Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegezni a fogorvost/orvost?...

Tegezni a fogorvost/orvost? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés
Kicsit gondban vagyok,a fogorvosnőmmel körülbelül egy korosztály vagyunk és kicsit zavar,hogy magáz.Még ha magázódó kifejezéseket használ nem is annnyira, de az nagyon amikor azt mondja hogy a te helyett,hogy maga,az elég zavaró.Gond-e ilyenkor megkérni rá hogy ne magázzon még ha én magázom is? Vagy az bizalmaskodásnak számit,mivel ő nem ajánlotta fel,hogy tegeződjünk?

#Tegezés/magázás
2017. febr. 9. 14:08
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Igen, arra már gondoltam, hogy hellóval köszönök, az egyik ismerősöm mondta ő ha nem tudja tegezzen vagy magázzon valakit akkor egyszerüen hellóval köszön.Más fiatal is köszönt neki hellóval akkor ő is tegeződve szólt vissza.De nekem ha pl.Anna doktornőként mutakozott be,személyesen is, meg mikor ő hiv vissza telefonon akkor is ugy kezdi,hogy itt az Anna doktornő,meg jó napotot köszönünk egymásnak most fura lenne ezen változtani,mert startban nem úgy kezdtük.Nekem nagyon idegenszerű azt mondani,hogy maga,meg a magázó kifejezéseket is igyekszem kerülni,sőt még a megszólitását is, inkább csak annyit mondok elnézést,vagy legyen szives.
2017. febr. 10. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!