Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha egy szülő a...

Normális, ha egy szülő a kamasz lányai betétjén akar spórolni? Ezért nem vesz nekik, hanem moshatót kell használniuk.

Figyelt kérdés
3 kamasz lány van.
2016. febr. 12. 08:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
80%
Nem normális 😲
2016. febr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
79%
:O ne mááár. Nem normális...
2016. febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
79%

Az tény, hogy akkor négyen elég sokat használnak.

De ha kiszámolod, mennyibe kerül a mosószer, áram, víz, fertőtlenítő: nem biztos hogy olcsóbb.

Láttam a tacskóban nagydobozos ob tampont, 1100 alatt van. Pl. a müller saját márkás 60 db-os tampon se drága. Eurósban 200 körül van egy csomag betét.

Nem beszélve arról, hogy ez mennyire higiénikus. Suliban hogy cseréled a mosható betétet?? Beteszed a használtat a táskádba? Melegben milyen szaga lesz, mire hazaérsz?? Ez megalázó. Nekem az lenne.

Naponta mossátok? Vagy 3-4 nő több napi adagja bomlik a szennyestartóban?


Bocs ha sok kínos kérdésem van, de nem tudom elképzelni.

Ha picit véres lesz a bugyim, én azt is rögtön kimosom, kifertőtlenítem. Nem tudom ez a mosható betét milyen lehet egész nap.


Sajnálom, hogy ilyenek a szüleid.

Számoljátok ki, mennyi pénzt és időt költötök ezeknek a mosására. Illetve úgy,tudom, ezeket is kell cserélni, mert elhasználódik, és nem olcsók.

Kétlem hogy spórolni tudtok vele.


30/n

2016. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
15%
50 évvel ezelőtt nem létezett eldobható és senki nem halt bele, igaz, egy is munkától akkor nem riadtak vissza ennyire.
2016. febr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
16%

Teljesen normális dolog, hogy az ember megfogja a saját retkes cuccát és kimossa, aztán újra felveszi.

A mosást ugyanis erre találták ki.

2016. febr. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
18%
Vegyél a zsebpénzedből másmilyet, ha nem tetszik a mosható. Azon spórolnak, amin tudnak, nyilván nem jókedvükben nem szórják a pénzt.
2016. febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
79%
Ismerős a probléma, pedig mi csak ketten vagyunk lányok, és nem vagyunk szegények. Csak sajnos én jóval erősebben vérzek, mint az átlag, ráadásul vagy 10 napig el szokott tartani (ez kezdettől, az első menstruációmtól kezdve így van). Anyám kijelentette, hogy ez nem normális, 5 napnál tovább nem volna szabad tartania, és volt nem egyszer, hogy konkrétan visszaszedte a kukából a betétet, és kicsomagolta, hogy tényleg menstruálok-e, "mert ez már nem igaz". Hiába voltam több nőgyógyásznál, még magánnál is, és hiába nem találtak a sok vizsgálat közül egyiken sem az égvilágon semmit, nem fogta fel.
2016. febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:
A két nagyobb (17 évesek) dolgozik suli mellett, ők vesznek maguknak meg a kicsinek is (12 éves).
2016. febr. 12. 08:46
 9/46 anonim ***** válasza:
74%

50 évvel ezelőtt, nem kellett bentülni reggeltől estig egy iskolába hanem délben hazaengedtek ebédelni, vagy már vége is volt a tanításnak, továbbá nem ilyen bugyikat , ruhákat hordtak a nők, és nem borotválták le magukat, nem volt ciki a wc ben egy vödör vízben lemosakodni wczés után!


Totál másképp működtek, a dolgok, a szokások, és az egymással szembeni toleráció is!



A rongyzsebkendő mond valakinek valamit?

Hímzett, névre szóló?


Összehasonlíthatatlan a mai korral az, ami 50 évvel ezelőtt volt!

2016. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
60%

Én kb 25 éve jártam iskolába elemibe.


Nem tudom, ma hány órájuk van a gyerekeknek, nekem akkor egy nap 5 volt a maximum!


Délben, fél egykor vége volt a tanításnak!


Kettőkor már otthon fújtam a forró levest.

2016. febr. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!