Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért így állnak hozzá egy...

Miért így állnak hozzá egy hipochonder emberhez amikor úgy érzi valami baja van?

Figyelt kérdés

Úgy hogy hát úgysincs semmi baja, úgyis csak beképzeli, honnan szedett ilyen baromságokat, összeolvasott csak mindenfélét az internetről. Meg minek elmenni orvoshoz csak beképzel mindent, pedig valójában tök egészséges.


Ezt tapasztalom hipochonderként másoktól amikor úgy érzem valami bajom van, valahogy jobban akarják tudni nálam pontosan mit érzek a testemben. Mert ugye én csak egy hülye hipochonder vagyok a szemükben akinek soha semmi baja nem lehet mert mindig mindent csak beképzel magának, meg a teste jelzéseit is túlreagálja.


2017. febr. 9. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy hipchondernek is lehet valóságos baja de mivel túl sokszor talál ki nem valós betegségeket ezért nem fogják komolyan venni. Erről az a pásztoros mese jut eszembe amikor a fiú mindig üvöltözött hogy farkas és a végén amikor tényleg ott volt a farkas nem hittek neki mert eljátszotta az emberek bizalmát.
2017. febr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! Sajnos aki nem érintett, annak fogalma sincs, az illető mit él át. Gyakorlatilag egyfajta lelki hallucinációnak tekintem a dolgot, mert az ilyen ember valóságnak hiszi a saját képzelgéseit, és úgy is éli meg.


A hipochondria a köztudatban nincs kétfelé választva (a képzelt, nárcisztikus, figyelmet követelő fajta a szorongásos depresszívtől), és az előbbit rengetegen kifigurázták már Moliere-től kezdve. Divat nevetni rajta vagy legyinteni rá.

2017. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alain Delon ***** válasza:
Azért, mert fárasztó hallgatni az ilyesmit. Ugyanakkor van baja a hipochondereknek. Pszichológiai problémájuk van.
2017. febr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyakorló hipochonder koromban én is azt szoktam vallani, hogy "azért mert paranoiás vagy, még nem biztos, hogy tényleg nem akarnak elkapni..."
2017. febr. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért mert olyan embereket terhelsz az (ÁL??) problémáiddal akik nem tudnak neked segiteni, nem tudják megoldani helyetted. Ha ugy érzed valami bajod van szépen menj el (lehetöleg fizetös!!) kivizsgálásra szépen. Ennyi!
2017. febr. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!