Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti hogyan ráznátok le?

Ti hogyan ráznátok le?

Figyelt kérdés

van egy ismerősöm aki egy tanácsadó cègnèl dolgozik, megszerezte a számomat ès felhívott, hogy hallgassak meg egy előadást tőle(gondolom az ilyenek után kap valamit) .mondtam neki hogy jó majd jelentkezek, mert nem akartam megbántani.azóta napok óta hívogat folyamat...nem vettem fel , írtam neki facebookon hogy nem jó mert sokat dolgozok, erre visszaírt hogy akkor majd mèg keres ès ugyanúgy hívogat azóta is.

mièrt ilyen erőszakosak az emberek?


2017. ápr. 3. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem vagy kíváncsi az előadásra, akkor miért nem mondod meg egyenesen? Így ő úgy értelmezte, hogy téged érdekelne a dolog.
2017. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem akartam megbántani, de utánna megmondtam neki írásban hogy nem èrek rá ilyenekre
2017. ápr. 3. 10:32
 3/6 A kérdező kommentje:

olyan durván nem akartam neki mondani hogy NEM ÈRDEKEL! azt gondoltam hogy majd ha hetekig nem veszem fel a telefont neki ès írok hogy nem jó akkor talán leesik neki...de úgy tűnik nem!

nem hiszem hogy bárki is azt mondja egy ismerősènek az iylenre hogy hagyjál nem èrdekel! ez bosszant hogy nekem kell menekülnöm szinte az iylen erőszakos emberektől....de ha a kèpèbe vágom hogy nem, akkor meg èn vagyok a szemèt

2017. ápr. 3. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Pedig célszerűbb megmondani, hogy bocsi, nem izgat a dolog, mint hetekig nem venni fel a telefont, meg bujkálni.
2017. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy? Felnottkor egyik resze mikor megtanulsz nemet mondani a hulyesegekre buntudat nelkul. Normalis ember nem sertodik meg egy igen/nem kerdesre adott "nem"-en. Megsporolhatnal magadnak sok szenvedest es felreertest ha megtanulnal nemet mondani.
2017. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha kedves ismerős vagy barát, miért ne segítenék neki?????



Én is dolgoztam ilyen helyen, én is megalázónak éreztem, hogy az ismerőseimet kellett zaklatni.


De! Nagyon rosszul esett a sunnyogó kihátrálás és a lerázás, leginkább, ha félelem alapú, konfliktuskerülő módon zajlott és nem egyenesen, kimondva.


Én a saját tapasztalataim óta így teszek és azt ajánlom neked is, hogy tégy így:


Megmondom az ismerősnek, hogy az én életvitelemben ez pillanatnyilag nem aktuális, vagy eleve nem tartom az ötletet jónak, hogy befektessek, nyugdíjpénztárat kössek, életbiztit vagy egyéb dolgot vegyek igénybe stb.

Nyíltam elmondom, hogy nem tudok vagy nem szeretnék ebben ügyfél lenni, de felajánlom, hogy gyakorlásképpen, ha ő előre elfogadja, hogy üzletkötés nem lesz, meghallgatom, hagyom, hogy levezessen egy tárgyalást velem és legyen meg neki legalább a tárgyalás darabszáma.


De előre leszögezem, hogy nem kötök semmit, kizárólag a kapcsolatunkra tekintettel hagyom, hogy üljön le velem beszélgetni.


És ha ezek után is erőszakos, akkor kell erélyesebben fellépni vagy ignorálni.

2017. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!