Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg verekedni? 17/L

Hogy tanuljak meg verekedni? 17/L

Figyelt kérdés

Visszahúzódó félős vagyok de már elegem van abból hogy mindenki engem talál meg és tőlem senki nem fél.

Hogy kéne megtanulni verekedni?

Hogy ha nekem jönnek ne verjenek meg esetleg....


2017. febr. 14. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Van egy halom küzdősport, önvédelmi kurzus.
2017. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rossz hírem van: a félősök hiába tudnak verekedni, nem ér semmit. Késsel a kezedben ugyanúgy nem tudnád megvédeni magad. Inkább olvasgass először a viktimológiáról, aztán ha esetleg sikerül némi lelkierőt magadra erőszakolni (nem jön ám parancsszóra, nem elhatározás kérdése sajnos) majd akkor jöhetnek a verekedéshez technikák.
2017. febr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanulj önvédelmet ha tényleg megtörténik az hogy néha neked esnek. Ne válaszolj erőszakra erőszakkal csupán tanuld meg megvédeni magad. Próbálj meg beszélni az illetőkkel akik verekedni akarnak.
2017. febr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszerűen járj el küzdősportot tanulni. Fontos hogy olyan helyre ahol tényleges full kontakt küzdelem is van.

Nagyon fáj, nem élmények az edzések, van amikor sérülés is van. Nálunk csak a múlt hónapban volt: kéztörés, állkapocs törés, leszakadt bőr a talpról és orr zúzódás. De pár hónap után ha minden másnap verekedsz edzésen tapasztalt ellenfelek ellen, és megtapasztalod milyen ha szájba rúgnak, gyomorszájon vernek és a többi, akkor egy utcai "kemény legény" pofonja nem fog megijeszteni.

Ha nem kell mindenkitől félned akkor pedig a kiállásod is más lesz, és hidd el hogy kevésbé fognak az emberek betalálni. Egy idő után az állásodból, nézésedből le fogják szűrni hogy abban a kategóriában vagy aki felveszi a küzdelmet. És sok suttyónak hogyha az ellenfél vissza mer ütni akkor már nem olyan jó ez a verekedés téma.

Alapvetően az ilyen kemény legények nagy része is csak a megfélemlítésre játszik, mint az állatvilágban. Ösztönösen hangosak, ugrálnak hogy nagyobbnak tűnjenek és próbálnak megfélemlíteni. Viszont hogyha oda kerül a sor hogy valaki nem ijed meg hanem benne van a bunyóban akkor általában hirtelen sürgős dolguk támad.

Bár én már nem Judozok, de gyorstalpaló utcán effektív küzdősportnak kimondottan azt tudom ajánlani. Kevésbé látványos mint egy pörgő fejrúgással lezúzni a másikat, de a judos alap teknikákat egyszerű megtanulni és nagyon tud fájni ha átdobsz valakit a hátadon rá a betonra. Arról nem is beszélve hogyha közel kerülsz akkor nagyon nehéz blokkolni, és rendkívül gyors. Emellett ha földön van az ellenfél akkor ki van szolgáltatva, így elég időd van elfutni.

Emellett én azt mondom hogy utcai önvédelemre még mindig a legjobb az a gázspray. Relatíve olcsó, könnyű használni és arra van kitalálva hogy úgy ártalmatlanítsa a támadót hogy bármi jogi következménye lenne. Mert ugye ha te megvered támadót akkor a magyar rendszerben téged vesznek elő.

Utcai önvédelemre mindenkinek azt ajánlom hogy vegyen 2 gázsprayt. Egyiket kipróbálja hogy ne az éles helyzetben keljen kibontani, rájönni hogy működik, rájönni hogy kell kibiztosítani és megtanulni célozni. Ezt mind otthon megcsinálgatja az egyikkel. El is játszhat vele. A másikat pedig magánál hordja készen vészhelyzet esetére.

2017. febr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!