Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeretném tegezni a tanáromat?

Szeretném tegezni a tanáromat?

Figyelt kérdés

csak nem tudom h hogyan hozzam fel nála a témát.4 éve nagyon de nagyon jó viszonyba vagyunk olyan kapcsolat van közöttünk mint ha legjobb barátok lennénk. Csak a korkülönbség........


hogyan célozgassak nála?



2016. ápr. 17. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha ő úgy érzi, felajánlja.
2016. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
értelmes válaszokat légyszi
2016. ápr. 17. 23:00
 3/11 anonim ***** válasza:
98%
Bocs, de ebben mi volt nem értelmes? Illetlenség célozgatni.
2016. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Maximum annyit tudsz tenni, hogy valamilyen "bensőségesebb" beszélgetésetek után felhozod neki, hogy már néha furcsának érzed, hogy magázod, mivel ennyire jóban vagytok, de persze a tegezést is nehezen tudnád elképzelni (ezt azért a tisztelet kimutatása miatt odatenném). Aztán erre majd reagál valamit, talán felajánlja, hogy "megpróbálhatod" mégiscsak a tegezést.


De mondjuk őszintén szólva én nem tenném, ez olyasmi, amit a tanár vagy felajánl magától, vagy nem. Nyilván nem lehet kierőltetni belőle (meg az bunkóság is).

2016. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsô teljesen jó választ adott: nagyon nem kéne.


Ha veled magázódik, akkor gondolom minden tanítványával magázódik. Innentôl kezdve tanárként nem teheti meg, hogy veled kivételezik.

És ha ezt mégis megpróbálod valahogy kisajtolni belôle, akkor azzal rendkívül kellemetlen helyzetbe hozod - ráadásul ezzel azt mutatod felé, hogy valószínûleg túlságosan is közvetlen volt veled, mert ennek hatására már nem vagy képes tisztán látni a határokat kettôtök között. Ez pedig nagyon veszélyes. Én pl. ilyen esetben tuti elkezdenék nagyobb távolságot tartani az adott diákkal l(fôleg ha te lány vagy, ô meg férfi - és arra tippelek, hogy ez a helyzet)


Majd ha már lérettségiztél, pl. az érettsegi banketten lehet esetleg erre celozgatasokat tenni, amikor mar megszünik köztetek tanár-diák felállás.

2016. ápr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom,hogy amikor megszűnik a tanár-diák felállás. Nekünk a fiatalabb tanárok suli után engedték, mondjuk egyik tancsinéni 7. utáni osztálytáborban mondta, hogy majd 8. után tegezhetjük őt, egyik fiatalabb tancsimat, aki nem csak más osztályokban tanított, hanem minket is, na, őt meg én kérdeztem meg 8. után, előtte amúgy eszembe nem jutott volna megkérdezni, amíg a tanárom, hogy tegezhetem-e. Amúgy így tettem fel, nem biztos, hogy mindenki elfogadja így, ilyen formában ezt a kérdést :"Tegezhetnélek?" Ez volt a kérdésem, engedélyt adott:):):) Ja mert hogy amúgy beugrottam még középsuliból az általánosiskolás tanárokhoz csakúgy.
2016. ápr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5/6 igen igazad van ez a felállás én lány ő fiú amugy ő mindenkit tegez csak velem kivételezik nagyon de nyagyon sokat ez tavaly ota van azóta ilyen a kapcsolatunk
2016. ápr. 18. 01:05
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az osztálytársaidat tegezi, téged meg magáz?

Ezt nehéz elképzelni.

2016. ápr. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mindenkit tegez csak és én is szeretném őt mett mar olyan jo viszonyba vagyunk
2016. ápr. 19. 06:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne hozd fel sehogy. Egy kis etika:

mindig az idősebb ajánlja fel a tegeződést.

2016. máj. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!