Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy fogadnák az emberek, ha...

Hogy fogadnák az emberek, ha nevet változtatnék?

Figyelt kérdés
Anyámék képesek voltak GERTRÚD-nak elnevezni, viszont én utálom. Nemsokára betöltöm a 18-at, és minél előbb szeretnék megszabadulni ettől a névtől. Az ismerőseim mit fognak szólni, megszokják majd, hogy más lesz a nevem?

2017. ápr. 4. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megszokják majd. Ha ennyire utálod, gondolom eddig sem Gertrúdnak szólítottak, hanem valami becenéven, nem? Szólíthatnak továbbra is úgy. Ha Gertrúdnak szólítottak, akkor nyilván lassabban szokják majd meg, de idővel már az új neved lesz nekik természetes.


A szüleidnek biztos rosszul fog esni kicsit, de ha tényleg utálod, akkor érdemes megváltoztatni.

2017. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

Hát az az ismerőseidtől függ. Lehet direkt tovább Gertrúdoznak mert viccesnek tartják ,hogy ezen pörögsz és te meg majd minden alkalommal elmondhatod hogy nem vagy már az,hagyják abba. Szóval lehet rosszabb lesz mint volt.


Persze ha idegennek mutatkozol be azok nem fogják tudni az előzményeket.


De mindenképp Klotildra válts :D

2017. ápr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csodás neved van, elegáns, méltósággal viselhető, jól becézhető.


De ha nem bírsz élni vele, megváltoztathatod, bár nem lesz egyszerű átállítani az ismerőseidet.


Én megtartanám. Egyedi, különleges név. Kovácsolj belőle előnyt!

2017. ápr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ha neki nem tetszik a neve, hiába mondod utolsó, hogy neked meg igen, nem fogja megkedvelni. Meg nem te élsz együtt ezzel a névvel, hanem ő, szóval igy másabb, ha azt mondod, hogy mennyire tetszik, mintha tényleg tudnád, milyen érzés, amikor mondjuk bemutatkozol valakinek és látod az arcán a meghökkenést, meg esetleg vissza is kérdeznek, hogy tényleg igy hivnak? :SSS, mert azt hiszik, csak szivatod őket, vagy amikor az iskolában a tanáraid nem birják megjegyezni a neved és átkeresztelnek, aztán az osztálytársaid is szándékosan igy hivnak, stb...

Nekem is hülye nevet adtak egyébként a szüleim és én is tudom, hogy nagyon idétlen, ezért szeretném amúgy megváltoztatni, csak eddig nem mertem, mert még van egy évem és biztos beszólogattak volna az osztályból páran emiatt, hogy megváltoztattam, meg direkt a régi nevemen hivtak volna, hogy ezzel idegesitsenek..:/ De érettségi után hálistennek különválnak az útjaink és az új ismerőseimnek már bemutatkozáskor nem ezt a nevet kell mondanom, alig várom :"D

2017. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
lényegtelen hogy fogadjak, éljenek ök ilyen hulye nevvel, am én sose ertettem az ilyen szuloket, jo nekik hogy igy kitolnak a gyerekukel??
2017. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Pedig még örülhetsz is, hogy nem mondjuk Dzsindzsernek neveztek el. :)


Na de komolyra fordítva a szót, változtasd meg nyugodtan, ha nem tetszik, ne foglalkozz a többiek véleményével. Ha valaki szórakozna emiatt veled, azt meg nyugodtan küldd el a jó édes ku. anyjába, aztán majd abbahagyja.

2017. ápr. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszik a Gertrúd név, de én gonosz európai tradicionalista vagyok...
2017. ápr. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

# 2-es válaszoló az első mondatával tuti magát írta le...


Ha meg akarod változtatni a neved, akkor rajta. Nem kell foglalkozni azzal, ki mit mond. Előbb-utóbb megszokják. Aki meg felnőttként is annyira idióta, hogy egy névből viccet csinál, azzal talán nem is érdemes foglalkozni.

Kérdés, hogy te meg tudod-e szokni az új nevet?

2017. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
.
2017. aug. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jelentem, minden oké :)


Áprilisban betöltötem a 18-at, be is sétáltam a hivatalba és még van oldva az egész. Szeptembertől már végre az "új", saját nevemen mutatkozhatok be az egyetemen :D

2017. aug. 19. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!