Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire hat rosszul a gyerek...

Mennyire hat rosszul a gyerek tanulási és életmegismerési képességeire a kifinomult szülői tanítás?

Figyelt kérdés
Ha egy gyereknek a szülei kiváló tanácsokat tudnak adni mindennel kapcsolatban az eredményezheti a gyerek életmegismerési képesség kialakulásának hátrányát?
2016. szept. 8. 23:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. A kiváló tanácsokat - különösen, ha kifinomult a szülői tanítás - meg is szokták magyarázni, ezáltal a gyerek fontos és korrekt információkat kap az életről. Azaz megismeri azt, hacsak nem teljesen debil, és így a mégoly kifinomult szülői tanítást sem éri fel ésszel.:-)
2016. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Huhh, de kacifántos. Úgy érted, ha tálcán kínálják a szülők a megoldásokat, akkor nem találja fel magát egy-egy problémásabb helyzetben? Szerintem egyértelmű, hogy igen.
2016. szept. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem biztos, és rengeteg mindentől függ és mégis mi számít tökéletes tanácsnak? Szerintem apaljában véve ilyen nincs. Nyilván lehet jó tanácsokat adni, és muszáj is egy gyereknek de lényegében ez csak egy nevelési program sor ami neked/párodnak az úgymond tökéletes. Ezt fogjátok később bele programozni a gyerekbe is , de közben az élet is programoz a gyerekbe kódokat amik később csapódnak le negatív-pozitív dolgokban. És amikor elér egy érettségi helyzetet mondjunk átesik a serdülő koron, de már közben is ezeket a program sorokat felül fogja írni, vagy törölni:D tehát lényegében neki is van tőletek független személyisége, és szabad akarata.
2016. szept. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondj egy példát kifinomult szülői tanításra és kivál tanács adására, akkor talán könnyebb lesz válaszolni.
2016. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!