Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon meleg a barátom, vagy...

Vajon meleg a barátom, vagy nincs ennek jelentősége?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, van egy nagyon jó barátom, akivel 12 éves korunk óta ismerjük egymást. Ő a legjobb barátom, rengeteg mindent éltünk át együtt, mindkettőnk életében voltak nehéz időszakok és akkor is egymás mellett álltunk.


Most neki váratlanul meghalt az anyukája és a barátnője 1 héttel később elhagyta, szóval nagyon kivolt, teljesen a padlón volt és hát akkor is elmentem hozzá többször és sokat dumáltunk.


Ma írt nekem egy üzenetet, amiben megköszönte hogy mennyit segítettem neki, hogy mellette vagyok, írta hogy én vagyok a legjobb barátja, és úgy fejezte be, hogy "szeretlek".


Ez nekem kicsit (inkább nagyon) fura, miért írta hogy szeretlek?? Soha nem volt köztünk semmi a barátságon túl, én 100% hetero vagyok és eddig úgy gondoltam ő is, több barátnője is volt már.


Vajon ezzel a szeretlekkel tényleg csak az erős barátságot akarta hangsúlyozni, vagy utalni akart rá hogy ő többet érez? Kicsit össze vagyok zavarodva. Persze szokták az emberek mondani, hogy szeretik a barátaikat, de két 21 éves srác azért nem szokta egymásnak mondani, hogy "szeretlek", mi még soha nem mondtunk ilyet egymásnak...


2016. febr. 15. 22:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Ez már ilyen bromance. Nem ténylegesen úgy szeret, mint egy lányt, egyszerűen csak örül, hogy olyan barátja van, ami keveseknek adatott meg.
2016. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább hálás. Ez az egy baj van a magyar nyelvvel, hogy a szerelmet és a szeretetet nem tudjuk másképp mondani, csak ugyanezzel az egy szóval: szeretlek.
2016. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valakinek meghalt valakije, és a barátnője is elhagyta, az leszarja hogy fogalmaz. Ne gondold túl.
2016. febr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Ne mondd már haver, hogy 21 évesen ennyi eszed van...
2016. febr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt a baj az emberekkel. Szándékosan félreértik a "szeretlek" kifejezést és nem a valódi értelmét nézik. A barátoddal semmi baj nincs. Inkább magadban nézz körül, hogy miért magyaráztad félre.
2016. febr. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekkori barátom is szokta mondani, (mondjuk tökrészegen) hogy "szeretlek tesó".

Egyikünk sem meleg.

Ne gondold ezt túl, egyszerűen így fejezte ki magát mert hálás azért hogy mellett állsz.

Ennyi.

2016. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

én is huszon (20+) éves fiú vagyok. Nekem is van két nagyon jó barátom, akiknek mondtam már, hogy mennyire szeretem!

Mert szeretni szép dolog, és nem szégyen!

Sohasem volt köztünk több, mint barátság.


Most gondolj arra, hogy az a szegény barátod két olyan embert vesztett el, akiket szeretett.... Ha ő szeret, akkor most te is szeresd őt!

Nekem viszonylag érzékeny lelkem van... ennek ellenére a halállal szembesülök nagyon gyakran kórboncnokként.


Ölelt már meg a barátod?


Szerintem most az lenne a legjobb -ha már más nem maradt neki, akinek mondhatná, hogy szereti- hogy mikor találkoztok te is megmondod, hogy szereted és mellette leszel most is mint eddig.

Én van, hogy boncolás közben jövök rá arra, hogy ennek az embernek milyen élete lehetett, mikor már élettelenül fekszik az asztalon.... és látom a szemét, de abban már nincs semmi ami ,,emberré tenné őt,,


Bocs ha túl sokat írtam.. nem ezt a szakmát kellett volna választani. De hamarosan váltok.


Ha igazi barátja vagy, és szereted, akkor tarts ki mellette.... még ha esetleg meleg lenne, akkor is! (nekem is van meleg barátom, nem csak egy ismerős, haver, hanem egy viszonylag jó barát)


Üdv.

2016. febr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, szegény fiú mekkorát csalódhatott abban a lányban! Akkor hagyja el, mikor legjobban szüksége lenne rá.

Arról a lányról is van egy véleményem. Ha már nem is szerette azt a fiút, de még legalább 2-3 hétig várhatott volna. Remélem, szegény barátod lelke nem sérült annyira, hogy bármiféle kárt is tegyen önmagában.

2016. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után nem lenne az sem csoda, ha megundorodott volna a nőktől!


21. L.

2016. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem jelent semmi olyat, amire te gondolsz. 17 éves lány vagyok, és bár tudom, hogy ez lányoknál másképp működik talán, de én naponta egymilliószor mondom el a legjobb barátnőmnek, hogy mennyire imádom, állandóan ölelgetem ha együtt vagyunk, viszont semmi több nincs köztünk csak barátság. Nem rég halt meg a bátyám 20 évesen, és mindvégig kitartott mellettem, pedig nagyon a mély ponton voltam, és most sem vagyok a topon, nyilván, de olyan fokú baráti szeretet érzek iránta, hogy muszáj elmondanom neki újra és újra.
2016. febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!