Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy ismeretlen férfi...

Ha egy ismeretlen férfi letaperol a buszon jogom van jól orrbavágni?

Figyelt kérdés

A kérdés többnyire elméleti, de egy kis előzményt azért fűzök hozzá. Kb 12 éves lehettem, amikor (mivel már egy ideje egyedül jártam haza) iskolából hazafele a buszon egy idősebb, 45 körüli férfi megfogdosott. Nem mertem semmit csinálni, és aki látta sem szólt semmit. Sosem szóltam róla a szüleimnek, de utána hetekig megalázva éreztem magam, ha eszembe jutott.

Azóta sokat gondolkodtam azon ami történt, és többektől hallottam, hogy nem egyedi eset. Így 4 év elteltével arra jutottam, hogyha megint valaki ilyesmivel próbálkozna (akár velem, vagy mással), nem hagynám annyiban és ott helyben a buszon úgy orrbaverném, hogy legközelebb elgondolkozna mielőtt lányokat molesztál. A kérdés már csak az, hogy mit kapnék ezért?

16/L


2016. okt. 31. 12:09
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanolyan mértékben és eszközzel.
2016. okt. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
90%
Naná, hogy jogod van orrbavágni és hangosan tedd is szóvá, hogy miért, hogy a körülötted állók is értsék. Lehetőleg legyen a közelben jó fizikumú férfi is, aki szükség esetén segíteni tud. Bár jellemző, hogy ilyen esetben az emberek csak fülüket-farkukat behúzva néznek, azért szokott lenni olyan is, aki segít. A határozott kiállástól az ilyen bunkó perverz állatok megszeppennek.
2016. okt. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
62%

az ütéssel óvatosan, mert lehet, hogy a fickó is visszaüt

ilyenkor jobb a hangos megalázás, azaz hangosan felkiáltani, mint pl: "tudod kit fogdoss te perverz disznó", és ilyenek

az ilyen férgek többsége félős nyuszi, és azonnal odébb áll

neked legyen több eszed

2016. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
16%
Jogod nincs. Feljelentheted maximum.
2016. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
93%
Inkább térdeld oldalba vagy herén , emiatt nem kell orvos se rendőr ha pattogna a szatír . Biztonságodért tarts a zsebedben paprikasprét .
2016. okt. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
90%
Igen, az önvédelmi spray jó ötlet. És igenis jogod van megvédeni magad bármilyen módon.
2016. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2016. okt. 31. 12:31
 8/51 anonim ***** válasza:
49%

"És igenis jogod van megvédeni magad bármilyen módon."


Ilyen joga jelenleg senkinek nincs a magyar jogrendszer szerint. Akármilyen szomorú is, de ha 8napon túl gyógyuló sérülést okoz akkor ő fogja a vádlottak padját koptatni. Azt, hogy őt épp tapogatta a buszon az illető elég nehéz bizonyítani. Azt pedig garantálom, hogy a többi utas mind vak és süket lesz mikor tanúkat keresnek.

Szóval csak óvatosan.

2016. okt. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
68%
Önbíráskodás miatt felelősségre vonhatnak a jog szerint, de valöszínűtlen, hogy ilyen esetben eljárást indítanának. Verd orrba nyugodtan.
2016. okt. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
94%

Kőnyökölj bele a gyomrába és csinálj egy jó kis hírverést neki. Szépen kiabálj vele, hogy ne fogdosson, lehet szólni a buszvezetőnek is, hogy ne nyissa ki az ajtókat és hívjon rendőrt, mert itt egy szatír.


Nem mondom, hogy nem érdekes a jogrendszer, de ahogyy a legtöbb ilyen esetből sincs semmi, úgy abból sem lesz ha tökönrúgod vagy kap egy gyomrost.

2016. okt. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!