Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lenne, ha az általános...

Mi lenne, ha az általános iskolákban a kötelező olvasmányok inkább a koruknak megfelelő művek lennének?

Figyelt kérdés
Ha az általános iskolás gyerekekkel szeretnék az olvasást megszerettetni, akkor nem lenne célszerűbb a nehezen emészthető, száraz és unalmas művek helyett (amiknek a nehéz nyelvezete nem is a gyerekeknek kellene, hogy szóljon) inkább meséket, fantasy regényeket feladni, amiket szívesen olvasnak?
2017. márc. 23. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
A kötelező olvasmányok is a tanulók koruknak megfelelő művek. Szabadidőben lehet olvasni modern, számodra érdekesebb műveket, de az iskola feladata más. Anyanyelv fejlődése szempontjából rengeteget segít egy klasszikus mű elolvasása, megértése. Szövegértelmezést tanulni kell, ha valaki 8-ban mesét olvas az nem fejleszti a szövegértést, azt egy kisgyerek is megérti. Plusz a tanulás ilyen, ha magas szinten szeretnél tanulni, muszáj száraz, unalmas dolgokat megérteni, megtanulni.
2017. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Isten ments ! Még csak az kéne, hogy pl. Leiner Laura és valami vámpíros hülyeség legyen a tananyag. Az, hogy a kötelező olvasmány nyelvete nehéz egy gyereknek, az a szülőt minősíti. Nem nevelt olyan gyereket, akinek megfelelő általános müveltsége van, tud értőn olvasni a saját nyelvén. Érdekes, hogy én értem pl. Jókait, pedig nem is Magyarországon nőttem fel. Azért ne tegyük már teljesen tönkre a magyar kultúrát, ne adjuk egyre lejjebb a színvonalat.
2017. márc. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Én egyetértek a kérdezővel. A könnyebb, izgalmasabb és élvezetesebb könyv nem feltétlenül egyenlő a csillogó vámpírokkal.

Érted Jókait? Jó neked, én is és még sokan. Ettől függetlenül én még emlékszem a felsőbb évekre. Interneten a lényeg elérhető, egy filmet megnézni max 2 óra még akkor is ha halál unalmas. Az osztály java nem olvasta el a kötelezőket. Őszintén szólva sokat én sem, pedig nagy könyvmoly voltam. Akik élvezik az olvasást gyakran azok is utálják ezeket a regényeket, nem hogy az aki egy képregényt sem olvasna el magától.


Alsó osztályban szerintem még jó könyveket adnak fel, majd az Egri csillagokkal elrontják az egészet.

2017. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Én teljesen egyet értek veled, főleg ha magamból indultam ki.

Utáltam gyerekkoromba olvasni...amit el is kezdtem 80% félbehagytam mert marhára hidegen hagyott.

Az egyetlen amit szerettem az a Pál utcai fiúk volt és slussz, nem hiszem,hogy egy általános iskolás gyereket pl. az Egri Csillagokkal kellene traktálni,semmi értelme.

Érdekes,hogy ma már gyűjtöm a könyveket és imádok olvasni.


27/N

2017. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Igazából szerintem meg kellene talàlni az arany középutat.

Kivenni egy pàr mūvet és beletenni újakat. Nem pont L.Lauràra gondolok, de biztosan talàlni olyan modernebb mūveket, amik meghozzák a kedvet az olvasàshoz.

Sõt tovàbbmegyek, ha annyira fontos egy-két mū, hogy nem akarják kivenni a listàról, egy olyan indokkal, hogy "milyen már ha nem ismerik", és tudom hogy a diàkok 90%-a, nem olvassa el, akkor simán megnéznénk filmen az órán és úgy vennénk mint tananyagot. Vagy kiadnàm, hogy olvassàk el a rövid vàltozatot.

2017. márc. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval.
2017. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2: Leiner Laura tényleg ne legyen, akkor már inkább maradjon így. :D


Viszont az jó lenne, ha lenne egy csomó jó olvasmány, amik közül a diákok dönthetik el, hogy melyeket olvassák el.

2017. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is frissíteni kéne a listát. Egészen az Egri csillagokig elolvastam a kötelezőket, de tudom, hogy mindig anyámnak kellett felolvasnom, utáltam, az Egri csillagokat pedig végigszenvedtem, főleg mikor nyáron a szórakozás helyett nem kelhettem fel az asztaltól, amíg nem olvasok el x oldalt. Azóta semmit nem olvastam el, utálok olvasni.


De egyébként mit várunk, alapból az oktatás le van maradva, nemhogy a kötelező olvasmányok...

2017. márc. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindigis imádtam olvasni 5.-ben már túl voltam a rózsa nevén és a mester és margarétán. Ezek akkor kötöttek le. Ilyet hogy az arany ember kb 4.-3.ben olvastam...borzasztóak most már ezek a könyvek... nem a nyelvezetükkel van a baj hanem azzal hogy UNALMASAK nem csoda hogy utáljuk azt ami számunkra erdektelen felesleges társadalmi problémákat dolgoz fel bem úgy mint egy MAI pl fantasy konyv. Én speciel fantasy bolond vagyok kb az osstes vöröspöttyöst olvastam hetente járok konyvtárba és hasonlók. TELJES MÉRTÉKBEN EGYETÉRTEK VELED!!
2017. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!