Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehetséges a cigányo...

Miért nem lehetséges a cigányok integrálódása?

Figyelt kérdés
Eloadast kell keszitenem hogy miert nem tudnak beintegralodni a tarsadalomba a ciganok. Tudnatom nekem egy ket gondolattal segiteni?
2016. dec. 27. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert sokan úgy gondolkodnak, hogy vagyunk mi és vagytok ti. És erre a szemléletváltásra csak egyénenként kerülhet sor, ami egy lassú folyamat, és egy hosszú, nehéz út. Akik ezt megteszik, azok képesek együttélni bőrszíntől és kultúrától függetlenül. De nem kényszeríthetik fejlődésre azokat, akik nem akarnak. Ha valami csoda folytán mindkét embercsoport összes egyéne eljutna eddig, akkor feloldódna ez a probléma.
2016. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Nem "nem tudnak" hanem nem akarnak. Senkit nem lehet akarata ellenére tanulásra, tisztességes munkára, kulturált viselkedésre, viták szavakkal való elrendezésére kényszeríteni.
2016. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nehéz hogy a vezetőik lelépnek a sok pénzzel, és semmi hasznosat nem tesznek a roma társadalomért. Itt van a Farkas Flórián ügy is, 1,6 milliárdot elszórtak a semmire, nem tudnak elszámolni vele, vissza kéne fizetniük. Erre mit csinál a kormány? Kisegíti őket a pénzzel újból. Na bumm.
2016. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Mert egyszerűen nem alkalmasak rá. Nincs retorzió, nincs következmény. Nem lehet őket integrálni, és nem is akarnak. Ameddig büntelenül lopnak rabolnak , kapják a segályeket, addig eszükben sincs. Lehet jelentgetni a válaszom. :)
2016. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szuperpocok ***** válasza:
67%

Azért mert egy olyan társadalomstratégia szerint élnek, amivel nem lehet már boldogulni a modern korunkban. Nem tanulnak. Amint lejárt a tankötelezettség 16 évesen már dobbantanak is a suliból. 80%-nak érettségije sincs. Hogyan akarnak akkor így bekapcsolódni a XXI. század, technológia-alapú munkavégzésébe? Nem lesz semmilyen adekvát, versenyképes tudásuk. És ráadásul potyogtatják a gyerekeket, amiket majd aztán a munkaerőipacilag teljesen életképtelen apukának kell majd eltartani. Anyukának nem, mert ő náluk a nőnek szigorúan otthon van a helye a gyerekekkel, ezzel pedig csak mégnagyobb lapáttal rátesznek a saját nyomorukra. Viszont ha pedig én szólok nekik, hogy ezt így nem lehet, akkor meg intoleráns vagyok a kultúrájukkal szemben, rosszabb esetben rasszista. Ha nekik ez kultúra, akkor OK. Így sajnos nem igazán tudok mit tenni, mint le*rni őket és csak azt kívánni, hogy lehetőleg egy se költözzön arra a környékre, ahol én lakom.


De nekik sajnos attól még egyedül a lopás marad…

2017. jan. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, egyszerűen azért nem akarnak beilleszkedni, mert tudják, hogy ha őket bármiféle atrocitás éri, akkor máris ki lehet játszani a rasszista kártyát és ők onnantól kezdve ártatlan bárányok.

Egyszerűen nem félnek, mert tudják, hogy a törvényeinknek köszönhetően tehetetlenek vagyunk ellenük.

Nem illeszkednek be, mert joguk van másmilyennek lenni.

Anyukámnak is kijátszották egyszer a rasszista kártyát, mikor a boltban (ott dolgozik) rászólt három cigányasszonyra, hogy azonnal pakoljanak ki a zsebeikből mindent.

Ment a hőbörgés meg az ordítozás meg a rasszistázás meg a "Ha nem állsz le kinyírunk téged is meg a családodat is" féle érvelés, de mit ad isten, a vége az lett a dolognak, hogy mind a három cigánynő zsebéből kerültek elő kifizetetlen dolgok...


Sajnos olyan helyen nőttem föl, ahol a cigánybűnözés mindennapos. Leginkább az iskolában nyilvánul meg, nem is a boltban igazán, bár onnan is rengeteget lopnak.

Rengetegen vannak és a gyerekeik folyamatos terror alatt tartják a magyarok gyerekeit az iskolában.

Nem egyszer kellett már bemennem az iskolába azért mert a lányomat folyamatosan inzultálták, lökdösték, zaklatták. Az összes zaklatója cigány volt, a barátai anyukái is folyton járnak befelé, mert a gyerekeiket egyszerűen nem tudják békén hagyni, állandóak a zaklatások.

Gondolkodunk azon, hogy átrakjuk másik iskolába. Egyszerűen már leírhatatlan az a káosz ami itt van.

2017. jan. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!