Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megmondanátok, azt hogy,...

Poirot15 kérdése:

Megmondanátok, azt hogy, gimnáziumban mik a kötelező olvasmányok?!

Figyelt kérdés

2016. júl. 6. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekünk beiratkozásnál megmondták mi lesz 9.-ben.

[link]

2016. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenhol más.
2016. júl. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az irodalom Házifeladat kérdések 80%-a a Kőevő ember fiai és a Légió mindhalálig, tehát szerintem ezek biztos benne vannak.
2016. júl. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
A vesszők helyes használatáról szóló nyelvtani szabályok.
2016. júl. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Hát én most fejeztem be a 11.et, de nálunk csak a Bánk bán volt (idén), és a Rómeo és Julia (9.ben)

De másoknak meg majdnem minden könyvet kikellett olvasni, amiről tanultak. Szóval iskolafüggő nagyon.

2016. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 9.-ben pl. az Antigoné és a Rómeó és Júlia volt.
2016. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én most voltam 11.-es. Nekünk 9.-ben volt az Antigoné és az Isteni színjáték, 10.-ben Rómeó és Júlia (ez amúgy 9.-es, csak megcsúsztunk kicsit az anyaggal), Tartuffe, Anyegin, Bánk bán, Csongor és Tünde, 11.-ben Az ember tragédiája, Beszterce ostroma, A vadkacsa, Ivan Iljics halála, Édes Anna. Ezeken kívül persze volt rengeteg műrészlet, novella, de azokból nem emlékszem mindegyikre. :D

Ezen tényleg nagyon iskola-, és legfőképpen tanárfüggő.

2016. júl. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is most fejeztem be a 11-iket, de én öt évesen vagyok. Nulladikban nekünk az Abigél és a Láthatatlan ember volt. Utána volt az Antigoné, Hamlet, Tartuffe, Anyegin, Bánk bán, Az ember tragédiája, Édes Anna, lett volna a Beszterce ostroma is, de azt már inkább ki se adta a tanár.. Lehet, hogy volt még más is, csak nem emlékszem, de ezek közül is sokat nem olvastam ki, meg van amire azt mondta a tanárunk legalább filmen nézzük meg, szóval tényleg sok mindenen fog múlni, majd meglátod nektek mit adnak ki. :)
2016. júl. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, volt még A sirály is Csehovtól, most jutott eszembe. :D
2016. júl. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon széprn köszönöm válaszaitokat!
2016. júl. 13. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!