Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegezni a fogorvost/orvost?...

Tegezni a fogorvost/orvost? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Kicsit gondban vagyok,a fogorvosnőmmel körülbelül egy korosztály vagyunk és kicsit zavar,hogy magáz.Még ha magázódó kifejezéseket használ nem is annnyira, de az nagyon amikor azt mondja hogy a te helyett,hogy maga,az elég zavaró.Gond-e ilyenkor megkérni rá hogy ne magázzon még ha én magázom is? Vagy az bizalmaskodásnak számit,mivel ő nem ajánlotta fel,hogy tegeződjünk?

#Tegezés/magázás
2017. febr. 9. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Ha férfi vagy, nem ajánlhatod fel a tegeződést, ha nő, akkor igen.
2017. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem nem igazán illik, elvégre egyáltalán nem személyes jellegü a kapcsolatotok.
2017. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagytok puszipajtások, csak egy ügyfele vagy, aki odajár hozzá. Ennyi tiszteletet szerintem mindenki érdemel. Ne "kérd" meg rá, hogy magázzátok egymást, kérdezd meg, hogy jó lenne-e, de kérni semmiképp. Ha pozitív visszajelzést ad, akkor magázhatjátok egymást.
2017. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem! Szokkd meg a magázódást.
2017. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Most komolyan az a kellemetlen, hogy megadja neked az alapvető tiszteletet?
2017. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenütt erőltetni a tegeződést. Akkor sem, ha maszek rendelésen fizeted az orvosod szolgáltatásait. Egészségügyben sok helyen orvosok még asszisztenseikkel is magázódnak. Az nálunk is gyakori, hogy háziorvos asszisztense törekszik a nagyobb közvetlenségre (egy 500-asért gyorsan sorra kerülsz, megkapod a recepted, betegszabi igazolást...) , de dokikra ez nem jellemző.
2017. febr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

Te semmiképpen nem ajánlhatod fel a tegeződést.

Felnőtt ember vagy, szokj hozzá.

2017. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,megerősitéseket!Nők vagyunk mindketten, de ugy érzem arngban felülinek,ebben az esetben a doktornőnek kellene inditványozni.Azért zavaró kicsit mert tizenévesek is hellóval köszönnek neki és nem szól semmit,lazán veszi,nekem meg furcsa hogy korban hasonló korosztály vagyunk és magáz
2017. febr. 9. 15:25
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Mindketten nők vagytok?

A doktornő nem hiszem, hogy kezdeményezne, ha nő vagy, akkor mond meg, hogy sokkal kényelmesebben éreznéd a kellemetlen procedúrát, ha tegeződnétek. Biztos nem fogja rossz néven venni :)

2017. febr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
56%
Én is voltam fogorovosnál, és nagyon fiatal volt a fogorvos (nő), rezidens, szóval kb 23 éves csak. Én is nagyjából ennyi vagyok, szóval én tegeztem őt, hellóval köszöntem. Lehet illetlen, de nekem fura lett volna egy ilyen fiatal lányt magázni úgy, hogy én is pont annyi idős vagyok, mint ő. (szintén lány)
2017. febr. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!