Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi időtök jut az alvásra...

Mennyi időtök jut az alvásra egy nap? Mennyivel érzitek magatokat kipihentnek? Voltak rosszabb időszakok az életetekben?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy valaki pár évig nagyon keveset (max 3-4 óra) aludt munka mellett, mert nem engedhetett meg magának többet. De abban a néhány évben teljesen kikészült, és több mint 10 évet öregedett külsőre.


Ti napi hány óra alvással érzitek magatokat kipihentnek? És ahhoz képest mennyit tudtok/szoktatok aludni?


Milyen hátrányokat tapasztaltok, ha csak keveset tudtok aludni?


Én egyetem mellett próbálom azért tartani magam a 7 óra alváshoz legalább, de sajnos vannak időszakok, amikor napi 3-4 óránál nem jön össze több, az is két részletben. Olyankor estére már végem van, hazaérve szinte egyből beesem az ágyba, de akkor sem tudok többet aludni 4 óránál... Ilyenkor hétvégén pótolom, ha tudom.



2017. márc. 12. 22:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
7-9 órákat alszom. Szerencsére közel lakom az egyetemhez és a legkorábbi órám 9kor van(külföldön tanulok). Este olyan 11-12 fele fekszek le amikor 9re megyek és 7.30kor kelek. Ezzel kipihentnek érzem magam. Sajnos szokásom este agyalni szóval vannak olyan napok amikor 2-3 ig fönnt vagyok na ilyenkor 5 óra alvással kb mindenen sírhatnékom van és mindent negatìvan fogok fel még egy barát piszkálódását is amino egyébként röhögnék.
2017. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sokszor 3-4 órát
2017. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Két éve vagyok egyetemista, muszáj vagyok dolgozni mellette. Így általában 3-4.5 órát alszok, mert sokkal könnyebb felébredni pont 1.5 óra alvás után (alvásciklus). Az első ősz hajszálam 19 évesen jelent meg, de úgyis festem, szóval mindegy. Egyébként remekül elvagyok ennyi alvással, nem érzem zombinak magam (még). Szerintem az a titka, hogy esténként edzéssel baromira lefárasztom magam, aztán csak bezuhanok az ágyba, és nagyon mélyen alszok.

De előfordult vizsgaidőszakban többször is, hogy egyszerűen nem feküdtem le. Felkeltem reggel hatkor 3 óra alvás után, bementem dolgozni, hazamentem négykor, tanultam hajnal ötig, elmentem futni, zuhanyoztam, reggeliztem, mentem vizsgázni, aztán onnan dolgozni. Nem tudom, hogy azért nem esik nehezemre, mert középiskolában is keveset aludtam, vagy azért, mert fiatal vagyok, mindenesetre eldöntöttem, hogy majd nyáron (meg ha egyszer végzek, akkor egész évben) minimum hét órát alszom majd, mert ez így elég egészségtelen, még ha most nem is érzem semmi hatását.

2017. márc. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb 6-8 óra. A kipihentséghez 8 elég. Középiskolás koromban volt, hogy hétközben csak 3-4 órákat aludtam, brutálisan kimerített. Egyetemen vizsgaidőszakban volt, hogy még ennyit se aludtam vizsgák előtt. Néha megérte az áldozat, de hosszútávon nem ajánlom senkinek.
2017. márc. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hétköznap munka miatt 5-6 órákat alszom. Hétvégén pótolom a maradékot. 8-9 óra alvás után vagyok kipihent.
2017. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hétköznap suli miatt 5-6 órákat alszom. Mennék én hamar aludni, csak öcsémmel közös szobában vagyok, ő pedig éjjel szeret tanulni.

Hétvégén pórbálom kipihenni magam, de valami mindig zörög, hangoskodik, az ajtó előtt kezd el ordibálni, így akkor is a 7 óra a max.


Napi 3-4 kávé kell, hogy ne aludjak el. :D

2017. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Furcsa, én 8 óra alvás után is hulla vagyok.

Valaki ad valami tippet, hogy mikor kéne lefeküdnöm ( pl. hallottam olyat is, hogy nem mindegy, hogy éjfél előtt mennyit alszol stb), hogy kipihetnek érezzem magam?

2017. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is tapasztaltam utolsó. Ha éjfél után alszok akár 10 óra alvás után se vagyok kipihent. Nekem a legjobb az ha olyan 10-11 kor lefekszek és akkor még az se zavar ha 5-6 kor kell kelni. Én régebben mindig éjfél után feküdtem de mindegy hogy milyen későn keltem fáradt voltam. Mióta elkeztem 10-11 közötti fekvést sokkal energikusabb vagyok. De a párom meg jobban alszik ha éjfél után fekszik le úgyhogy szerintem változó hogy kinek mikor jó.Ajánlom hogy tapasztald ki magadnak.
2017. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Napi kb. 8 óra lenne az ideális, de az is főleg akkor, ha mondjuk 11-kor lefeküdnék. Átlagosan 7 órát alszom hét közben, hétvégén igyekszem rátenni azt a plusz párat. Félévente általában két olyan hét van, amikor a tanulnivaló átveszi felettem az uralmat, olyankor napi 4-5 órával próbálok túlélni, és csak az éltet, hogy hány nap van a végéig.

A lélektani határ nálam az 5 óra alvásnál van, mert egyszer azt olvastam valami cikkben, hogy annyi idő kell a szervezetnek a regenerálódásra (hormontermelés, meg ilyenek). Ha nagyon muszáj alkalmanként lehet olyan, hogy 2,5 óra alvás, de ha annál kevesebb lenne, akkor inkább ne legyen. (Szerencsére ez még csak buliból volt, tanulás miatt nem kellett)

2017. márc. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!