Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért hiszik azt...

Az emberek miért hiszik azt hogyha valakinek van egy kisbusza/furgona az otthon hétvégén csak arra vár hogy valakinek a bútorait szállíthassa a szabadidejében?

Figyelt kérdés
Engem kb. hetente felhív egy távolabbi ismerős hogy odatudnék-e ugrani munka után ezt meg azt átvinni máshova. De persze fizeti a benzint, milyen jó lesz nekem. Ha meg nemet mondok besértődik. Vagy akkor adjam kölcsön neki a furgont és majd ő vezeti. Mindig sértődés a vége.
2017. márc. 20. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Mondd neki, hogy persze, de amúgy pont szervizbe kellene vinni teljes generálra, és ha már elviszi bútort szállítani, adja már be a szervizbe, és majd hozzá is vissza neked kifizetve.
2017. márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
jobb is ha besertodik, ilyen emberel minek tartani a kapcsolatot, csak kihasznal, en biztos nem ugralnek ugy ahogy ő fügyül, még nem bolondultam meg.
2017. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerős, csak nálam sima személyautónál is ez van :D Csak úgy jön egy random hívás, hogy megyek ide és ide. Elviszel? Nem! De miért? Kifizetem a benzint. De én nem vagyok taxis! Nem érek rá! Nem azért van autóm, hogy azzal töltsem az időmet, hogy másokat szállítsak szabadidőmben.

Felőlem nyugodtan sértődjenek meg. Nem arról van szó, hogyha valakinek segítségre van szüksége és csak hozzám fordulhat, akkor nem segítek. De ne is nézzenek hülyének.

2017. márc. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert mással nem tudja elintézni és te jutsz elsőként az eszébe. Ha nem akarod megcsinálni a dolgot, nincs vele semmi gond.

Részemről, ha egy barátot kérek meg ilyesmire, akkor belemegy és nem is kell fizetnem a dologért. Természetesen, ha ő kér meg egy szívességre, akkor én is segítek. Ilyen esetben, szerintem korrekt a dolog.

2017. márc. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó barátért megtenném, de távoli ismerősért nem.
2017. márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekünk is pont szállítani kellett volna hétvégén.Nem tudtunk segítséget kérni senkitől és sajnos nem is szoktak a környezetünkben nekünk segíteni :( pedig én mindig igyekszem mindenkinek.Van ilyen is.Ha pedig nekem kell segítség természetesen fizetem a benzint és még afelett is.Igy is jobban járok,mintha fuvarozók kéne hívni.
2017. márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!