Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom magam megvédeni...

Hogyan tudom magam megvédeni a buszon?

Figyelt kérdés

Mik azok az eszközök amiket használhatok ha megtámadnak a buszon, buszmegállóban? Ha összedobok egy sokkolót itthon, akkor azt lehet használni buszon? Vagy gázspray, kés, gázpisztoly, stb.

18 vagyok.



2017. febr. 7. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
ilyen gyakran megtamadnak vagy mi?? am amiket irtal azok jok.
2017. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
63%
Legyel skinhead ;) 19f vagyok buszmegbe 5 ciganyt vertem meg viperával ès paprika sprayvel aki az egyikbol nemkappt kapott a masikbol + acelbetkos ;)
2017. febr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:


a) az olyan szúró- vagy vágóeszköz, amelynek szúróhosszúsága vagy vágóéle a 8 cm-t meghaladja, továbbá a szúróhosszúság vagy a vágóél méretétől függetlenül a dobócsillag, a rugóskés és a szúró-, vágóeszközt vagy testi sérülés okozására alkalmas egyéb tárgyat kilövő készülék (különösen: felajzott íj, számszeríj, francia kés, szigonypuska, parittya, csúzli);


b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);


c) a lánccal vagy egyéb hajlékony anyaggal összekapcsolt botok, nehezékek;


d) az olyan eszköz, melyből a szem és a nyálkahártyák, illetve a bőrfelület ingerlésével támadásra képtelen állapotot előidéző anyag permetezhető ki (gázspray);


e) az olyan eszköz, amely az utánzás jellege és méretarányos kivitelezése miatt megtévesztésre alkalmas módon hasonlít a lőfegyverre (lőfegyverutánzat);


f) az olyan eszköz, amely elektromos feszültség útján védekezésre képtelen állapot előidézésére alkalmas (elektromos sokkoló);


g) az olyan eszköz, amely a zárszerkezetek illegális kinyitására vagy feltörésére szolgál (különösen: álkulcsok, mechanikus vagy elektromos elven működő zárnyitó szerkezetek).


Amikre ez igaz azt nem használhatsz.

2017. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ha csinálok egy sokkolót és lesokkolom a c***nyt a buszon, mert megtámad akkor nem lehet engem felelősségre vonni, mert önvédelem volt. Így van?
2017. febr. 7. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:
32%

De igen lehet. A védekezés mértékének arányosnak kell lenni a támadás mértékével. Tehát nem okozhatsz nagyobb kárt mint ami téged érne a támadás során.

Példa: ha lopnak tőled akkor nem szabad megverni, megölni a tolvajt, csupán feltartóztatni.

2017. febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ahh, a fenébe. Na nem baj, akkor valami mást kitalálok. Am nem támadtak még meg, de hamarosan sor kerülhet rá. Akit érdekel miért privátban kifejtem.
2017. febr. 7. 17:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki válaszolt, és nem vagyok se rasszista se náci. Egyszerűen velük van baj. Nincs mit ezen szépíteni.
2017. febr. 8. 13:45
 8/10 anonim válasza:
25%

Az úgynevezett közbiztonságra veszélyes eszközöket törvényt elvből mellőzni kell,mert ha betartod,akkor jobb ha nincs nálad semmi.(Kivéve jpx-ek persze.)

Sokszor irkáltam,hogy a gázpisztoly miért is nem jó,na itt is van rá egy szép példa.

Ami jó,és zárt térben is használható,csak találd is el a fejét vele.Valamint nem okoz közbotrányt ,hogy lövöldözés volt.:

Piexon termékek,drágák,de hatóanyag tartalmukban verik az összes gázsprayt a világon,legalábbis legújabb infoim szerint.

Hab vagy foam gázsprayk.:

Ezekből nagy töltetű kell mert hamar kifogynak.OC természetesen.

Tehát PIEXON JPX guardian angel,illetve 2 vagy 4 lövetű jet protectorok.Ezek engedély nélkül hordhatóak ráadásul.MK-hab tipusú gázsprayk,fox labs mann green schaum gázsprayk,ezeket a rendőrség is használja,nem civil piacra szánt szarok.

Magyarországon nem igazán kapni,online lehet ezeket rendelni németo.,cseho.,-ból,áruk relatíve magas.

[link]

[link]

2017. febr. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
42%
védekezés mértékének arányosnak kell lenni a támadás mértékével-->ez a törvény pár éve már nincs érvényben
2017. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

2. írónak (,,legyél skinhead...") BLABLABLAAAA XDDDD

a nagy sztori te egy egyedül 5 cigányt megvertél.... jóóó hagyjuk, lehetséges az ilyen, csak aki ezt tényleg meg is tudja tenni az nem pofázik erről, mert mihamarabb szeretne egy ilyet elfelejteni élete során ez egy kamu, szar tanácsot mg ne adj másnak.


Mindn védekezés lényege a túlélés: Ha tudod krüld el, ha nem tudod elkerülni, menekülj el, ha nem tudsz elmenekülni, harcolj (ennek még mindig az a lényege, hogy te megúszd, nem az, amit filmekben lehet látni, hogy egyedül szarrá versz egy hadsereget.) Éld túl az a lényeg, lehetőleg sérülés nélül.

A különböző eszköökkel az a baj, hogy nehéz bizonyítani, hogy jogosan jártál el vagy sem. A gázpisztolyokat én személy szerint szarnak érzem, mert abban a távban, amikor még hatásosak necces használni, míg amikor már jogilag is lehet, akkor már nm tudod. Egy balhé sem úgy kezdődik utcán, hogy 5 méterről figyelmeztet a támadó, hogy ő most jön, neked meg van időd előkapni, hanem belemásznak az arcodba, és sokszor az első ütés úgy elcsattan, hogy észre se fogod venni.

2017. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!