Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vannak-e olyan stabil párkapcs...

Vannak-e olyan stabil párkapcsolatban élő párok, akik saját elhatározásukból nem akarnak gyermeket vállalni? Ha van ilyen, mi az oka?

Figyelt kérdés
Úgy írom ezt a kérdést, mint lassan háromgyermekes anyuka. (a harmadik hamarosan születik). Egy társaságban merült fel ez így, hogy biztosan nincs olyan, aki saját akaratából nem szeretne gyereket vállalni, hanem legfeljebb egészségi vagy anyagi okokból. Ez vitát váltott ki. Vajon van olyan, aki az előző két okon kívül dönt így?

2017. ápr. 13. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdès erre én is kíváncsi lennénk. Én beteg vagyok, idegrendszeri, örökletes, gyógyszerekkel karbantartható. Sokáig nem akartam pont ettiam. De egy ideje szeretnék. Azért a hormonok és az anyai ösztön ennél jóval erősebbek. Vágyom is rá. Hamarosan bele is vágunk. Nem tudnám elképzni az életet nélküle. Nem is tudom korábban miert elleneztem...
2017. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Természetesen vannak ilyen párok, hiszen nem mindenki szeretne gyereket. Mi sem akarunk a férjemmel, egyébként a kapcsolatunk stabil, hátráltató egészségügyi tényezőkről nincs tudomásunk (nem próbálkoztunk, szedek fogamzásgátlót), egész egyszerűen mindketten gyerek nélkül képzeljük el az életünk.


Minden tiszteletem a gyerekes szülők felé, de bennem sosem volt meg az anyai ösztön (lassan 30 vagyok) vagy a gyerek iránti vágy. Nem tartom kizártnak, hogy változik a helyzet, hiszen semmi sem 100%-ig biztos, de ismerem magam annyira, hogy nem tartom valószínűnek, hogy megbánnám ezt a döntést.

2017. ápr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretjük a gyerekeket, idegesítenek mindkettőnket.

37 éves nő vagyok, sosem volt bennem anyai ösztön, párom velem egyidős, ő sem akart soha apa lenni.

2017. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!