Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a cikkről?

Mit gondoltok erről a cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Én egyenlőségpárti vagyok. Mikor arról van szó például, hogy a nők ugyanannyi fizetést kapjanak ugyanannyi munkáért, azzal is egyetértek. Nem tudom, mennyire van így vagy mennyire nem, de legyen így, legyenek egyenlő bérek!


De amiről a cikkben van szó, az is nagyon fontos az egyenlőség szempontjából, és sajnos erről nem sokat beszélnek az emberek. Márpedig ahogy sok előítélet van a nőkkel szemben (és én el is ítélem ezeket), a férfiakkal szemben is vannak bőven. Pl.: "A feleségemnek még mindig rendszeresen felteszik a kérdést (főként más nők), hogy rám tudja vagy meri-e bízni a gyereket?" Mégis hogy képzeli az, aki ilyen szexista kérdést tesz fel? Az apa ugyanolyan szülő, mint az anya, semmivel se rosszabb vagy kevesebb.



2017. febr. 14. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:
36%

Én csak szánalmasnak tartom az olyanokat, akik ezen kiakadnak. Ennyire mikropénisszel rendelkeznek egyesek, hogy minden sérti a kis világukat? Az anya az anya, az apa meg apa. Nem senki sem beszél arról, hogy egy apa képtelen bármit is megtenni, vagy ennyire béna lenne, hogy nem tud bánni egy gyerekkel. De úgy tudom, a nők azok, akik 9 hónapon keresztül kihordják azt a gyereket, a nők azok, akik majd megszülik tizen huszon óra elteltével, a nők azok, akik szoptatják, a kórházban is a nővel van többet a gyereke, ezért az a kötődés anya és gyereke között más mint apa és gyereke között. De ez még mindig NEM azt jelenti, hogy az apa nem annyira értékes, vagy egyszerűen életképtelen lenne.


De ilyen szánalmas siránkozó férfi senkinek sem kellene, gondolom ezért is öntik ezt a sok sz.rt mindig. Növessz egy párat, légy férfi és tanuld meg megérteni a viccet. Nem kell úgy tenni, mintha a nők ellen nem léteznének hasonló dolgok/viccek.

2017. febr. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én többé-kevésbé feministaként teljesen támogatom a dolgot. Tényleg nevetséges, hogy az apa csak másodrangú szülő lehet, és az is, hogy a többség szabályosan lenézi azokat a férfiakat, akik a feleségük helyett maradnak otthon a gyerekkel. Sajnos ez egy mélyen belénk ivódott sztereotípia, amit nem lesz egyszerű kiirtani.
2017. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1# De, sajnos nagyon sok férfilehordó videó, sőt tv reklám is van. Ott vannak például azok az "értelmes" férfináthás reklámok, melyben "apa az óriás csecsemő" fetreng az asztalnál sírásra görbülő szájjal. Mellesleg az alatt a 9 hónap, mialatt nő kihordja a gyermeket, a férfi dolgozik reggeltől estig, később, amikor a terhes nő már képtelen rá, végzi a házimunkát stb...

Sőt az sem igaz, és kikérem magamnak, hogy a gyerek viszonya egy kicsit is más lenne az anyjával, mint az apjával.

2017. febr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
És, hogy tisztázzuk, én mindig is az egyenlőség híve voltam, legyen az nemek, rasszok, vagy társadalmi rétegek között.
2017. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen szexista tarsadalomban elunk...nyomorult emberek a nyomorult lelki vilagukkal keptelenek elfogadni, hogy egy adott teruleten egy ferfi es egy no is leget ugyanolyan jo, ratermett, okost stb.

Beskatulyaztak a noket anyaknak, gyereknevelonek, a ferfiakat meg az eroso okos penzkeresonek.

Ha anyu megis dolgozna (mondjuk jo penzert) akkor karrierista, ha ugyanannyi penzt ker a munkaert mint ferfi tarsai akkor feminaci. Ha nem dolgozik, akkor kitartott, csak a penzre hajt stb.

Ha egy ferfi otthon besegit a hazimunkaba akkor papucs, ha nem keres eleg penzt akkor szerencsetlen meg toketlen, ha ejjel nappal dolgozik hogy sokat keressen akkor meg nem torodik a csaladdal...

Ezeknek nem jo semmi! De en erre azt mondom mindenki magabol indul ki.

Akik felcimkezik masokat, pont ok olyanok amit masokrol allitanak. Vagy csak irigyek..

Aki nem el ezekkel a cimkekkel meg tegye ossze a ket kezet, es oruljon hogy normalis kiegyensulyozott parkapcsolata van, ahol igazi tarsra lelt.


Sokan mondjuk maguktol, egyfajta tarsadalmi elvarasbol vagy pusztan neveltetesbol automatikusan belehelyezkednek ezekbe a tipikus ferfi noi szerepekbe. Nincs ezzel semmi baj. Mint ahogy azzal sem, hogyha mas maskepp eli.


Azt gondolom errol a cikkrol, hogy nem szabad ezzel foglalkozni.

Azt meg hogy ha nem erted hogy lehet olyat kerdezni, akkor orulj hogy te kulonb vagy mint azok a szuk latokoruek ;)

2017. febr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Nem senki sem beszél arról, hogy egy apa képtelen bármit is megtenni, vagy ennyire béna lenne, hogy nem tud bánni egy gyerekkel."


Akkor a cikk írója biztos csak hazudott, hogy ilyen kérdéseket tettek fel a feleségének, igaz?


"De ilyen szánalmas siránkozó férfi senkinek sem kellene, gondolom ezért is öntik ezt a sok sz.rt mindig. Növessz egy párat, légy férfi és tanuld meg megérteni a viccet. Nem kell úgy tenni, mintha a nők ellen nem léteznének hasonló dolgok/viccek."


De, léteznek, és sok nő fel is háborodik ezeken. Ha a nőknek fel szabad háborodni az őket általánosító, sztereotip vicceken, akkor a férfiaknak miért nem? Hogy van ez?

2017. febr. 14. 19:37
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem pontozok le senki, magasról teszek az értékelésre.

De ez az egyenlőség téma már túl ment a határokon. Én nő vagyok. Igen valamilyen szempontból egyetértek, hogy nő vagy férfi, lényegtelen, egyik sem értékesebb/értéktelenebb a másiknál. De ha vesszük azt az egyszerű példát, amiben van egy 20 kilós csomag, egy nő és egy férfi, no mégis ki lesz az, aki majd azt elvisz? 90%-ban a férfi, mert ő az erősebb. Vagy a nő nyavalyog egyet, mert mi van akkor ha letörik a körme? Ilyenkor hol az egyenlőség? Sehol. Illedelmesen előreengedni egy nőt? Meg ne próbáld! Mert azzal csak azt mutatod a nőnek, hogy ő még egy ajtót is képtelen saját magának kinyitni és besérdődik ezen.

A gondolat az egyenlősággel kapcsolatban helyes, de amit az emberek csinálnak az már förtelmes, semmi köze ennek az egésznek az egyenlőséghez.

Az meg hogy a férfi dolgozik reggeltől estig, ő takarít amikor a nő már nem tud... vannak olyan anyák is, akik egyedül vannak, férfi nélkül. Azokkal mi van? Egyébként egy terhességhez 2 félre van szükség, szóval annak a második félnek is kötelessége lenne besegíteni. A kapcsolat anya és gyereke meg apa és gyereke között akkor is eltérő. Fejre is állhatsz, ketyeghetsz is, de ebben semmit sem változtat a te egyenlőség gondolatod. Egy anya mindig mást jelent a gyerek számára, mint egy apa. És most ne vegyük az erőszakos, alkoholista elvált szülőket ide.

2017. febr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"A gondolat az egyenlősággel kapcsolatban helyes, de amit az emberek csinálnak az már förtelmes, semmi köze ennek az egésznek az egyenlőséghez."


Ezt akkor is igaznak tartod, mikor nők esnek túlzásba az egyenlősdiben, vagy csak a férfiak esetében tartod ezt "szánalmas siránkozásnak"?


Leírod, hogy mi a különbség az anya és apa között. De ha valaki leírja, hogy miért jobb vezető egy férfi, mint egy nő, akkor azt is elfogadod? Mert sok feministának nagyon nem tetszik ez az állítás. Márpedig ezt pont ugyanúgy vissza lehet vezetni evolucionális okokra, mint az anya-apa dolgot.


És még mindig fennáll a kérdés: Jogos-e az, hogy megkérdezik a cikkíró feleségétől, hogy rá meri-e bízni a gyereket a cikkíróra? Nem hiszem, hogy viccből kérdezték.

2017. febr. 14. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Na az ilyen 1-es válaszadó félék erősítenek meg minden alkalommal, hogy borzalmasan gyűlölöm ezeket a feministákat.

A szavakat undorító módon tudják forgatni, mérhetetlenül egoista, öntelt mind, csak épp az énképük nagyon nem passzol össze a kinézetükkel, meg a tudásukkal.

Ezért morognak folyamatosan mindenért...NŐKÉNT. Akikhez valljuk be, oly kevés közük van...


Az érdekes, az férfiak ellen irányuló degradáló kijelentésekhez humorérzék kell, ha az nincs meg, akkor szánalmasak vagyunk, mikropénisszel...

De ha egy nőre bármilyen jelzőt is illetnek, egyből elkezd habzani a szája 50 feminácinak, és mennek a parlament elé nyivákolni.


Sok esetben egy apa nagyobb "anya" mint a kedves kisfeleség, ez rengetegszer igazolódott már.

Hiába hordja ki egy anya a gyerekét, ha nem szocializálódott olyan mértékben az anya, hogy a gyerek őt elfogadja.

Elég csak azt a rahedli facebook csoportot nézegetni, amik ilyen gyerekellenes témákról szólnak.

Különösen a feminácik kirohanása a gyerekgyűlölet(is) lásd a gumiszobás főnyanyát, aki tanár...

Hányingerek, komolyan.


Lehet jelenteni, hogy csak provokálni akarok, meg veszekedni...hülye feminácik.

2017. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok feminista, magasról leszarom őket is. Mindkét csoport csak nyivákolni tud, hogy jaj ez meg az nem jó. Nőként engem is érnek sértések, hogy egy nőnek otthon a helye a konyhában, meg csak a nő takarít és a nő vezeti a háztartást. És akkor most mi van? Kezdjek én is itt hisztizni, hogy ez igazságtalan? Nem, nem fogok, mert mindennek van valóságalapja, hogy miért is vannak egyes dolgok úgy, ahogy vannak.
2017. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!