Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az utcán megfenyegetnek és...

Ha az utcán megfenyegetnek és meg akarnak verni, de én úgy megütöm a kötekedőt hogy betörik a feje és vannak tanúk, számíthatok valamilyen büntetésre? Teljesen önvédelemből cselekedtem.

Figyelt kérdés

Két évig jártam thai-boxolni.

16f


Ez nem történt meg remélem nem is fog csak kíváncsi vagyok.


2017. febr. 26. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem ezert semmit se kapnal, nehogy mar ne vedhesd meg magad ha bajban vagy.
2017. febr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Aki tud verekedni, utcára mezei boksz is elég, mindig úgy kell csinálni hogy komoly baja ne legyen az illetőnek, ha egyébként járkálnak arrafelé.

Bár ma már másabb mint a 2000-es évek közepe felé, amikor még alig voltak térfigyelő rendszerek a legtöbb helyen, így következmény nélkül is leüthető volt aki támadt.


Ma már én is meggondolnám hogy kit hogyan üssek, mert ismeretlen utcán, sose tudni épp hol milyen szögből látszódnék a felvételen.

2017. febr. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha FENYEGETNEK, akkor nincs övédelem, az ott kezdödik, ha tettlegesség történik, és ERRE reagálsz.


Emellett ha egy kötekedöt (azaz nem nyúlt hozzád, csak a szája járt) megütsz, akkor te vagy a támadó.


HA meg betöröd valaki fejét, az garázdaság, és az önvédelem, mint mentség szóba sem jöhet.

2017. febr. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Noblesse Oblige ***** válasza:

Utolsó jól mondja.

Onnantól önvédelem az önvédelem, ha ő ütött elsőnek. ÉS a visszavágás nem erősebb, vagy súlyosabb mint amit ő mért rád.


Szóval az utcán én max a kezét csavarnám ki, vagy a torkon lévő szegycsontnál lévő ponttal földre kényszeríteném, esetleg kigáncsolnám, és úgy pucolnék el mint a nyúl.

2017. febr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!