Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jolly...

Szerintetek melyik a jolly joker diploma? Ami mindent visz?

Figyelt kérdés
Jogi diploma? Minden politikusnak az van. Esetleg mérnök vagy fizikus? Vagy netán pszichológus mert hülyíti az összest? Vélemények?
2017. márc. 3. 13:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az MIT-n szerzett bármi.
2017. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

Jogi diploma. Közigazgatásban, illetve kevés ügyvédi irodában nézik, hogy milyenek az eredményeid, de a diploma megszerzése után az a legfontosabb, hogy milyen gyakorlatot szereztél az 5 év alatt. Inkább vesznek fel egy olyan embert, aki 2-es, 3-as jegyekkel végezte el az egyetemet, de segítség nélkül tud iratokat szerkeszteni és jogforrások után kutatni, mint azt, aki az egyetem után először kezd dolgozni, ezért mindent tanítani kell neki, bezzeg 5-ös volt polgári jogból... az egyetem egyáltalán nem gyakorlat-orientált, márpedig egy állandó profithajhászásból élő irodának általában nincs kapacitása a betanítgatásokra.


És millió helyre mehetsz a diplomával, egyes közigazgatási állasokban is jól kereshetsz vele gyakorlat nélkül (lásd: NAV), de leteszel egy szaknyelvvizsgát, aztán irány külföld. :) A jognak ezer ága van, ezért ezerfelé lehet elindulni vele.


Határozottan jolly joker diploma.


Üdv,

egy jogász család joghallgató sarja :D

2017. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én csak azt javaslom, hogy ne a felvin vagy egyéb egyetemi nyíltnapokon elhangzott véleményekre alapozz, mert elég sok szakon megy a kábítás ezerrel. Minden szak hallgatót akar magának szerezni ugye:) Sajnos egy 17 éves embert aki 0 élettapasztalattal rendelkezik elég könnyen lehet terelni.


Én a mérnök vonalról tudok beszámolni:


Itt is hatalmas hiba abból kiindulni, hogy minden mérnök jól keres!!! Pedig az emberek többsége biztos ezt gondolja.


Ez a jól keres dolog igaz a gépész/villamos/infós mérnökökre.Ismerősi körömben ilyen MSC-s végzettséggel, egy jól beszélt nyelv esetén, Budapesten 250-300 ezres nettóval álltak munkában az emberek. (De inkább 300). Nyugat MO-n meg olyan 220-240 körüli fizuval. És pályakezdőkről beszélünk.

Ha pl: minőségbiztosítási/logisztikai mérnökként sikerül a gép/jármű iparban elhelyezkedni avval is lehet elég jól keresni.


De a többi mérnök szak fizetés szempontjából sztem kb kuka.Én építőmérnökit végeztem el. A szakunkról az ismerőseim fizetése általában elég béna. Kb az emberek 90 %-a ilyen nettó 150-el kezd. Laikusoktól, meg egyetemi nyíltnapon hiába hallottam teljesen más számokat, meg lehetőségeket.

De pl: az agrár, környezet meg egyéb ilyen mérnök szakok még rosszabbak ilyen szempontból.



Én mérnöki vonalon a gépész, villamos, infós mérnökit ajánlom. Kezdésként is szép summát lehet velük keresni ha egy nyelvet legalább beszélsz, és ez a fizetés elég szépen tud tovább növekedni az évek elteltével. Ezek rohamosan fejlődő iparágak, szerintem itt a jelen és jövő is.

2017. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!