Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy mindenkinek mások a preferenciái?

Figyelt kérdés
A legtöbb ismerősöm mostanában vett autót, én is ezt terveztem de másra költöttem a pénzem. Vettem belőle inkább egy Macbook pro-t, egy Windows-os laptop-ot és néhány felszerelést a kamerámhoz. Kiszámoltam, hogy számomra főleg amíg diák vagyok jobban megéri a tömeg közlekedés. Mikor ismerőseim rákérdeztek az autó vásárlás témára én meg elmondtam mit vettem helyette csak néztek ki a fejükből: "Minek basztam el a pénzem ilyen szarságokra mikor vehettem volna valami értelmeset mint például egy kocsit?" Azt meg végkép nem értették meg, hogy nekem ez befektetés(Egyetem mellett fotózok nem csak hobbiból).

2017. márc. 20. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

én több, mint 1 milkát akarok gépre költeni, én spóroltam meg rá a pénzt nem nagyon érdekel ki mit szól hozzá...


szerintem szard le te is, hogy ki mire költi a pénzét és tény a saját belátásod szerint!


24F

2017. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Én is egyetemista vagyok szóval teljesen megértem hogy miért érzed úgy hogy jobb a tömegközi. Egyszerűbb így közlekedni főleg Pesten. Szard le hogy mit mondanak a saját pénzed azt csinálsz vele amit akarsz.
2017. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem azt nehezményezte régebben a környezetemben néhány egyén, hogy nincs csúcskategóriám telefonom/laptopom, nincs autóm, csak akkor vásárolok ruhát, ha valamit elhasználok, mindezek helyett utazásra, koncertekre és élményprogramokra "szórom a pénzt".

Mondjuk engem alapból nem érdekel random emberek véleménye, ezeket az állandóan okoskodó egyéneket szépen le is építettem azóta :) Az én életem, felnőtt ember vagyok saját keresettel, el tudom dönteni, hogy inkább tárgyakba fektetek-e vagy élményekbe és hobbikba.

2017. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:
92%

Valami hasonló.

Nekem az egyik ismerősöm legutóbb azt mondta, mindenki ostoba, aki nem a vízparton tölti a szabadidejét, mint ahogy Ő is teszi, horgászbottal a kezében.

Megkérdeztem, mit szólna hozzá, ha minden hétvégén kb. 8 millió ember tolongana a horgászhelyeken?

Nem értette.


Vajon miért -és milyen alapon- akar egy ember a másik szokásaiba beleszólni?

Legyen az vásárlás, szabadidő eltöltése, étkezés......bármi. :(

2017. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Mert a másik életéről sokan azt hiszik, hogy telefon, és beleszólnak.

Egyébként sokan képtelenek megérteni, hogy nem mindenki ugyanolyan, mint ők, és másnak esetleg más az értékrendje, mások a preferenciái, mások az elképzelései. Mondjuk ez részben intelligencia kérdése is.

Az pedig, hogy kinek mi az értelmes, egyéni megfontolás kérdése. Egyébként meg senkinek semmi köze, hogy mire költöd a pénzedet.

2017. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
#4: Az már mindennek a teteje, amikor egyesek még a szórakozásban is a saját ízlésüket próbálják a másikra erőltetni.
2017. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog számomra is egy nagy dilemma. Egyes emberek egyszerűen képtelenek a saját csőegyenes gondolkodásukon kívül mást befogadni. Ha ők egy zenei stílust szeretnek, akkor csak az zene, a többi csak zaj. Ha ők egy kocsit akarnak, akkor mindenkinek az kell és semmi más. Ha ők egy márkához ragaszkodnak, akkor csak az lehet jó és semmi más.

A hétköznapokban egyszerűen fáj ez a dolog. :D 1-2 éve a családom is megakart győzni, hogy segítenek venni egy kocsit. Közöltem, hogy nem igazán látom értelmét a dolognak, mert egy max. 150.000-es autó jött volna össze, amit kb. havonta egyszer-kétszer használtam volna és valószínűleg a szervizköltsége magasabb lett volna, mint amennyit ténylegesen kihasználom. Ja és garázsunk sincs. 1 ember értette csak meg a dolgot. :D

Azt vettem észre, hogy itthon rengeteg ember tekinti valami alapvető dolognak az autót. A számítógépről meg azt gondolják, hogy csak az élettelen kockák vesznek belőle jót, mert egy 100.000-es gépen is lehet zenét hallgatni meg filmet nézni.

Jelenleg is hasonló szituban vagyok. Telefont akarok venni, megvannak a határozott igényeim és a ráfordítható keretem. Kiválasztottam 10 készüléket, amik esélyesek. Megkérdeztem pár embert és pár fórumot. Reakciók: Szinte mindenki 2-szer drágább telefonokat ajánlott, tele felesleges funkciókkal. Merhát' az ujjlenyomatolvasó fontos.

2017. márc. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl a saját tó és saját erdő a preferenciáim. Hogy másnak nem az? Ki nem szarja le?
2017. márc. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!