Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek miért van Facebook...

Nektek miért van Facebook profilotok? Mire használjátok elsődleges szempontból?

Figyelt kérdés
Alapjában véve nem tulajdonítok nagy jelentőséget a Facebooknak, van kb. 200 ismerősöm, ami nem azt jelenti, hogy mindegyikükkel tartom a kapcsolatot, kb. van 10 ember akivel rendszeresen. Nem követem az ismerőseimet, mert feleslegesnek tartom az egész Facebook-ot, egyedül a Messenger a jó benne szerintem, meg hogy a hírfolyamodat testre szabhatod, és a marhaságokat és más reggelijét és bulizós képeit kiszűrheted onnan. Szerintetek miért jó a Facebook és miért nem?

2017. febr. 13. 20:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem, mert egész nap ott lóg, és ahelyett, hogy felemelné a fejét a marhája, miközben az okostelefonját simogatja, egyáltalán nem éli az életét, folyamatosan on-line, ki se tud kapcsolódni az agya, nem tud elgondolkozni dolgokon, és csak írogat, írogat és vég nélkül néz mindenféle ...art, közben egyáltalán nem éli meg az életét. Utána meg folyamatosan siránkozik, hogy nincs nője/barátja, és nem tud kinyögni élőben egy érelmes mondatot és nem köti le más figyelmét. Hát kb. ezért :)
2017. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%

Én szeretem.

Ismerkedek rajta, új embereket ismerek meg, illetve tartom a kapcsolatot a barátaimmal.

Szeretek facebookon beszélgetni...:)

De ennyi, semmi több. Van egy pár képem fent, ami természetes.

Viszont azt utálom hogy sokan lájvadászok, és rakják fel a pucsitós, cici kirakós, segges képeket...na az fullra idegesítő!!! :D

23n

2017. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Csak vannak ismerőseim, akiknek mondjuk 2000 ismerősük van, nem kétlem, hogy tényleg találkozott ennyi emberrel életében, de nem hiszem, hogy rendszeresen beszélne velük. De én azt is utálom, ha már folyamatosan kirakják, hogy hol voltak, most kapcsolatban van, 1 év után már szingli, rá egy hónapra megint happy. Szóval az ilyen szintű digitális agymenést már nem bírom.


Én is azért vagyok fent, hogy tartsam a kapcsolatot a közeli barátaimmal Messengeren keresztül, híreket, blogokat, recepteket olvassak. Pedig a korombeliek eléggé kitárulkozóak digitálisan, ami megdöbbent. 24F

2017. febr. 13. 21:28
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Hogy "miért nem jó", azzal nem kívánok foglalkozni, magam részéről igyekszem nem pótcselekvésből belépni, a nemkívánatos elemeket pedig letiltom.

Legtöbbször én is a messengert használom, azt is főleg levelezőnek; ritka, hogy valakivel leállok chatelni - ha igen, akkor is egyszerre csak egy ismerőssel.

Néha-néha belepörgetek a hírfolyamba (na, ez szokott a dolog pótcselekvés része lenni, elenyésző esetben találok valami érdekes megosztást).

Illetve még használom az event-et kisebb volumenű házibulik leszervezésére.

2017. febr. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
60%

Egyedül a hozzátartozókkal tartom a chat-en a kapcsolatot, semmi másra nem használom. Nálam is ki van kapcsolva mind a százvalahány ismerős követése, mert minek? Én sem teszek föl semmit (már).

Miért jó?

- "Ingyenes" kapcsolattartási lehetőség;

Miért rossz?

- Mert szűretlen (tehát nem feltétlen valós) infók százai terjenghetnek rajta, a "csodás" képekről nem is beszélve.

2017. febr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

He-he, nagyon tanulságos kis anyagot szedtem össze pár kattintással. Pedig biztos, hogy ezeknek is van facombukkjuk. Az összes életképtelen, rinyál, depressziós, rendes életre és kommunikációra képtelen, üres, és csak úgy lézeng.


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__84350..


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__84..


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__84..


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__84..


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__84..


http://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__84..

2017. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ez ugyan olyan mint a tv. Lehet a tv-ben értelmes dolgokat is nézni. Vagy lehet nézni való világot és a társait. Facebookot is lehet értelmesen használni.


Messengeren az értesítéseket kikapcsolod minden olyan embernél, akivel beszélgetsz. Még ha ritkán beszélgetsz akkor is. Így ez olyan lesz mintha emailed lenne. Akkor nézed meg amikor te akarod, senki nem fog zaklatni. Szóval olyan lesz mint egy email. Kicsit több funkcióval.


Maga a facebook is jó. Belehet követni vagy hogy hívják ezt, jó oldalakat is. És be állítod hogy elsőként jelenítse meg. Be állítasz 10 olyen oldalt ami érdekel téged, és azokat tudod nézegetni ha netán unatkoznál. Nasa, natgeo. Csak hogy mondjak értelmes oldalakat, mert vannak.


Szerintem összeségében nagyszerű dolog a facebook, mint ahogy a tv is. Azt hogy kik mire használják az már megint más kérdés. De a kapcsolat tartás sokkal egyszerűbb lett vele. Nem kell fizetnem hívásért, smsért, ingyen küldök képeket, videókat bárhol bármikor.


A fejlődést nem szabad megállítani, nem szabad neki gátat szabni. Aki hülye, és hülyeségekre használja az az ő szégyene. Nem a facebook hibálya.

2017. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
47%
De az, hogy mennyit használják az ő hibáJa nem?
2017. febr. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%

Érdekes, mindenki csak a barátaival meg a rokonaival tartja a kapcsolatot, aztán ott van neki minimum 200 ismerős, köztük olyanokkal, akiket látásból ismer.


Ingyenes kapcsolattartás?

Az internet mióta ingyenes?

(WiFi sincs minden nyilvános helyen (elég gyakran járok a fővárosban, és ott sincs!), mégis folyamatosan nyomkodják azt a sz@rt.)


Amúgy igazán lecsenghetne már ez a f😊sbuk-mánia, mert már 6 (ha nem több...) éve ez megy.


Félreértés ne essék, nem kötekedni akarok...

Csak furcsállom, mert olyan ismerőseim is imádják, akiket egyébként sokkal értelmesebbnek tartok ennél.

Meg még a feljebb írt indokok miatt is.

2017. febr. 14. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kamu profilom, amit kizárólag emberek utáni kémkedésre használok. "Rendes" nincs, nincs szükségem rá.
2017. febr. 14. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!