Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mellette vagy ellene tanúskodjak?

Mellette vagy ellene tanúskodjak?

Figyelt kérdés

Az osztályban van egy magántanuló,de napi két órára be kell járni azért hozzánk,és azokon az órákon mellettem szokott ülni. Nos, az osztályfőnök kapiskálni kezdte,hogy a padtársam dohányzik,és először csak a fiú meg az o.f.ő beszéltek erről,de mivel sok mindent letagadott,ezért belevonták ebbe az ügybe a az iskola gyermekvédelmi felelősét is,de itt sem mondott mindig igazat,ezért kitalálták a tanárok,hogy néhány osztálytársat meg diákot,aki bármit is tudhat az ügyből,"kihallgatnak".

Már volt egy ilyen "kihallgatás",amiben arról volt szó,hogy azt állították,hogy a fiú meg néhány haverja kimásztak a suliból(persze suliidőben) és cigiztek. Én igazat mondtam,nem tudtam erről az ügyről semmit,azt sem hogy igaz lenne,de azt sem,hogy ezt csak kitaláltak volna egyesek,ezért ezt meg is mondtam.

Aztán ugye még van az "alaphelyzet",miszerint dohányozik,és igen,tudom,hogy dohányzik,néha szoktam érzeni,hogy dohányszagú. Hétfőn lesz ennek a résznek a kitárgyalása,és nagy dilemmában vagyok! Egy igazán jószívű fiúról van szó,nagyon sokszor segített már nekem,és nem mellesleg a barátom legjobb haverja! Annyira nem fontos nekem a fiú,de azért nem szeretném elveszíteni a barátságát.

Illetve,az o.f.ő azt mondta,hogy nem érdemes hazudni,mert ő már félig tudja az igazságot.Meg a többi gyerek,akiket ugye behívtak,egyikük sincs jóban ezzel a fiúval,magyarán tuti beakarják "mártani",és az o.f.ő egyből leszűrné,hogy én hazudok,ha mellettem másik 6 azt mondja,hogy cigizik,csak én állítom ennek az ellenkezőjét.

Mivel ugye majdnem mindent tagadott,ezért azt mondták neki,hogy akár rendőrségi ügy is lehet belőle!


Kérlek segítsetek,hogy mit tegyek!


2017. febr. 10. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt, hogy nem tudod, dohányzik-e! Nem is hazudod azt, hogy nem, de nem is mártod be.


Amúgy gusztustalan, hogy a legtöbb helyen egy cigizésből képesek ekkora ügyet csinálni, de mikor arról van szó, hogy egy diákot gúnyolnak, kiközösítenek a többiek, azt a legtöbb tanár le se szarja.

2017. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Ebből ekkora ügyet csinálni?

10.es vagyok 4-5 osztálytársam dohányzik, és senkit se zavarnak... milyen suli ez ha szabad tudnom? Gimi?

2017. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi köze az osztályfőnöknek ahhoz, hogy a diák dohányozik-e vagy sem? Ha a szenvedélye nem veszélyezteti a tanulmányi átlagát, sem a többi diák biztonságát, nem az épületben csinálja, vagy nem szökik ki az óraközti szünetben az utcára cigizni, akkor semmi köze az iskolának ehhez.
2017. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt hogy ez MINDENKINEK a MAGÁNÜGYE és senkinek SEMMI köze hozzá....
2017. febr. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

lehet, hogy mondjuk 6.-os, és ezért csinálnak ebből ekkora ügyet.

(Bár vicces, mert most vagyok 9.-es, és itt még ha iskolaidőn kívül látják dohányozni a gyereket, van, hogy elkapja egy tanár) :'D

2017. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én 5.-est is ismertem, aki dohányzott. Ráadásul lány volt. o.O
2017. szept. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!