Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm hipochonder vagy...

A barátnőm hipochonder vagy miért utánoz engem?

Figyelt kérdés

Egyszer rosszul lett a melegben, a tömött vonaton, és bár azóta ez nem fordult elő, állítja, higy beki ugyanolyan szociális fóbiája van, mint nekem. (Én 10 éve vagyok beteg, a rohamok mindennaposak, pszichiátrián is kezeltek már - egy kicsit zavar, hogy azt sem tudja, miről van szó, mégis ezt hangoztatja. Amíg ezt nem tudta rólam, neki sem volt "szocfóbiája".)


Nemrég elmentem fülészetre, mert romlott a hallásom, és kiderült, hogy rosszul használtam a fültisztító pálcikát, ezért ki kellett mosni a füleimet. Hirtelen a barátnőmnek is elromlott a hallása ezután, de az orvos elküldte, hogy nincs semmi baja. Persze, azóta az orvos a hülye, amiért nem kezelte őt.


Ehhez már nincs közöm, de műtét előtt áll, ezért elment EKG-ra, és mondta, hogy amúgy is elment volna, mert nagy néha szúrni szokott a szíve, és biztosan szívbeteg. Kiderült, hogy semmi baja.


Egyszer, gyerekkorában elájult vérvételen, ezért folyton kéri, hogy hadd feküdjön a művelet közben. Bár ezt igazán nem sajnálom tőle, de minden vérvétel előtt 2 hétig majrézik, és már ezt is kezeltetni akarja magán a pszichiátrián, ahol én voltam.


Vajon szeretne magának egy komoly betegséget, hogy felhívja magára a figyelmet? Tudni kell, hogy amikor pszichiátrián feküdtem a szocfóbiám és a depresszióm miatt, a családom hirtelen elkezdte komolyan venni a dolgot, és nagyon sokat törődtek velem akkoriban. Talán ezt irigyelte meg? Pedig huszonévesek vagyunk már...


2016. nov. 18. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:

"Vajon szeretne magának egy komoly betegséget, hogy felhívja magára a figyelmet?"

"nagyon sokat törődtek velem akkoriban. Talán ezt irigyelte meg?"


Ennyi.

Nem hipochonder amúgy, akkor lenne az, ha el is hinné, hogy beteg, és az utánzásnak ehhez nincs köze. De valószínű tudja jól, hogy nem az. Ez az egész figyelemfelkeltés. De legalább nincsenek szuicid hajlamai, mert akkor minden másnap azzal jönne, és azt kicsit gázabb elviselni.

2016. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szimplán irigy szerintem arra hogy veled törődtek.
2016. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem egészséges ember rosszul van egy kórház gondolatától is, pláne attól, hogy befeküdjön egy pszichiátriára.


Nem tartom azt sem feltétlenül normálisnak ha valaki a másik ember "nyomorát" irigyli, a betegségét. A szúró szíve is valószínű pánikbetegséget jelez ha semmilyen szervi oka nincs.


Távoli ismerős is így került pszichiátriára, így kezdték meg a gyógyszeres kezelést és a pszichoterápiát nála. Érte egy nagy csapás az életben, nem tudta feldolgozni majd hipochonder lett. Az orvosánál hisztériás rohamot kapott hogy nem veszik elég komolyan a gyomorfertőzését és elvitették mentővel a kórházba.


Nekem inkább tűnik úgy, hogy neki is van valami baja, de könnyebb a te diagnózisoddal azonosulnia, mert azzal már tisztában van.

2016. nov. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!