánéletben se állna szóba.. Ez komoly? Egy kialakuló barátságnál, párkapcsolatnál már kezd szégyen, hátrány lenni, hogy valaki orvos(ira jár)? Ne értsetek félre, nem arra gondolok, hogy el kéne tőle ájulni, csak adni egy esélyt, mint bárki másnak. Van egy normális ember, akit megismerek, és ez a "válóok"? Azért az orvosok legtöbbje tényleg embereken segít és sokan nem a pénz miatt választották ezt a pályát. Bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak nekem nagyon fura, hogy azért választottam ezt a szakot, hogy másnak segítsek, és lassan örülhetek, ha nem köpnek le az utcán és nem rugdosnak meg, mert ide mertem felvételizni.

2017. febr. 5. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
most komolyan? primitiív,buta..esetleg irigy emberek szavára te miért adsz?
2017. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
65%

Te egy csodálatos ember vagy! Ne tántorítsanak el olyanok, akik megmondják hogy mi a rossz az orvosokban.. gondolj arra, hogy "attól hogy egy medvét láttál, nem láttad sz összeset."


Nem kell elnézést kérned mert orvosnak tanulsz, és vannak műhibák, meg flegma orvosok, a pékségben sem mindig mosolyogva szolgálnak ki, de amúgy is mi ez az elvárás, hogy aki nem szuper kedves velem, akkor az abban a szakmában dolgozó összes ember egy bunkó? Én is találkoztam már olyan nőgyógyásszal, akit láthatóan nem érdekeltek a panaszaim, rosszul esett, de nem kértem újat és nem is kezdtem hangoztatni, hogy a nőgyógyászok leszarják a beteget, de láss " csodát " (  ), amikor legközelebb mentem, egy másik orvos látott el, ő tényleg ellátott, beszélt velem, tartotta a szemkontaktust és kellemes volt az ottlétem ( egyébként mindkettő férfi volt ).


Nem számit ki mit mondd, és ha te egy ilyen jó lelkű ember vagy, hogy azért választottad ezt a hivatást, mert segíthetsz ( és szerintem csak is ez esetben hívhatjuk hivatásnak ), akkor neked mem kell, nem szabad!! rosszul érezned magad. Hallod mit mondanak és elengeded.

Aki mondja ezeket neki van hivatása, vagy munkája? Szívesen jár be dolgozni vagy " fizetni kell a számlákat" ?


Én örülnék ha egy ilyen orvosis csaj, mikor már elvégezte, rám mosolygna ugyanazzal a kitartó gyógyító szándékú elgondolással ( mint mikor a fenti dolgok kicsit aggasztották ugyan, de kitartott :) ), megkérdezné mi a panaszom és úgy érezném, hogy az én problémám is fontos.


Orvosnak lenni nem nehéz? Hát akkor miért nem orvos minden második ember, ahelyett hogy minden tüsszentéssel hozzá fordul? 🤣


Na ez is hosszúra sikeredett, lényeg, Te egy csodálatos ember vagy, nagyon sok jót kívánok Neked! 

2017. febr. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

„Szerintetek is lassan szégyellnivaló, ha valaki orvosira jár, vagy már orvos?”

Szeintem nem. Szerinted igen? Mert a szerintetek „is”... azt sugallja, bár a leírásból inkább az derül ki, hogy egyes ismerőseid szerint. Velük viszont miért foglalkozol? Annyi normális ember van a világon, hogy nem érdemes ilyen emberekre pazarolni a drága szabadidődet.


„Olvastam Gyik-en is olyat, hogy "orvosis csajjal nem kezdenék".”

Ebben az is benne lehet, hogy az illető úgy gondolta, hogy az „orvosis csaj” egész nap tanul, így nem tudna elég időt a partnerére szánni. Nem feltétlenül lenézés. De megsúgom, hogy ez a szabály is csak addig érvényes, amíg az illető nem találkozik egy „orvosis csajjal”, aki igazán megtetszik neki. Meg itt a GyK-n úghyis mindenki azt mond, amit akar...


„Illetve medikusként elég gyakran találkozom lenézéssel”

Mivel példát nem írtál, nem tudok róla véleményt mondani. De szerintem inkább irigységről lehet szó. Akik engem eddig lenéztek (hozzáteszem, elég kevesen), egyikük sem állt olyan értelmi színvonalon, hogy érdemes lett volna velük foglalkozni.


„erre megkapom, hogy "jaj az nem nehéz".”

Ez sem lenézés, inkább butaság (általában olyanoktól, akik valamilyen másik (akár nem is feltétlenül nehéz) szakra jártak/járnak, és el sem tudják képzelni, hogy annál valami nehezebb lehet vagy akár csak hasonlóan nehéz). Erre a hatékony válasz: „Próbáld ki, és majd meglátod.” :)


„Tudom, hogy sok cikk van műhibákról, flegma, lekezelő bánásmódról, de erről nem az az orvos tehet, akit én/te/ő személyesen ismerünk, a hallgató meg aztán végképp nem.”

Számos ügyet felfújnak, de ezek alapján is az adott egyéneket kell megítélni (és nem is felététlenül az orvost vagy az eü. személyzetet, mert bizony nagyon gyakran ok nélkül perel a páciens, és a bíróság mégis neki ad igazat (mivel sajnos a bíró sem ért hozzá). A média meg felfújja, nem kell elolvasni.


„Több embertől hallottam, hogy orvossal még magánéletben se állna szóba.”

Érdekes ismerőseid lehetnek. Én még sosem hallottam. És eddig mindenki szóba állt velem.


„Egy kialakuló barátságnál, párkapcsolatnál már kezd szégyen, hátrány lenni, hogy valaki orvos(ira jár)?”

Nem. Talán csak abban a körben, ahol te mozogsz (és talán ott is van valamilyen konkrét specifikus oka, amit te valószínűleg könnyebben ki tudsz találni, mint én), de szerintem ott is csak egy hangos kisebbségről lehet szó. De te magad nagyon sokat tehetsz azért, hogy a beszélgetés ne ebbe az irányba menjen, meg azért is, hogy a véleményük változzon.


„Ne értsetek félre, nem arra gondolok, hogy el kéne tőle ájulni, csak adni egy esélyt, mint bárki másnak. Van egy normális ember, akit megismerek, és ez a "válóok"?”

Ilyennel sem találkoztam még. És valószínűleg nem is ez a válóok, maximum ürügy.


Tehát amiket leírsz, azok általában nagyon rikán fordulnak elő. Ha te mégis folyton ilyen emberekbe botlasz, akkor felmerül, hogy nem a megfelelő emberekkel próbálsz barátkozni, vagy akár az is (de ezt nem tudom, mivel személyesen nem ismerelek sem téged, sem az adott ismerőseidet), hogy van valami arrafelé (pl. a közvetlen környezetedben), ami miatt ez alakult ki bennük. Vagy esetleg olyat látsz bele a mondanivalójukba, amit valójában nem is mondtak és nem is gondoltak (mint tegnap). Erre érdemes lehet rákérdezni, ha megint előfordulna. Meg talán az is benne van, hogy túl sokat foglalkozol a negatív élményekkel, míg a pozitív dolgokra nem figyelsz fel.

2017. febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te milyen körökben mozogsz, de nekem sosem akadt ezzel problémám. Ha valaki megtudta, hogy orvosira járok, ill. orvos vagyok, inkább elismerő szavakat kaptam érte. Párkapcsolat kialakításánál sem okozott ez sosem problémát.
2017. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

NEM, AZ ORVOSI AZ EGYIK LEGJOBB SZAK, HA A HIPPOKRATÉSZI ESKÜT KOMOLYAN TUDJA VENNI AZ AZT ELVÉGZŐ!


Azokat az orvosokat nézik le, akik semmibe veszik az orvosi esküt!

2017. febr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

# 5/5


Nem. Azokat az orvosokat nézik le, akik nem az elképzelt magyar "orvosi képnek" megfelelőek: azaz fáradhatatlanul, kedvesen, hiba nélkül végzik a munkájukat éh-bérért, hiszen nekik minden körülmények között a betegért kell létezniük, a jutalom amit ezért kapnak pedig a másik ember egézsége, ezen felül jó fizetést nincs is joguk elvárni.


Ha mégis jobb fizetést szeretnének vagy jobb munkakörülményeket, kedvesebb pácienseket, kevesebb ledolgozott órát, több szabadságot vagy egyszerűen nehezebben viselik a betegek magas igényeit akkor nem erkölcsösek, szemetek, "pénzéhesek", hiszen miért nem elég nekik az, ha a betegük egézséges, miért nem tesznek meg "mindent", egy ilyen ember nem megfeleltethető azzal a fiktív "orvossal", így az ilyen szakembert le kell nézni.


Ugye ha összehasonlítjuk a többi egyetemet végzett szakkal mérnök, ügyvéd, gyógyszerész vagy gazdaságtudományok szakemberrel, akkor az ő esetükben természetes ha sokat keresnek, kevesebbet dolgoznak és jobbak a munkakörülményeik, hiszen sokat tanultak és "menő" diplomájuk van, mert "az orvos azaz ember, aki ha bajom van azonnal segít nekem, bármi áron, juttatás fizetés nélkül, mert megérdemlem".

Ha nem így tesz akkor egy megvetendő ember, aki megérdemli, hogy lenézzék.



Igaz ez az egész gondolkodás a szocializmusra vezethető vissza, innen jön ez az egész félreértés. Az orvosi ellátás előtte sose az a típusú ellátás volt, ami jó minőségben, orvosok erőfeszítését feláldozva, alacsony költségekkel gyógyított mindenkit válogatás nélkül. Csak azoknak járt orvosi ellátás eredetileg is akik ezt meg tudták engedni. USA-ban ez most is így van.

2017. febr. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6%

# 5

"NEM, AZ ORVOSI AZ EGYIK LEGJOBB SZAK, HA A HIPPOKRATÉSZI ESKÜT KOMOLYAN TUDJA VENNI AZ AZT ELVÉGZŐ! "


Ha a Hippokratészi eskü lenne az aminek Magyarországon az orvosoknak meg kell felelni akkor nagyon sokan járnának rosszul, mivel egyáltalán nem egyezik azzal amit a legtöbb ember elvár az orvosi ellátástól.


Egyik kedvencem az, mikor szidják az emberek az orvosi ellátást, ennek ellenére ha megkérdeznéd őket egyik se voksolna arra, hogy vegyük a nyugati, USA példát és mindenki fizesse be amire szüksége van, de persze ahhoz, hogy jelenlegi rendszer megváltozzon se tesznek hozzá semmit.

2017. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!