Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nők most 2017-ben egyenrangú...

A nők most 2017-ben egyenrangúak a férfiakkal, kevesebb joguk van, vagy több joguk van?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 19. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hol? Mert Szaud-Arábiában gyanítom hogy nem a legjobb a helyzetük még mindig.


Jogok szerzése és gyakorlása szempontjából Magyarországon egyenrangú minden cselekvőképes ember.

2017. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Nem.


Vannak olyan munkakörök amit egy nő is simán betudna tölteni és el tudna látni, ehhez képest nem veszik fel dolgozni a nőt.

2017. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2: És vannak olyan munkakörök ahová sokkal szívesebben vesznek fel nőket, például recepciós.
2017. ápr. 19. 20:04
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

szerintem napjainkban mar egyenrangunak mondhatoak a nok a ferfiakkal, nehany dolgot leszamitva. hisz nagy altalanossagban ugyanugy joguk van a szavazashoz, iskolaba jarashoz, munka poziciok betoltesehez, stb stb. de azert valahol megis eleg tre, hogy ugyanazon munkaert sokszor kevesebb fizetes jar nokent, ill hogy alapbol nokent nehezebb is munkat talalni, mert a munkaltato nem szivesen alkalmaz szules elott / utan allo fiatal noket.

neked mi a velemenyed, kerdezo?

2017. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező a te kérdésed az egyenrangúságról szól vagy nem, nem a pofára menő dolgokról, mert amit te példának felhoztál az nem egyenrangúsági kérdés, dolog. De ha én pl jelentkezek valahova árufeltöltőnek egy üzletbe, egy abc-be akkor uram bocsáss ne utasítsák már el a nőt azzal hogy ez férfi munka.
2017. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem itthon elméletben egyenrangúak a nők a férfiakkal, de ez a gyakorlatban nem valósul meg.
2017. ápr. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem több joguk van. Minden a nőket védi, és mindenhova ők kellenek.
2017. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Engem is sok helyről utasítottak már el, olyan irodai munkákból ahova megvolt a képesítésem. Pusztán azért mert ők nőt keresnek.

Persze megvan ennek a fordítottja is. De mindenki csak arról beszél.

2017. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Európában már előnyösebb nőnek lenni, mint férfinak. Sok munkakörbe kizárólag nőket vesznek fel, miközben a tipikus férfi munkákat is elvállalhatják ugyanúgy. Fordítva ez nem működik. Úgy tudom, hogy válásnál a gyerek elhelyezése során is pozitív kivételezés történik a nők irányába.
2017. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"de azert valahol megis eleg tre, hogy ugyanazon munkaert sokszor kevesebb fizetes jar nokent, ill hogy alapbol nokent nehezebb is munkat talalni, mert a munkaltato nem szivesen alkalmaz szules elott / utan allo fiatal noket."


Erre az a megoldás, hogy erről őszintén lehessen beszélni az állásinterjún, és akár írásba lehessen foglalni. Ha munkaadó vagy és ott ül az állásinterjún egy férfi, aki dolgozni fog, meg egy nő, aki lehet, hogy fél év után már táppénzen és utána három évig nem látod, melyiket veszed fel?

2017. ápr. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!