Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez hogy lehetséges?

Ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Olvastam régebben egy kérdést ami arról szólt, hogy meg lehet-e állapítani valamit egy emberről a zenei ízlése alapján. Egyes válaszolók letorkolták a kérdezőt: "Egyáltalán hogy juthat eszedbe ilyesmi?" Ha tényleg ennyire abszurd már a felvetés is, akkor ez hogy lehetséges?


[link]



2017. febr. 11. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Pár dolgot meg lehet állapítani zenei ízlés alapján az emberekről, ez szerintem egyértelmű. Pl nehezen képzelném el hogy egy komoly tudományos munkát végző egyetemi professzor ilyen kisgrofó féle buta szemetet hallgat. Valamilyen mértékben a zenei ízlés összefügg az itelligenciával. Hiszen az ilyen buta semmitmondó divatzenéket minek hallgatni valaki, aki elég értelmes ahhoz hogy megértse az igényesebb tartalmat is.
2017. febr. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Így van, 1-es.


De kíváncsi vagyok, mit gondolnak erről azok, akik annál a kérdésnél felháborítónak tartották már a kérdésfelvetést is.

2017. febr. 11. 20:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy nem kell mindent elhinni. Kíváncsi lennék, hogy mi alapján sorolták be a zenekarokat. Illetve eleve hülyeség, hogy zenekarok és stílusok vegyesen vannak. Mintha a klasszikus zenében nem lennének akkora különbségek csak beírja, hogy Classical. Ebből az ábrából csupán az összeállító zenei ízlésére lehet következtetni.
2017. febr. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BringaManó ***** válasza:

"kíváncsi vagyok, mit gondolnak erről azok, akik annál a kérdésnél felháborítónak tartották már a kérdésfelvetést is"

akkor talán ott kéne bedobni a linket, nem? erről a kérdésről hogy értesülnének?...

2017. febr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3.


'To come up with this chart, Virgil used Facebook to determine the “Favorite music” of students in different colleges in the US and then combined their taste with the average SAT scores of students from these colleges. Smart.'


Nem a saját zenei ízlését tükrözi. Olvasni is kéne egy kicsit.

2017. febr. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sőt, még a genre-eket se ő helyezte be hanem Last.fm alapján.
2017. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát legalább egy Jazz és egy klasszikus zeneszerzőnek lennie kellene. Ha nem a saját ízlése akkor nagyon kevés számú a sokaság.
2017. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!