Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan költözzek el otthonról?

Hogyan költözzek el otthonról?

Figyelt kérdés

Először is 17 éves lány vagyok, eléggé életképtelen. Itthon a helyzetem nem rózsás, de nem is rosszabb mint másnak. (Részeges szülők, folytonos viták, senki aki támasz lenne). Az a gond, hogy erdélyi vagyok, de nem beszélem valami jól a román nyelvet. Egy év múlva ha minden jól megy megszerzem az érettségimet és egy diplomát amivel bárhol elhelyezkedhetek fodrászként, vagy hasonlóként. Addigra remélem az angoltudásom is csiszolódik. Most is tudok, csak nem valami helyes, de ha kellene meg tudnám értetni magam.

Segítségre lenne viszont szükségem, mert szeretnék magyarországra költözni de nem tudom, hogy hogy lehetne kivitelezni. Félek, hogy egy albérletet nem tudnék fizetni, nem vennének fel sehova, nem lenne mit ennem stb. Mégis úgy gondolom, hogy a nyelv miatt könnyebb lenne ott elkezdenem a különélést a nyelv miatt.

Bármilyen tanács jól jönne, mert elég kilátástalan így a jövőm. Az is segítene, ha leírnátok, hogy ti hogyan költöztetek el és hány évesek voltatok.



2017. ápr. 14. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Szia. Először is keress állást, nézegess a neten, milyen lehetőségek vannak, albérleteket is keress, ne a legdrágább környékeket nézd, stb. Nem tudom, hova szeretnél költözni, akarsz-e továbbtanulni stb. De azt gondolom, magyar állampolgárságod nincs? Persze ez nem zárja ki, hogy ide költözz.

Ismerőseid, rokonaid Magyarországon, akik segíthetnének?

2017. ápr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Fodrász diploma létezik egyáltalán ilyen ?


Ha nincs tőkéd semmi megtakarításod esélytelen elkerülnöd, vállalj diákmunkát gyűjts pénzt és akkor már is könnyebb a helyzeted. Az is lehetőség hogy tovább tanulsz és akkor kollégista leszel, Vagy vess el minden elvet s még remélj hű szerelmet , hisz mint a kutya hinnél

abban, ki bízna benned.


Talán az is opció lehet hogy elsökörben nem Magyarországra hanem a környékre költöznél barátnőkkel albérletbe vagy valami ...


MI kell az élethez ?


PÉNZ PÉNZ PÉNZ !


Pénz nélkül halott vagy !

2017. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs ott senkim. Gondolom először itt kellene elkezdenem dolgozni iskola után, hogy legyen egy kezdőösszegem.

(Egyébként életképtelen vagyok, de ez nem azt jelenti, hogy a szüleimmel kell meghalnom úgy, hogy nem csináltam semmit egész életemben csak amit ők elterveztek nekem)

2017. ápr. 14. 17:11
 4/4 anonim ***** válasza:
gyere hozzánk beszállsz a rezsibe nem lesz gond:D
2017. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!