Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy a nők...

Miért mondják hogy a nők nehezebben kapnak munkát? Nem úgy van hogy nem alapján törvény tiltja ilyenkor a megkülönböztetést?

Figyelt kérdés

Most nagy diákmeló nézésben vagyok, és azt látom hogy a jó állásokhoz amik könnyűek és mégis kap érte pénzt az ember oda van írva hogy "lányokat" vagy "mosolygós diáklányokat", "fiatalos diáklányokat" meg ilyeneket keresnek. És ezek egyszerű pénztáros, bolti kisegítő vagy irodai adminisztratív munkák meg hasonlók. Én miért vagyok rosszabb a gép előtt csak mert fiú vagyok? Vagy ilyenkor a vezetőség már az alapján vesz fel lányokat hogy kit lehet később jól meghúzni vagy mi?

Az ilyen az nem nemi alapon történő diszkrimináció?


2017. márc. 20. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Évekkel ezelőtt, jó pár helyen hátrányban voltak a nők. Manapság, néhány felsőbb pozícióban maradt csak meg ez a helyzet. De a jelenlegi társadalmi helyzetben, egy nő könnyedén beállíthatja magát áldozatnak és ezzel sok nő visszaél.
2017. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Mert ha nem diákmunkát nézel, akkor a munkáltató egy ugyanolyan képességű és végzettségű női és férfi jelentkező közül nagyobb valószínűséggel a férfit fogja felvenni, mivel a férfi nem fog szülni, valószínűleg nem ő fog GYES-re menni, és ha a gyerek beteg, akkor is nagy eséllyel a nő fog otthon maradni vele, és igazából tök mindegy, hogy a nő mondjuk meddő vagy esetleg nem az, de esze ágában sincs szülnie, mivel nő, feltételezik róla, hogy előbb-utóbb úgyis gyereket akar. Ezért mondják a nők, hogy nehezebben kapnak munkát.
2017. márc. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Aki lepontozta az #1-es válaszom, az hallott már a szociológiáról és olvasott EU-s tanulmányokat a nemi helyzetekről a munkaerő és foglalkoztatás terén? Ha nem, akkor miért érzi úgy, hogy muszáj volt lepontoznia a válaszom?

(Mondjuk, vicces, hogy ezzel gyakorlatilag igazolva is lett az állításom.)

2017. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!