Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted a szenvedésnek van...

Szerinted a szenvedésnek van határa? Vagy az ember soha nem éri el azt a küszöböt, ahonnan már nincs erősebb/rosszabb?

Figyelt kérdés
2016. okt. 27. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Kinek hogy engem elég rendesen próbára szeret tenni az élet, vagyis inkább ügyesen szopat.
2016. okt. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Súlyos betegséggel lehet olyan fájdalmas és megalázó az élet, hogy az eutanázia választását megértem. Lelki nyafogások, anyagi csőd, stb. ehhez képest nulla.
2016. okt. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem is.Ez abszolút emberfüggő. Van aki már az első kudarctól, pofontól kikészül, van aki a végletekig küzd, harcol, nem adja fel, inkább magába folytja a problémáit, ami nem éppen jó dolog, mert jó, ha valakivel ki tudja beszélni a mindennapos, vagy éppen más dolgait.

Az,hogy van-e határa, nem tudom. Sokszor érezhetjük, hogy "ennél rosszabb már nem lehet", de olykor mégis próbára tehet minket az élet.

2016. okt. 27. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen egyébként a második válaszolónak nagyon igaza van. Jelenleg nekem a legnagyobb félelmeim az anyagi dolgok miatt vannak/lelki nyavajgások..a legnagyobb próbatételek közé sorolnám én is a betegségeket. Nyilván nem adja fel mindenki az első pofonnál, de azokat viszont tényleg nagyon nehéz legyőzni..nekem is volt már egy kemény betegségem ott kell igazán csak férfinak lenni.
2016. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem van.

Végtelenben csak pozitív létezik.

Míg fel nem mész egy szintre hol ezt érezheted, érezhetsz hihetetlen szintű spirituális kínt, de ez meghatározott.

2. és 1. kérdés közt nincs összefüggés.

Ez elérhető emberként is.

2016. okt. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már tudta, mit a Másik tudni nem mert

S érezte, arca boldogan világit

S futott, elrejteni szive csodáit

Az égve égő, élő ismeretlent,


Hogy ott, ahol fény sincs és dal se, senki,

Valami koldúsbús sarokba, messze

Fénylő fejét az éjbe betemesse

És elhitesse, hogy még most se sejti.


Ám a szoba kigyult a mosolyától

és látta Őt, ki rá se nézett - távol -

De gondolatba megölelte vágyva


És erre ő is áment mondott áldón

S terhes fénnyel szivében, a homályon

Ragyogva ment át a sötét szobába

2016. okt. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs. Az ember nem lehet annyira "optimista", hogy megkockáztassa, hogy nem jöhet rosszabb, mert a végén az élet megmutatja neki, hogy pedig de. Aki igazán mélyen van, az csendes megnyugvással tudomásul veszi, hogy van ilyen szint is. És reméljük, nem jön rosszabb. Nincs értelme a lehetséges rosszabb helyzetek kétségbe vonásának.
2016. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!