Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívjátok keresztszülőnek...

Miért hívjátok keresztszülőnek az anyukátok / apukátok testvérét, ha nem is vagytok megkeresztelve? Miért nem sima nagynéni, nagybácsi?

Figyelt kérdés
Ezt sose értettem. Miért kell ,,kerizni", ha egyszer nem is volt keresztelő? Akkor az simán csak nagynéni és nagybácsi!

2017. ápr. 1. 23:51
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Meg vagyok keresztelve. Ennek ellenére még a keresztszüleimet sem "kerizem". Mi a kérdés?
2017. ápr. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azokhoz szól a kérdés, akik NINCSENEK! Hogy ők mi okból...?
2017. ápr. 2. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Mert miért ne? Majd jó, hogy nem egy bugyuta vallási ökörség fogja meghatározni, hogy hogyan hívjuk a rokonainkat. :"D Nekem rengeteg ismerősöm hívja úgy őket, holott nem hisznek ebben a marhaságban, pusztán ezt szokták meg.
2017. aug. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert buták és műveletlenek. :)
2017. aug. 18. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Buták? Azért mert nem hisznek ebben az egész vallási marhaságban? Gratulálok. Higgy nyugodtan benne, mossák csak át a te agyadat is.
2017. aug. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem azért.

Szimplán csak azért buták, mert ezek vallási fogalmak és ha nem vallásosak, akkor mi a viharnak használják a csak és kizárólag vallási eredetű kifejezéseket magukra vagy családtagjaikra? :D

Én, mivel nem vagyok zsidó, nem nevezem a 13 éves fiamat bar micvának, mivel nem vagyok zsidó.

Érted?

2017. aug. 18. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Aki hisz bármilyen vallásban az elég buta.
2018. ápr. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek a kérdezővel. Sajnos a köznyelv gyakori hibája, nem csak ennél, hanem másnál is, hogy szeretnek keverni fogalmakat.

Igaz, ebben az esetben ez sokszor együtt jár, de én sem értettem sosem, hogy miért hívják keresztszülőnek a nagynénit/nagybácsit akkor, ha nem is ők keresztelték meg (ha meg vannak keresztelve egyáltalán).

Nekem egyébként nem is vér szerinti rokonaim a keresztszüleim.

2021. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!