Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell spórolni, ha nem...

Miért kell spórolni, ha nem szorul rá?

Figyelt kérdés
Ismerek egy nőt,akinek a férje az utolsó fillért is számon tartja.A nő nem vehet semmit az alapokon kívül.Nyaralás,szórakozás kizárva.Nem élnek rossz körülmények között,vagyis nem szegények,nem is gazdagok.Miért ilyen smucig a férfi?Kidobni sem lehet semmit.Strandra csomagolnak kaját,italt,hogy arra se kelljen költeni.A nő nem igazán élvezi ezt,költene az ésszerűség határán belül,de nem lehet mert abból mindig cirkusz van.Mindenből a legolcsóbbat lehet csak venni.Mire gyűjt az ilyen férfi?Minek neki pénz,ha nem is vesz belőle semmit?

2017. márc. 5. 09:18
 1/10 TR75 ***** válasza:
91%

"Minek neki pénz,ha nem is vesz belőle semmit?"

Azért, hogy legyen.

Nekem van egy munkatársam. Jól keres (mondjuk a munkahelyem átlagfizetéséhez képest +70-100%), ráadásul jól eleresztett családból is származik. Nyaralni a nőjével meg a gyerekkel úgy mentek, hogy az Opel Corsában aludtak, és vajaspogácsát ettek párizsival :-ĐĐĐ

Az ilyen ember így érzi magát biztonságban, nyilván ezt látta otthon is.

2017. márc. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nyilván azért van pénzük, mert nem szórják el. Strandra meg hasonló helyekre mi is visszük, mert jobbat csinálunk magunknak.
2017. márc. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jobb helye van a "párna alatt"?
2017. márc. 5. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Az, hogy van pénz, nem jelenti azt, hogy szórni kell két kézzel. Persze, amit a férfi csinál, már az is túlzás, hiszen néha megérdemli az ember, hogy jól érezze magát.
2017. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
A nő miért nem megy el dolgozni? Akkor nem kellene a férjétől pénzt kunyerálni.
2017. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Azt nem értem, hogy ha ennyire különbözik a felfogásuk az életről, akkor miért nem vállnak el?

Én biztos, hogy nem élnék egy ennyire filléres emberrel.

Szimplán azért, mert ahogy látszik, ebben az esetben teljesen lekorlátozza. Mégis kinek érzi a férfi magát, hogy egyedül eldöntse, hogy van nyaralás, vagy nincs, vagy elmegyünk-e néha szórakozni, vagy nem?


Csomagolt kajábal nincs semmi probléma(én is azt viszek, mert sajnos olyan ételt nem lehet kapni, amit én is megehetek), azonban ha az egyik fél kólát akar inni, vagy hamburgert enni, miért ne tehetné meg?


Azt ajánlom, hogy beszéljék meg, vagy hagyja ott a férfit. Olcsó János..

2017. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Fatal_3rror_ ***** válasza:
72%

"A nő nem vehet semmit az alapokon kívül."

Bennem az a kérdés merült fel, hogy a nő miért a férfi pénzét akarja költeni? Ha meg van saját jövedelme, azt arra költi amire akarja...


Amúgy ha nem is ennyire, de pont az "átlagnál kicsit fentebb" kell igazán megfogni a pénzt a hosszú távú tervekhez, például gyerek, lakás, autó. Vagy simán be lehet fektetni a pénzt. Vagy lehet vállalkozást akar indítani, ahhoz sem árt a kezdőtőke.

2017. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Közös kasszán vannak,a férfi osztja be a pénzt,a nő dolgozik,van jövedelme.
2017. márc. 5. 10:17
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, de mi közöd van ahhoz, hogy random emberek hogy élnek? Ha a nő ennyire végtelenül ostoba, hogy elvisel egy zsugori, irányításmániás ostoba kisfiút, akkor az az ő problémája.

Vannak ilyen tipikus áldozat típusú emberek, húzogatják a szájukat, de amúgy minden minden szart lenyelnek a másiknak. Én nem tudom őket sajnálni.

2017. márc. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9-es! Ebben teljesen egyetértek,én a logikára vagyok kíváncsi,hogy vajon miért ilyen,mi vezérli erre.A nő tényleg mindent tűr.
2017. márc. 5. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!