Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok egy olyan...

Ti elfogadnátok egy olyan ember tanácsát akinek nincs tanácsadói végzettsége de az élet szinte minden területén nagyon -nagyon rafinált és tapasztalt. Úgymond kijárta az élet iskoláját. Esetleg fizetnétek egy-egy jó tanácsáért?

Figyelt kérdés
Sokan nem is gondolnánk, hogy mennyi buktató lehet egy ember életében. Sokszor a tapasztalatlanságunk, naivságunk miatt olyan dolgokat cselekszünk, olyan rossz dolgokba belevágunk amit gyakorlatilag elkerülhetnénk ha lenne valaki aki felvilágosítana pl. egy üzleti ügyben, szerelemben, akár egy ingatlanvásárlásnál stb... Ha jogi ügyről van szó hová megyünk egyből? Az ügyvédhez, közjegyzőhöz. Ha egy üzletbe, vállalkozásba szeretnénk belevágni kihez fordulunk? Pénzügyi tanácsadóhoz.Ha féltékenyek vagyunk és szeretnénk a párunkat "lebuktatni" de nem vagyunk elég tapasztaltak úgymond rafináltak, kihez fordulunk? Magánynyomozóhoz. Azért fordulunk a fent említett emberekhez, mert ők ezt tanulták, értik azt amit csinálnak. Gondoljuk mi. Nos egy jogász,magánnyomozó stb.. úgymond csak abban tud segíteni , tanácsot adni amit az iskolában tanult, illetve amit különböző ügyekből tapasztalt. Képzeljétek el és a kérdésem is erre vonatkozik, hogy mi lenne abban az esetben ,ha pl. egy régi öreg bűnözőtől aki átáll a jó oldalra kérnénk tanácsot még mielőtt befektetnénk, ügyvédhez, mennénk, vagy esetleg egy magánnyomozóhoz fordulnánk ...tőle kérnénk tanácsot..ő hogy látná ezt z egészet? Hisz ő kijárta az élet iskoláját, minden hájjal megvan kenve és teljesen más szempontból is láthatja az esetleges problémánkat, mint esetleg egy hivatalos , iskolában tanult személy..És ezzel keresné , a tudásával amivel egy naiv, iskolázott ember nem rendelkezik a jövőben a kenyerét. Mi a véleményetek erről??

2017. febr. 15. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki véleményét örömmel hallgatom meg, hiszen felhívhatják a figyelmem olyan dolgokra, amire én nem gondolnék. Tanulni nem szégyen, butának lenni meg igen. Azonban akaratlanul is lesz olyan helyzet, amikor a tanulópénzt meg kell fizetned, erről szól az élet.

Fizetni, akkor fizetnék ha az információval tényleg nyernék.

2017. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kijartad az elet iskolajat, ahol isten a tanar!!!

Amugy nem kell lenezni a kepzett embereket, az egyetemen tanult dolgok tenyleg nem keszitenek fel mindenre de a tobb eves tapasztalat igen.

2017. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ez az egész onnét jutott eszembe mert: Nemrég vásároltam egy idősebb autót,magánszemélytől. Forgalmi engedély ok, törzskönyv ok, motorszám , alvázszám ok. Autó tetszik , ára megfelelő.Adásvételi rendben. Elméletileg minden tiszta, miért ne fizethetném ki? Én kifizettem, csak a probléma ott volt mikor átszerettem volna íratni, és közölték velem , hogy az autó ki van vonva a forgalomból mert már legalább 5 kézen keresztül átment és senki nem íratta át. Én vagyok az első aki ezt megszeretném tenni. :( Hát jött a meglepődés és a pánik... Telefonálás , akitől én vettem, ő természetesen hárított arra akitől ő vette és így tovább. A lényeg , hogy volt is autóm meg nem is. Átíratni nem tudtam mert kellettek volna a köztes szerződések. Mindezt elmeséltem a szomszédomnak , aki valamikor nagy gengszter volt "Eltudta adni a Keszthelyi Festetics kastély teljes tetőszerkezetét is" :) (most már idős, tapasztalt róka). Ő egyből azzal kezdte , hogy nem jó csináltam, intéztem ezt az egész adásvételt. Hülyén álltam előtte és kérdeztem hogy miért is? Hisz minden rendben volt. Ő azt mondta , azért mert azzal kellett volna kezdenem , hogy ha tetszik az autó és hiába a helyszínen minden papír rendben van (legalábbis úgy látszik) és hiába nem nagy értékű autóról van szó , akkor is be kellett volna mennem az okmányirodába és tájékoztatást kérni arról, hogy az autóval minden rendben van -e. És ott figyelmeztettek volna előre arról amiről utólag szereztem tudomás és 175.000 forintom bánta. Ezt elkerülhettem volna. hát emiatt tettem fel ezt a kérdést. Csak hogy mindenki értse a kérdést. Ha előbb beszéltem volna a szomszéddal , akkor elkerülhettem volna ezt az egészet.. :)
2017. febr. 15. 20:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Ehhez nem rafinaltsag kell hanem tajekozottsag. Erdekelnek az autok, rendszeresen olvasom a totalcart, ha van ugyfelakapud akkor az auto mellett is megtudhatod az informaciokat az autorol egy alkalmazassal 600 forintert
2017. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen megnéztem hogy kinek a nevén van. Tök normálisnak tűnő család adta el az autót , akik azt állították hogy az unokatestvérüké az autó aki Svájcba ment ki dolgozni ezért is vált eladóvá az autó, de az adásvételit ő előre aláírta. Teljesen hihető a sztori.. Vagy csak én vagyok ilyen naiv? Ráadásul nem egy nagy értékű autóról beszélünk...
2017. febr. 15. 20:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenki aki elmult 40 azt hiszi, hogy kijarta az elet iskolajat. A zome keretlenul is osztja az okos tanacsokat. Ezekkel az okos tanacsokkal sokan befurodtek mar, mert esz nelkul hittek annak a nemletezo bizonyitvanynak. Ha valamit nem tudsz jarj utana. Ha tanacsot kapsz, jarj utana. Soha ne vagj bele valamibe mert valaki aki az elet iskolajaban diplomazott azt mondja. Ott barki le tud.
2017. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!