Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak...

Milyen lehetőségeim vannak még, ha a posta pofátlanul megdrágult? Foxpost? Ennyi?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nagyon sok régi cuccomat árulom jófogáson, és eddig ajánlott levélként küldtem mindent, nem is volt vészes árban, mert ugye súly szerint fizettek a vevők. Erre bevezették idén, hogy ami 2,4 cm-nél vastagabb (meg van szélesség-hosszúság mérethatár de azok ésszerű kereteken belül) már csak csomagként adhatom fel, ami minimum 1490 Ft! Egy 500 Ft-os termékért nyilván hülye lenne ennyi postát fizetni bárki is...

Szóval mire tudnék átállni, hogy ne veszítsek vevőket?


A szempontok: előreutalás után postázok és a vevő terhére.


Eddig egyet találtam a foxpostot, ami talán jó lenne, de nem találtam meg az oldalon minden információt, ami érdekel. Aki magánszemélyként használta már, hogy működik?

Előreutal a vevő, én elmegyek, beteszem a csomagot valamelyik (mindegy melyik?) rekeszbe, kifizetem a feladást és elviszik? És ott melyik rekeszbe fogják tenni? Arról a vevőmet értesítik? Illetve a csomagolás. Hogyan kell foxpostba csomagolni? Dobozba, és ugyanúgy írjam rá a címzettet/feladót, mintha postán adnám fel?


Még valami lehetőségem van?



2017. febr. 8. 11:41
 1/8 VLLBalázs válasza:
83%

A Foxpost egy nagyon jó találmány!


A működése nagyon egyszerű, és a szolgáltatásait is nagyon szépen bővítgeti.


Az alap szolgáltatást, amikor automatából automatába küldesz. Ez úgy működik, hogy a vásárlótól megkérdezed, hogy hol lakik. Te megkeresed a hozzá legközelebb levő automatát, majd megkérdezed tőle, hogy jó lesz-e neki! :)


Elkéred tőle a nevet,mobilszámot,email címet! Ennyi! :)


Elviszed a cuccot az automatához. Csomagot adsz fel, kiválasztod a cél automatát, beírod a mobilszámát a címzettnek! Fontos, hogy a címzett nevét és telefonszámát írd rá a csomagra is, mielőtt berakod!!!


Kiválasztod a megfelelő nagyságú rekeszt(centiméter a képernyő alatt!!) , FIZETSZ BANKKÁRTYÁVAL, behelyezed a csomit és Viszlát! :)


Itt is viszonylag jól leírják! :) :) :) Hajrá és sok sikert, nekem nagyon bevált! IMÁDOM! :)


[link]

2017. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Nagyjából értem, és egyszerűnek is tűnik. Még annyi kérdésem lenne, hogy megnéztem a videót is (a hosszú és a rövid változatot is), de 2 rész nekem nem stimmel:


1. A legelején miután kiválasztotta a pasi a kijelzőn a nyelvet, bejön 5 gomb: Csomagátvétel, Visszaküldés, Üzleti ügyfeleknek, Róka klubtagoknak illetve az, hogy Mégsem. De ő szépen eltakarja a dobozzal a kijelzőt, ezalatt rábök valamire és mondja hogy kiválasztja a Csomagfeladást. Aha. És hol? Vagy akkor melyik takarja a Csomagfeladás funkciót?


2. Aztán amikor a kijelzőn eljut ahhoz a részhez, ahol mutatja a díjakat, mi nem szállítható, hogyan csomagold, felhasználási feltételek, a csomagolásnál írja, hogy "Kérlek írd rá a csomagra a mobilszámod". Aztán ha továbbmegy, be kell írni a címzett telefonszámát. És felhívja a figyelmet rá újra, hogy a te vagyis a feladó számát kell a csomagra írni!

Miért? Te azt írtad, hogy a címzett nevét és számát és nekem is ez tűnik a logikusnak...

2017. febr. 8. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Van még MPL csomagatumata is.
2017. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Harangozó Csaba válasza:

Meg van a Webox is, ami egy kicsit most versenyképesebb lett a Foxpost-tal. Miért ? Mert most kaptam ezt az email-t ( a Vaterától ) :


Kedves felhasználónk, !

A FOXPOST csomagküldés díja február 15-től módosul

Ezúton szeretnénk felhívni a figyelmedet, hogy a FOXPOST csomagküldési akciója február 14-én véget ér. Vatera Csomagpont partnerünk, a FOXPOST február 15-től továbbra is a Vaterafutáron biztosítja a legkedvezőbb árait.

Mivel korábban rendeltél Vaterán eladott terméked mellé FOXPOST csomagszállítást, ezért azt tanácsoljuk, hogy ha jelenleg is hirdetsz olyan terméket, ahol meg van adva ez a szállítási mód, akkor az új árak figyelembevételével módosítsd a feltüntetett díjakat.


Február 15-től a FOXPOST csomagküldés esetében is ár-megkülönböztetés kerül bevezetésre a vaterás illetve nem vaterás megrendeléseknél.

Csomagküldési díjak 2017. február 15-től:


Automatából » Automatába:


Vaterafutár árak

Max. méret / súly Vaterás

adásvétel Nem vaterás

adásvétel FOXPOST

piaci árak

12 x 36 x 62 cm (XS, S)

max. 15 kg 479 Ft 579 Ft 599 Ft

20 x 36 x 62 cm (M)

max. 25 kg 579 Ft 679 Ft 699 Ft

60 x 36 x 62 cm (L, XL)

max. 25 kg 779 Ft 879 Ft 899 Ft


Bocsi, valószínűleg nem fog jól látszani a táblázat itt, de azért ki lehet silabizálni vagy rákeresni a net-en. Igen, aztán van még az MPL futár is, mint írták. ( Még annyit, hogy a Webox-ot megvette a Foxpost, szóval lassan egyesülnek... ) Kellene még pár olcsó, hasonló hálózat, mert szűkül a választék :-(

2017. febr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem írtam semmit a dobozra, mégis elméletileg már át is vette a vevő (még nem írt vissza)

Vagy ennek van köze ahhoz hogy én csomagvarázslót használtam?

2017. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akit esetleg hasonlóan érdekel a dolog:


Senkinek nem ajánlom a foxpost szolgáltatást, elkeverték a csomagom, a címzettem kapott egy olyat amin volt eredeti címzés, a futár simán ráragasztotta az újat tojva rá, hogy rossz helyre viszi, a facebookon az ügyfélszolgálaton írni nem tudó fogyatékosok válaszolgatnak, e-mailre rengeteget kell várni, telefonon pedig érdemben nem segítenek.

2017. febr. 23. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Sztem ez a vélemény nem épp a valóságot festi le. Én már kb 15-20szor postáztam FoxPosttal, eddig tökéletes volt. Az egyetlen hibája, hogy utánvétet nem enged (amit persze simán megoldhatnának, mert ott van az automatába a bankkártyaleolvasó és tudtommal vannak egyes foxposttal szerződött webáruházak, ahol utánvéttel kártyával is fizethetnek a vevők az automatáknál).
2017. júl. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Foxpost illetően érdeklődnék ha vasárnap beraktak automataba akkor kedden megérkezik vajon?? Kinek mennyi idő volt a szállítás azt írják 2. Napon átvehető vélemény???
2018. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!