Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Már régi álmom volt hogy lila legyen a hajam( nem az egész hanem ombre szerűen). Nemrég lettem 17 és a szüleim megengedték, de a költségek felét én állom. (Spórolt pénzből). Anyukámnak van is egy fodrásza aki nagyon szépen dolgozik, ezért elmentem hozzá hogy megnézze a hajamat és hogy megbeszéljük hogyan és mikor csinálja. Mondta hogy van kimosható festéke de kb 5-6 mosás után teljesen kifakul. De tud rendelni olyan festéket ami nagyon tartós, kb 9-12 hónapig benne marad. (Már csinált ezzel a márkájú festékkel hajat de csak kétszer egyszer pinket, egyszer pedig pirosat). Mondta hogy kb 15000-20000 ft között lesz és hogy gondoljuk át megér-e nekünk ennyit. Anyukámmal megbeszéltük és mivel sokáig benne marad ezért belevágunk.

Aztán a fodrász felhívta anyumat hogy sokkal drágább volt a festék mint amire emlékezett, de ha már egyszer megmondta hogy mennyibe fog kerülni nem akar rajta változtatni. (Szerintem ez nagyon fair).

Pont két hete hétfőn elmentem hozzá kb három órába telt mire a sötétbarna hajamból gyönyörű lilát varázsolt. (Mint utólag kiderült a festék 6000 ft-ba került. Plusz a szőkítő) Nekem nagyon tetszett a végeredmény és végül húszezret fizettem. (Csak én voltam a szalonban és még egy másik fodrász aki segített neki mindenfélében).


Eltelt egy hét és én elmentem edzésre (műugrás) (elötte megkérdeztem a fodrászt jogy mehetek-e vele gyakran vízbe azt mondta hogy persze, csak lehet hogy így "csak" 8-9 hónapig marad benne). Nem tűnt fel hogy lila lenne a víz, de amikor edzés után hajat mostam a zuhanyzó úgy nézett ki mint egy unikornis mészárlás... Nagyon lila lett a víz ahogy a sampont kiöblítettem (direkt olyan sampont és balzsamot vettünk ami festett hajra való). Most rózsaszínes, barnás a hajam. Nem valami túl szép. Beszélt anyum a fodrásszal hogy ez történt és mondta hogy menjek be nyugodtan bármikor megnézi, és együtt kitaláljik mi legyen.

Elmentem ma és mondta hogy ez tényleg kifakult, és nem érti miért amikor ez egy tartós festék. Mondta hogy próbáljuk meg mégegyszer befesteni lilára, de ha kikopik akkor visszafesti barnára. Kérdeztem hogy mennyi lesz, mondta hogy semennyi, hoszen nem az én hibámból kopott ki(de nem is az ő hibája mert tényleg nagyon szép lett és a festéket sem először használta). Ez is fair szerintem hogy nem kér érte pénzt.( Egyébként szerdán megyek hozzá hogy újrafesse.)


És amiért ezt mind leírtam a következő:

Egyrészt, ha nem sikerül és újra kikopik a lila akkor visszafesti barnára, tehát fizettem húszezret a semmiért.

Másodszor, az én részemről pedig nem érzem fairnek visszakérni a pénzt mert tényleg dolgozott vele, és nem az ő hibájából fakult ki. (Mivel máskor már festett ilyen festékkel és az jól sikerült ugyanúgy szőkített hajon)


Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Vagy valami tanács?


Egyébként a fodrász nagyon jófej és kedves volt.


Köszönöm szépen hogy végigolvastad! És bocsánat az esetleges helyesírási hibákért, telefonról írtam.


2017. márc. 20. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az egész sztori sántít, mert

-a tartós hajfesték az tartós hajfesték, az nem veszít a színéből, árnyalatából, víztől pláne (hiszen követlenül a festés után is lemossák)

-a sztoriból hiányzik az az "apróság", hogy ha valaki teljesen más színűre festi a haját és ezt tartósan meg is szeretné őrizni, akkor kb. havonta kell utánfesteni. Nem azért, mert kopik, hanem azért, mert a haj nő! 8-9 hónapig benne marad? 8-9 hónap alatt kb. 10 centit nő a hajad, és a töve nem a festett színű lesz, hanem az eredeti! Az utánfestésnél pedig fel szokták frissíteni az eredeti színt is, ettől marad tartós X ideig.

2017. márc. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!