Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne egyenesbe...

Hogyan lehetne egyenesbe hozni az életem?

Figyelt kérdés
21 éves múltam, depresszióval és szorongással küzdök egy jó ideje. Három éve fejeztem be a gimnáziumot, ahol nem tartoztam a jó tanulók közé, sőt. Rendkívül rossz jegyeket kaptam, utolsó évben szinte mindenből kettes voltam, csoda, hogy nem vágtak ki (talán a jó magatartásomnak, tisztelettudó viselkedésemnek közönhetem). Nem akarom a betegségemre fogni teljesen a gyenge teljesítményemet, de nagyrészt emiatt romlottak le a jegyeim. Ennek köszönhetően a továbbtanulási esélyeim durván leredukálódtak, ami csak fokozta a rossz érzéseket bennem, az meg pláne, hogy azt láttam, hogy a pénzes, de intelligenciában nem brillírozó osztálytársaimat sorban felvették az egyetemre. A lejtő innentől kezdve vált igazán meredekké. Ballagás óta jóformán semmit sem csinálok. Oké, visszaíratkoztam az iskolámba egy kétéves képzésre, de nem végeztem el, sőt, nagyon be sem jártam az órákra, inkább diákmunkát vállaltam heti pár napban, de leginkább itthon, a négy fal között voltam. Tavaly szeptemberben egy újabb OKJ-re íratkoztam be, amit végül egy hónapja otthagytam, mert túl stresszes volt. Azóta nem csinálok semmit, habár már érdeklődtem tanfolyam után, ami elméletileg indulni fog nemsokára. Igazából az bánt a legjobban, hogy mindenki más boldog, megtalálta a számítását, egyetemre/szakmát tanulni jár, ahol minden klappol neki, párkapcsolatban van, én meg itt vagyok magányosan, elzárva egy forint nélkül, várva a szerelemre és arra, hogy valamiben én is megtalálom önmagam. Fogalmam sincs, hogyan indulhatnék el azon az úton, amin mások játszi könnyedséggel lépdelnek végig. Ötletek?
2017. ápr. 10. 07:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedvesem, akaraterőt senki nem adhat. Próbálj egyvalamit elkezdeni ÉS befejezni, akármennyire is stresszes. Mindenki más boldog? Te is az leszel, csak akarnod kell.

Sok sikert!

2017. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Legelőször azt tisztázzuk le, hogy ne mások útját próbáld járni. Mert a szülők ezt vagy azt akarják, mert ennek vagy annak az ismerősödnek ez sikerült, ez meg az ezt vagy azt csinálja. Találd meg a saját utadat, ami érdekel, ami boldoggá tesz. Akkor sose jössz ki a depresszióból, ha elvárásokat követsz. Én sokáig követtem elvárásokat, depressziós éppen nem lettem (azt hiszem, nem tudom, de én sose tartottam magam depressziósnak), de volt úgy, hogy úgy éreztem, nem ártana, ha itt lenne a vége végre. Aztán megtaláltam nagynehezen az utamat, diplomásként TAXIS lettem, mert ezt szeretem csinálni, és azóta a lelkivilágom is helyrejött. Ha megpróbál valaki a környezetemből "belém állni", akkor könnyebben lepattintom, mint azelőtt. Ehhez kellett az elmúlt évek során két baleset, amiben majdnem ott maradtam, így sikerült kicsit átértékelni a prioritásokat. Tudod, hogy mi az ami NEKEM fontos, nem másoknak.

Ne azon az úton akarj menni, "amin mások játszi könnyedséggel lépdelnek végig". Ha neked ez nem megy, az nyilván azért van, mert nem az a te utad. Csak nyom a megfelelési kényszer, és emiatt érzed így (ezt abból gondolom, amiket írtál, és ahogyan azokat írtad a tanulmányaidról). Én is végigbukdácsoltam a gimnáziumot (ahova szüleim miatt mentem, én szivem szerint 8. után szakközépbe mentem volna), egy kicsit sem érdekelt, és nem volt az én világom. Évekkel később tapasztaltam a megfelelési kényszer hatásait, amikor kezdett felszínre jönni az addig elfojtott szorongás. Lépj a magad irányába, mert különben nagyon nem lesz jó vége.

2017. ápr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Facebookozás helyett nézd meg milyen szakmák vannak, milyen ingyenes képzések és utána iratkozz be amelyik érdekel.
2017. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudatos gondolkodás.

Ismerd meg magad, ne rendszerben gondolkodj.

Boldogságot jelenedből s magadból fakaszd.

2017. ápr. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!