Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem értem az embereket. Miért...

Nem értem az embereket. Miért segítenek előbb egy kóbor kutyán mint egy beteg embernek, hogy új életet kezdhessen?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek szerettünk volna gyűjteni, hogy a műtétjére ill. a lábadozásra legyen egy kis tartaléka, mert nem fog tudni dolgozni a beavatkozás után. Csak az ígérgetések jöttek, ami eléggé kiábrándító. Nem vagyunk csalók, orvosi papírokat is tudunk mutatni. Egy zenész kiírta hogy nincs pénze befizetni a villanyszámlát, fél nap alatt 4 milliót kalapáltak neki össze. Egy beteg ember nem érdemel segítséget akkor?

2017. márc. 21. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Hogyan jön ide a kóbor kutya? De ha már pont ezt az erőltetett példát rángattad elő, hát legyen: én sem adnék egy fillért sem a barátnődnek. Az ember éljen ésszel, legyen tartaléka, ha meg váratlanul dönti le valami betegség, akkor vannak szervezett alapítványok, ahova fordulhat. Ott vannak még a partnerei, a barátai, a családja. Ilyen házaló kéregetőknek senki nem ad. Egy kóbor kutyát viszont befogadnék ideiglenesen, mert az nem tehet arról, hogy kidobták, nincs semmi hely, senki ember, akihez fordulhatna. Nincs munkahelye, ahol gyűjthetné a fizetését arra az időre, ha baj lenne. A barátnőd pihenkélését finanszírozd te, ha már ennyire aggódsz érte.
2017. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem minden ember tud tartalékolni, félrerakni. Sajnálom ha neked ez a véleményed, nem kell segítened, de akkor ne is savazd a másikat. Én meg a fent említett zenésznek nem adnék, ha már itt tartunk.
2017. márc. 21. 13:12
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy betegségről meg pláne nem tehet az ember, akkor pl. a beteg gyerekek vagy más beteg felnőtteknek gyűjtött pénzről is ezt gondolod?
2017. márc. 21. 13:14
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Azt sem tudod, mit írsz, csak random sértegetni próbálsz. És ne engem győzködj, mert felesleges, inkább Gyakorizás helyett vállalj túlórát, gyűjtsed szépen a pénzt a barátnődnek. Egyébként áruld már el, hogy milyen titokzatos műtétre kell a pénz? A műtétek ingyen vannak, és ahogyan azt írtam, lehet alapítványokhoz fordulni. Ezen persze elegánsan átsiklottál, nagy sajnálatodban. Ezek szerint csak kamuzol, a pénzre mész, nem a valós megoldásokra.
2017. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Ejj, de fura stílusod van, te Kérdező. Tulajdonképpen mi a célod ezzel a kérdéssel? Szidjuk a zenészeket meg a kutyákat? Küldjünk pénzt a bankszámlaszámodra?
2017. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 aperitif ***** válasza:
86%

Egy embernek van családja, vannak rokonai, barátai, van munkahelye. Ha beteg, akkor kap ellátást, kap táppénzt. Ha nagyon megszorul, folyamodhat hivatalos szervekhez, egyházakhoz, vagy alapítványokhoz segélyért, segítségért.


Egy kidobott állat mit tud tenni? Még csak el sem tudja mondani, hogy bajban van, és segítséget kér.

2017. márc. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Ejha... semmiféle savazásról nem volt szó. Véleményt kértél, és a válaszoló megadta neked.

Neked kellene (szarkasztikusan) gratulálni, amiért az egyszerű emberi kommunikációra nem vagy képes.


Látod egy állat nem lehet olyan mint te például, ezért segítenék szívesebben rajta. :)


De akkor még érvek:

-Azzal ha örökbe fogadnék egy állatot, nem csak rajta, de magamon is segítenék, mert társaságot adna nekem.

-Az az állat az ember miatt került veszélyeztetett helyzetbe, ez is az embergyűlölet érzetét gerjeszti.

-A barátnőd miután segített rajta egy ember lerendezi egy köszönömmel (maximum), de semmi életre szólót nem adna.


Nézzük a zenészt:

-A zene magával tudja ragadni a hallgatót, elbűvölni azt, és teljes mértékben beszippantani... barátnőd (vagy te) mit tett annak érdekében, hogy kapjon a kérésen kívül?

2017. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Gondolni kell ám minden eshetőségre.

Ti mit tesztek, hogy gyűjtsetek neki? Kéregetőknek én se adok, akkor is, ha mondják, de műtétre, de gyógyszerre...

Ennek két oka is van: az ilyen emberek fele biztosan kamuzik, a másik, akkor miért nem megy el dolgozni?

Vállaltok legalább valami plusz munkát?

Egy kutya nem tehet róla, ha utcára kerül. Egy öleb pedig el se tudja látni önmagát.

A gitáros pedig tesz valamit a pénzért.

2017. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert az emberek közül soknak fontosabb az állat, mint a másik ember. Különösen azoknál, akiknek nincsenek anyagi gondjai.
2017. márc. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Testvérem beteg, alapítványoktól és családtagoktól kaptunk segítséget amikor szükség volt/van rá.


A közéleti személy az megint más. Őt általában ismerik, szeretik az emberek, értékelik a munkásságát így nagyobb empátiát ér el a panasza, mint a boltos Marié akinek van egy kisebb falunyi ismerettségi köre.


Kíváncsi lennék mi a műtét? A műtétek javát ingyen elvégzik, az illető lábadozhat táppénzen, családtagja esetleg kaphat ápolási díjat, az állam bácsi ilyen szempontból nem olyan gonosz.

2017. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!