Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jó napot vagy csókolom?

Jó napot vagy csókolom?

Figyelt kérdés
Ha eddig Jó napottal köszöntem a barátom anyukájának,átálhatok most a csókolomra?szerintem az kozvetlenebb

2017. márc. 16. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, majd úgyis mondani fogja, ha mást kér. (Tegezés, vagy bármi.)
2017. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem fog "hulyenek nezni" ha eddig jonapotot mondtam?:D
2017. márc. 16. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Ezen nem fog múlni egy emberi kapcsolat... Egyébként én nem értem, hogy a fenébe terjedt el ez a "csókolomozás"... Eléggé gagyi szokás... Én is rákényszerültem gyerekkoromban, mert szokás... de rém ciki... sok gyermek, érthető módon, félve mondja ki, vagy elmotyogva, mert tényleg baromságnak hangzik...


Eredetileg csak nőknek mondták, mégpedig felnőtt férfiak, hogy "kezit csókolom, kisasszony"... Ez teljesen logikus és udvarias forma ,ebben a felállásban.


De hogy átalakult ez a szokás, vagy legalábbis nagyrészt átalakult, mégpedig hogy kiskorú kell mondja nénikre, na meg bácsikra is?! Atyaég.... hogy a ménkűbe alakult ez így...? Én nem értem... Egy gyerek egy bácsinak, hogy "csókolja"... mikor fog ez társadalmilag változni...?


Egyébként engem férfiként kiráz a hideg attól, ha egy gyerek csókolommal köszön nekem... Nem tehet róla, ez a szokás, de akkor is kiráz a hideg... Még a tetszikezéstől is... Tetszikezni az időseket kell. Csókolni meg a nőket. :P :)

2017. márc. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem közvetlenebb, hanem inkább bunkósabb.

Kisgyerekek szoktak így köszönni. Ez olyan, mintha vén trottynak néznéd. A "Jó napot" sokkal udvariasabb, normálisabb.

2017. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!