Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennek nincs címe?

Ennek nincs címe?

Figyelt kérdés

nem akarok címet adni..

Szóval 21 leszek júniusban és nagyon rossznak érzem az életem.

Úgy érzem bevagyok fásulva teljesen.

Tavaly 2016 eleje óta van ez velem. Nem tudom élvezni az életet.

Egyszerűen nem.

2016ban érettségiztem és bár felvettek egyetemre de mégsem vagyok boldog.Nem találom a helyemet ebben a városban.. váltani nem válthatok mert így is 21 vagyok 1. 2. Diákhitelem van mert anya 63 éves és egyedül nevel.

Habár tetszik a jogi terület és vannak vele terveim, de nem így ebben a lelki állapotban.

Passziváltatni nem akarok. Leakarom tudni az iskolákat mert még előttem van 5,5 év. 2 év ezen a szakon majd 3,5 év jogász levelezőn. Jelenleg van munkám is abban a városban ahol suliba járok de nem élvezem. Nincs kedvem egyszerűen az emberekhez.Nincs kedvem hallgatni a sok hülyeségüket mikor nekem is van elég bajom. Ezért legjobb barátnőmmel is megszakadt a kapcsolat mert mikor találkoztunk állandóan a bajairól beszélt nekem és ahj.. nekem nincs kedvem már ezekhez.

Érettségim óta nem merek nyilvánosan beszélni és nem is tudok mert elkezd kalapálni a szívem és össze esek. Rosszul leszek közben. Kiskoromba énekeltem,szavaltam versenyeken, táncoltam, sportoltam..soha nem volt ilyen bajom de most ha megkell szólalnom több ismeretlen előtt akkor elkezd remegni az arcom ami rohadt ciki..és nem tudok beszélni.

Átakarok menni Pestre Pázmányba de 3,51-es átlag kell hozzá. Nekem első félévem 2,88 lett és nem tudom hogy tornázzam fel most mert van 2 olyan tárgyam amitől gyomorgörcsöm lesz mert beszélnem kell. Az egyik kommunikáció amiből konkrétan 15 percig egyedül kell beszélni, a másik az angol ahol szintén előadás.. Mi történt velem basszus? Nem tudom élvezni a napokat az életemben. Úgy érzem elrohannak a napok a fejem felett. Mintha átaludnám az életem. Mi történik?

Légyszi segítsetek....


21/L


2017. ápr. 8. 20:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Hülyeségeiket*
2017. ápr. 8. 20:45
 2/9 A kérdező kommentje:

A napjaimat kb az teszi ki egy héten hogy hétfő: reggel kondi,óra,munka,főzés,kondi,evés,fürdés alvás

kedd: reggel 8-tól 7ig óra. utáa kondi, fürdés, alvás

Szerda: kondi, órák, meló, kaja, futás, fürdés alvás

csütörtök, kondi, óra és itt van egy szabad délutánom hálisten.

péntek: meló reggeltől 2 ig, utána elbuszozni a pályaudvarra, és onnan utazni 2 órát haza. Beesem az ágyba és alszom.

Szombat: pihenek...

vasárnap: pakolok és megyek vissza

Ebből áll az életem...ebből.. nincs időm semmire.

2017. ápr. 8. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Hűha! :D

Na szóval akkor mit is szeretnél? Miben kéred a segítségünket?

2017. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát hogy mi a francot csináljak? Tanács vagy valami?
2017. ápr. 8. 21:06
 5/9 anonim ***** válasza:

óó, értem, szóval válságban vagy, és rádszakadt egy rakás probléma, felhalmozódtak, és nem tudod kezelni őket, egyiken sem tudsz túljutni?


Én is hasonlóban vagyok, szóval ez a párhuzamos menedzselés nem megy nekem sem.


de ha egyenként kiragadsz problémákat, akkor azokat meg tudnád oldani? Pl. ha csak a lámpaláz-féleséget néznénk?

2017. ápr. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen ige ez lehet a baj.

Az a baj hogy ez nem lámpaláz. Ez durvább szerintem. A lámpaláz nálam elszokott múlni mikor már belelendülök. Mikor énekeltem több 100 ember előtt akkor is volt lámpaláz de az elmúlt. Most nem múlik el hanem miközben beszélek folyamatosan kalapál a szívem és nem tudok uralkodni magamon.Elkezd remegni az arcom konkrétan ami rohadt ciki, izzadok, összeesek...

2017. ápr. 8. 21:53
 7/9 anonim ***** válasza:

ahamm, értem. sulinak kell lennie valami mentálhigiénés pszichológusos ingyenes szolgáltatásának. Ez a téma túlnő rajtam, úgyhogy szakember tud majd segíteni biztosan, nameg neten is érdemes keresgélni, bár attól általában csak hipochonder lesz az ember :D

De a lényeg szerintem az, hogy pl ennek ha megvan az oka, akkor viszonylag könnyen kezelhető dolog lehet. Pl kis tanulás a betegség folyamatáról, és aztán pedig terápia, gyakorlás. ilyesmit tudok elképzelni róla. Meg azért valószínűleg a körülmények is lényegesek, hogy az érettséginél milyen trauma ért, ami ennyire megváltoztatta a szóbelikhez való hozzáállásod.

Az ilyen az kemény önismereti munka, de hát muszáj, és nem szégyen segítséget kérni hozzá :)


A panaszkodós emberekre elvileg tényleg az a legjobb módszer, ha ignorálod őket.

Viszont társaságra mindenkinek szüksége van. Szóval lehet ez a bezárkózás csak valami "bosszú" a részedről, viszont a szükségletek nem hagynak majd nyugodni. Úgyhogy ha ezzel kapcsolatban érzel valamit, magányt pl, akkor vedd figyelembe, hogy társas lény vagy, és hát ki kell mozdulni. Lehet akár rokonokkal is ez, szóval nagyon nem kell parázni :)


és nekem -ugyan a problémahalmazaimat kezelni nem tudom még, de- a kiegyensúlyozottságomat és boldogságomat az határozza meg, hogy figyelek a lelkem jeleire, érzésekre-szükségletekre. Úgyhogy ugyan felettem vannak a bajok, de a boldog vagyok :)

pszichológia-önismeret téma segített amúgy.

belső kommunikációmhoz Marshall B. Rosenberg: A szavak ablakok vagy falak. Ez így ami segít felfedni és kezelni nekem az érzések-szükségletek dolgot.

Meg van egy ilyen társfüggőség nevű dolog, ami nekem abban segített, hogy lássam, hogy valószínűleg nagyon sok rossz viselkedésmintám van, amik mentén cselekszem, ezeket javítani kell, hogy ne tévesszem szem elől a szükségleteimet.

2017. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy neked való a jogi pálya, ha nem tudsz nyilvánosság előtt beszélni, és nincs kedved az emberekhez?
2017. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó....

Ez egy ideiglenes állapot gondolom...

2017. ápr. 8. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!