Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a társadalomtól...

Hogyan lehet a társadalomtól teljesen elszigetelten élni? (Legálisan)

Figyelt kérdés
Nem illegálisan, csak elszigetelten. SZóval nem vagy közveszályes hanem mint egy nyugdííjas, már ha értitek mire gondolok. Mondjuk egy hajón vagy Ororszországban egy házban. Az a lényeg, hogy szeretnék egész életemben úgy élni, mint egy nyugdíjas, jó körülmények között, hogy mindig azt csináljak, amit akarok, kutathassak, olvashassak, napozhassak, medencében fürödjek stb stb. Egyelőre nincs meg ehhez sem a végzettségem, bár tudom hogy az nem elég hozzá, de egy kutatói, újságírói pályához aminek a végén lehet ilyen helyzetbe kerülni, az kell. Meg egyelőre a vagyonom sincs még meg. De jó fizikai és szellemi képességeim, adottságaim vannak, hogy mondjam, sok van bennem, de jobb lenne a kényelem, szerintetek naivitás és fantazmagória ilyenre vágyni? Nincs itt valaki, aki így él? NEm akar valaki örökbefogadni?

2017. febr. 9. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok olyan munkakört, ami egyáltalán ne igényelné a társadalmi kapcsolatokat. Egy kutatónak például elengedhetetlen, hogy konferenciákra járjon, előadásokat tartson. Egy újságírónak is vannak olyan kötelezettségei, amik igénylik a személyes jelenlétet (egyébként meg olyan jól nem keresnek, hogy ezt a szintet elérjék). Sok ismerősöm dolgozik otthonról (műfordítók, programozók, stb.), de mindannyiuknak vannak személyes jelenlétet igénylő projektjei és egyik sem fizet olyan jól, hogy az luxus körülményeket eredményezzen.
2017. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kiről formáztad ezt a kérdést? Nagyon úgy tűnik, hogy nem saját magadról.

Egyébként én sem bírom a sok ingert.

2017. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy mivel lehet rászolgálni arra hogy egy ilyet rám hagyjanak? Nincsenek emberkísérletek, hogy pl mennyi ideig bírják egy ilyen helyen? Vagy ilyesmi? A lényeg mondom a teljes szuverenitás
2017. febr. 9. 11:32
 4/8 A kérdező kommentje:

Illetve az is érdekel, hogy robotikusan hogyan lehet ilyet létrehozni van e már ilyen? Tudom, hogy az egész borzasztó utópisztikus, de annyira kíváncsi vagyok.

Ergon hogy egy teljesen mechanikus környezetben él az ember közösség nélkül és mégis fennmarad nyilván egy emberi élet erejéig pusztán. Mennyi pénz kell egy önfenntartó egzisztenciához?

2017. febr. 9. 11:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már teljesen elvesztettem a fonalat. És nem biztos, hogy ez az én hibám...
2017. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

#1 a programozó nem az a kategória, aki mindig otthon dolgozik. Max. vannak a neten olyan oldalak, ahol cégek kérésére tesznek fel feladatokat, pl. hogy csinálja meg a weblapja designját vagy akármi :D De az is inkább freelancer, de utóbbi szerintem nem éri meg :)

Ráadásul ismerek olyan programozót, aki félmilliónál is többet visz haza havonta, ha neked annyiból nem lehet luxuskörülmények között élni, akkor nem tudom miből :D

Csak megcáfoltam :)

2017. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Online tozsde, fogadasok, viszonteladoi bizniszek... a kisujjadat nem kel kidugni a hazbol

Par millioert pedig kapsz az isten hata mogott hatalmas birtokot mondjuk ausztraliaban, rateszel egy lakokocsit azt csokolom

2017. febr. 10. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mikokka válasza:
0%
Ha édesanyád is így állt volna hozzá az élethez, te nem volnál. Az a legkevesebb, hogy tovább adod azt a jót, amit kaptál. Még egy növény is többet tud nálad, ha az önmagaddal való életet választod. Nem szabad félni a kihívásoktól. Könnyebb az élet, mint gondolod. Felnőttként, már te irányítasz! Vedd körül magad olyan emberekkel, akik szeretnek, és szeresd viszont őket! Meg fogsz lepődni, mennyire egyszerű, hiszen erre születtünk!
2017. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!