Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Választékosan beszélő emberek....

Választékosan beszélő emberek. Milyen szavakat használtok? Felsorolnátok jónéhányat?

Figyelt kérdés
Hogyan kezdjek el én is így beszélni?
2017. ápr. 10. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Olvass rengeteg könyvet, az hozzájárul. Szavanként nem fog menni.

Amit én még jónak tartok, ha valaki igyekszik a választékossága mellett is magyar szavakat használni. Volt már szerencsém olyan nőhöz, akinek 8 általánosa volt, és ugyan választékosan beszélt, de teletűzdelte idegen szavakkal a mondanivalóját, és mindig szóltam neki, hogy ez így mennyire ellentmondásos. Érződött rajta, hogy azért beszélt így, hogy értelmesebbnek tűnjön. :D

2017. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Most azt várod, hogy valaki írja le ide a (teljes) szókincsét? Sajnos ez ilyen formában elég eredménytelen lesz, ha nagy szókincsre vágysz akkor az olvasás az ami segít. (Itt könyvekre gondolok, többek között szép és szakirodalomra.)
2017. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

engem mindig dicsernek, hogy milyen valasztekosan beszelek, de nyilvan nem tudom most itt felsorolni az egesz szokincsem. ( mint ahogy senki mas nem fogja tudni )

ha boviteni szeretned a sajatod, akkor olvass es keresztrejtvenyezz sokat.

2017. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írják, szókincsed CSAK OLVASÁSSAL tudod növelni!

Filmek, videók nézése nem segít, hiszen azok szövegénél az a lényeg, hogy az 'egyszerű', gyenge szókincsű emberek is megértsék!

Ha csak napi 15 percet szánsz olvasásra, egy év alatt az is több könyvet jelent.

Ha valaki azt állítja, nincs napi 10÷15 perce erre, kénytelen vagyok hazugnak tekinteni.

2017. ápr. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
dikk,more,izé
2017. ápr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet felsorolni. Aki tényleg választékosan beszél, nem tudatos odafigyeléssel teszi, hanem alapvetően ez a természetes neki.

Ehhez nagyon olvasottnak és műveltnek kell lenni; ez a titka.

2017. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Arany János, Petőfi, Jókai, fekete István, Vörösmarty és a többi szépirodalmi könyveket. Mindegyiküknek nagy szókincse van.
2017. ápr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Horváth Zsombor 2 válasza:
87%

A legtöbbet használt (érdekesebb) szavaim:

-magnéziumforgács

-proletárdiktatúra

-patrónus

Természetesen ezt nem mondtam komolyan.


Szerintem is a legjobb az olvasás, és nem szakácskönyvekre gondoltam, bár az igazat megvallva abból is bővülhet az ember szókincse, csak az a kérdés, mire van szükség, nemde?


Végül pedig mindenkinek tessék használni, hogy: azt a kutya meg a macska rúgja bele egymás fáját a manóba. Sokkal elegánsabb, mint a sok csillagos szövegek, csak ki fogják röhögni, nevetni kacagni az embert, vagy éppen hahotázni fognak rajta.

2017. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én például a gazdagon cizellált, míves beszédem szóvirágai közé néha behímzek egy-egy ba.m.get, hogy megtörjem annak lágy unalmát...
2017. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet felsorolni :)

Tényleg olvass, különböző műfajú, témájú, stílusú könyveket, különböző korokból.

2017. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!