Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel lehetne a szürke hétközn...

Mivel lehetne a szürke hétköznapi emberek életét kicsit feldobni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már évek óta elegem van, hogy kb zombi seregben közlekedem, persze külső szemmel lehet ők is ilyennek látnak engem.

A szeretet mint életforma című könyvet elolvastam, onnan kaptam pár hasznos tippet amit elkezdtem alkalmazni a környezetemben és a mindennapjaim részévé váltak.

A környezetemben óriási változást értem el, de most többre vágyom!

Csak egy vagyok a rengeteg ember közül, szóval nem tudok óriási változást hozni!


Olyanokra gondoltam, hogy pl a kedvenc fagyizómban kifizetni 100e Ft értékben fagyit előre és amíg tart a keret addig van "ingyen fagyi".


Meg néha egy kis aprót elszórni az utcán, az emberek mindig megörülnek, ha találnak pénzt :)


Kicsit feldobni az emberek életét, már akiét tudom :)

Akár pár százezres tételig is elmennék, ha akkora ember tömeget képes lenne lefedni az akció, de itt nem a pénzen van a hangsúly, hanem azon, hogy kicsit kizökkentsem őket a szürke hétköznapokból akár 1 pillanatra is, egy kis örömet csempészni az életükbe.


Kellenének hasznos ötletek amikkel megtudnám ezt valósítani.

Ja és nem fontos, hogy tudják, hogy tőlem van! tehát anonim módon talán még jobb :)


2017. ápr. 20. 12:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Fagyi, apródobálás meg ilyen hülyeségek helyett támogathatnál valamilyen szervezetet, pl Budapest Bike Maffiát, Vöröskeresztet, akármit.
2017. ápr. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

mint mondtam a hétköznapi szürke emberek életét akarom feldobni kicsit


nem mindenféle szervezetet támogatni...ők kapnak máshonnan támogatást

2017. ápr. 20. 12:35
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Ez semmi. Cuki ötlet, de így szervezetlen és hatékonytalan. 100 embernek ingyen fagyi, és?


Csatlakozz Zimbardo programjához, amit Al Gaoui Hesnával folytatnak, annak sokkal nagyobb a társadalmi hatása, és a cél ugyanez.

2017. ápr. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
#2 nyilván eleget kapnak...
2017. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Te, kiadsam333, egyszer még régen olvastam, hogy neked napi 3 szex is belefér. Valósítsd meg velük! Meglátod, a megfáradt, elhanyagolt családanyák hogy kivirulnak majd!
2017. ápr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

vannak akik szervezetten csinálják, hát én elkezdem szervezetlenül...

a hétköznapi embereket akarom felvidítani akik az utcán vannak, nem azokat akik a kórházban fekszenek, vagy épp éheznek, az ilyeneket támogatják sokan

inkább olyanokat vidítanék fel akiket talán senki más...


van pl egy idős tanárnő neki a cuccai cipelésében szoktam segíteni, meg persze beszélgetek vele

kollégáknak pl édességet, gyümölcsöt kínálok lehetőségek szerint

akivel beszélgetek, annak szép napot, jó munkát kívánok (ez sokaknak nagyon sokat jelent és pár nap alatt óriási változást értem el a hangulatukat tekintve!)

pékségbe, zöldségesnél szoktam beszélgetni, ha van lehetőség és idő, mert ők sokszor magányosak, sőt a pékségben a lány elég sokat van egyedül és magányos, vannak gondjai amit mással nem is beszél meg

ismeretleneknek eddig nem sokban segítettem...útbaigazítás, pénzbeli kisegítés, volt akinek vonaljegyet adtam ne büntesse meg a kaller, volt akinek meg csak zsepit, mert elsírta magát a fia miatt aki valami betegség miatt elég rosszul volt...


olyan embereknek akarok segíteni akiken talán más nem, nem olyanokon akiket sajnálnak, sokan adakoznak nekik

persze ők is megérdemelnék a segítséget, de most nem őket akarok feldobni


#5:

haha vicces :D

az egyik elvem, hogy nem segítek senkit a hűtlenségben, szóval ez mindenképp esélytelen lenne, de a dugást random ismeretlenekkel nem is tudnám megtenni lelki okokból sem, szóval több gátja is lenne ha komolyan gondolnám :)

meg sokan könnyen találnak maguknak szexre társat, nem hiszem, hogy ez akkora segítség lenne...


mondjuk dekoratív lányokat felbérelni "ingyen ölelés" táblával lehet jó lenne :D de szerintem ezzel inkább csak visszaélne sok perverz :D

2017. ápr. 20. 13:33
 7/21 anonim ***** válasza:
Kár. Egy kérdésem azért van: miért nem írsz soha nagybetűket?
2017. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

#7:

az eredeti üzenetben VOLT :P

am mindig attól függ, hogy épp mit hogyan írok :)

van aminek máshogy adok formát

2017. ápr. 20. 14:10
 9/21 anonim ***** válasza:

Hm. Igazad van. Elkerülte a figyelmemet.

Amúgy egyszerűbb dolgokban is gondolkodhatnál. Pl. kinyitottam a postán az ajtót egy babakocsis cigánylánynak Pesten. Megköszönte, mosolygott és szép napot kívánt. Mindkettőnk napja jobb lett. Azért hangsúlyoztam a származását, mert felénk tőlük nem divat a köszönöm, meg a minden jót. És most már én is láttam példát a kivételre.

2017. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

#9:

akkor álljak a postán és várjam a cigány nőket? :D


am villamoson reggelente cigányok szoktak vitázni, hogy a munkába mi hogyan van :D vicces hallani :D

2017. ápr. 20. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!