Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire kifinomult a versem...

Mennyire kifinomult a versem egy 10-es skálán?

Figyelt kérdés

üvegvázban rajzik

szemcsékké szakadt

ólom testünk

minden éjjel,

amikor elindulunk

élni.

felrázódunk és

szétmegyünk

annak legnagyobb

szépségében,

agyunk öntudatlan

langymeleg

mámorában

lubickolva.

széthulló végtagokkal

torzult arccal

zuhanunk

ammóniaszagú wécék

hugytól ázott csempéire

s

szenderülünk

kukák mocskai közé

önnön hányásunkba.


2017. márc. 10. 04:43
 1/8 anonim ***** válasza:

10/10

Végülis kifejezően és nagy költői erővel fejezed ki, ahogy szombat esténként(?) kifinomultan bebsztok.

2017. márc. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Ez vers? Se rímek, se ritmus, se semmi, ami versé tenné. Csak fogtál egy pár mondatot és minden szó után megnyomtad az entert. Ez nem költészet, csak rossz szövegszerkesztés.
2017. márc. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Nézzünk oda...-nem is vagy annyira paraszt' -a kérdező viszont igen!


Hol itt a vers?

2017. márc. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebben mégis hol a vers?

Konkrétan semmi értelme, csak nyomogattad az Enter-t.

2017. márc. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alaska Stardust válasza:
Esetleg mint szabadvers , azoknak nincs kötött formájuk és a rím sem kötelező, viszont lehet kéne bele tenni egy keveset. Meg esetleg ha valami üzenetet szeretnél vele közölni, akkor azt jobban a felszinre kéne hozni mert ez most inkább egy leírásra falaz. Van valami mondandója esetleg célja? Tartalmaz véleményt a leírt eseményről? Nekem hiányzik belőle valami üzenet, érzés amit átvinne. Az eleje meg kifinomultan indul de a vége már totzult, nem is tudom hol vált ez a gyengédebb kép a durvább változatba, valahogy megtöri a vers hangulatát.
2017. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Én akkor szoktam ilyeneket magam elé motyogni, ha be vagyok b***szva. Akkor egész este ilyen baromságok dőlnek belőlem. Majd egyszer megkérek valakit, hogy jegyezze le, és majd híres költő lesz belőlem.
2017. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kérdés nem volt komoly egyébként:D tudom hogy nem rímel de vannak nem rímelő versek (slam poetry).
2017. márc. 10. 14:38
 8/8 foxkids66 válasza:
Zseniális. Eredeti. Pont. (Azokat meg, akik azt találják gondolni, hogy egy vers lényegét csupán (!) a rímek adják, nyomatékosan megkérem: olvassatok nagyon-nagyon sok Kassákot - nem fogjátok megbánni, s remek ellenpélda lesz a fent említett, megkérdőjelezhetően bölcs állításra.)
2017. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!