Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mivel lehetne a szürke hétközn...

Mivel lehetne a szürke hétköznapi emberek életét kicsit feldobni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már évek óta elegem van, hogy kb zombi seregben közlekedem, persze külső szemmel lehet ők is ilyennek látnak engem.

A szeretet mint életforma című könyvet elolvastam, onnan kaptam pár hasznos tippet amit elkezdtem alkalmazni a környezetemben és a mindennapjaim részévé váltak.

A környezetemben óriási változást értem el, de most többre vágyom!

Csak egy vagyok a rengeteg ember közül, szóval nem tudok óriási változást hozni!


Olyanokra gondoltam, hogy pl a kedvenc fagyizómban kifizetni 100e Ft értékben fagyit előre és amíg tart a keret addig van "ingyen fagyi".


Meg néha egy kis aprót elszórni az utcán, az emberek mindig megörülnek, ha találnak pénzt :)


Kicsit feldobni az emberek életét, már akiét tudom :)

Akár pár százezres tételig is elmennék, ha akkora ember tömeget képes lenne lefedni az akció, de itt nem a pénzen van a hangsúly, hanem azon, hogy kicsit kizökkentsem őket a szürke hétköznapokból akár 1 pillanatra is, egy kis örömet csempészni az életükbe.


Kellenének hasznos ötletek amikkel megtudnám ezt valósítani.

Ja és nem fontos, hogy tudják, hogy tőlem van! tehát anonim módon talán még jobb :)


2017. ápr. 20. 12:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Írásképeden változtass és máris szebbé teszed pár ember napját! :D Apropó, ha tele vagy zsetonnal, vehetnél egy Maseratit, hogy ne vilivel utazz! Támogass kórházat, beteg gyerekeket főleg, vagy állatmenhelyeket!
2017. ápr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

#11:

vagy ha letörlöm magam innen sokan boldogok lesznek tudom :D

másnak miért is lesz jobb, ha nem villamossal utazom? :D

van pénzem kocsira, mondjuk azért nem olyanra egyenlőre :D

de élvezem ezt az utazást is és csak 2-2 óra reggel és délután :P

és a hétköznapi embereket akarom támogatni, akiket talán senki nem támogat :)

nem olyanokat akiket sokan támogatnak :)

2017. ápr. 20. 14:59
 13/21 anonim válasza:

nagyon örülök hogy léteznek ilyen motivációjú emberek.

Szerintem mindent az életben e vágynak rendelj alá figyelmed csak ezt táplálja és az eszközök-pénz,paripa,ha kell fegyver- mindig a rendelkezésedre fognak állni.

A megoldások pedig maguktól fognak jönni,ha úgy tetszik szívből :-)

2017. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A kommentjeid nem olvastam, csak a kérdésed.

A szürke emberek napját feleslegesen próbálod feldobni, ők nem fogják ezt értékelni. Adhatsz nekik ingyen autót is, akkor sem látják másképp a világot. Ne pazarold erre az energiád. A hozzád közelálló emberek életét dobd fel, a barátaidét, akikét megéri.


Nagyon kedves tőled ez egyébként, de én már megtanultam, nem érdemes másokért szenvedni, mert akármit adsz nekik, ők csak a rosszat látják. Aki megérdemli a boldogságot, az keresni fogja.

2017. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14:

abban igazad van, hogy aki vágyik a boldogságra az keresi is!

de a saját példámból tudom, hogy egy kis kedvesség nagyon feltudja dobni az ember napját :)

sokszor az én napomat egy mosoly, pár kedves szó nagyon feltudja dobni! vagy ha látok egy kedves gesztust...


szerintem fontos, hogy kedvesek legyünk másokkal! én ahova járok vásárolni ott is órási változást értem el pár kedves szóval és gesztussal...

sokkal jobban esik úgy emberek között lenni, hogy azt értem, van értelme közéjük menni, mert felvidítanak

nem zombik között akarok járni még akkor is próbálkozni akarok, ha ez az egész nem nekem térül meg, hanem másokat vidítanak fel vele...

2017. máj. 1. 22:17
 16/21 anonim ***** válasza:

Ez rendben van, és ahogy írod, a "gesztus". Szerintem is hagyd az anyagit, meg (úgy általában) az idegeneket. Pár kedves gesztus az ismerősök felé, akár ők is továbbviszik a saját ismerőseiknek, és eljut a befogadókhoz. Megváltani csak azt lehet, aki várja is a megváltót.

Ingyen fagyi: hát én kézcsókomat küldöm távolról, örömmel megyek, ha mondasz cukrászda címet, sőt felteszek álbajuszt, és gyorsan visszaállok a sorba. :) Az anyagiaknak megvan az a fonáksága, hogy az anyagira koncentrál.

Ha meg az utcán rám mosolyogsz, el fogok menni abban a hiszemben, hogy biztos mögöttem jön a haverod. Ha nagyon engem követsz a tekinteteddel, akkor "ajjaj" alapon elslisszolok. Hát én tényleg egy ekkora kőbunkó tróger volnék? Hát igen, viszont így lettem szocializálva. "Idegenekkel ne állj szóba." - mondták volt régen dörgedelmes szavak. Magyarul, ha mégis megszólít valaki, akkor oké, hogy elmúltam ötéves huszonhét éve, de azért előjön az "ez meg mégis mit akarhat cukros bácsi mosollyal" érzet, ami összességében negatív. Azt hiszem az illetőnek észnél kell lennie, hogy pozitívvá változtassa, nemkülönben nekem is olyan passzban kell lennem, hogy feloldódjak. Ha ez sikerül, akkor akár egy hittérítővel is tudok kedvesen beszélgetni (hiába nem hiszek abban, amit mond), nem megfelelő pillanatban viszont egy szimpla útbaigazítás kérésére is csak kényszermosolyom van, és alig várom, hogy továbbmehessek. Ha utóbbi helyzet áll elő, te ott állsz majd csalódottan, "na, egy újabb zombi savanyú mártással". És egyikünkben sincs igazából hiba. Én öt perc múlva már el is felejtettem, mi történt, hazaértek, lelohad a mindennapi stressz, előkapok egy könyvet és élvezettel olvasom. Vagy ha haverokhoz megyek, leülünk kártyázni. És még ezer más zombi-tünetmentesítő terápiám van.

Szerintem nem én vagyok az egyetlen ember, aki ehhez hasonlóan viszonyul a környezetéhez, miközben megvan az a képessége, hogy tud örülni akár kis dolgoknak is. Az idegennel szembeni bizalmatlanságot nem lehet hipp-hopp megszüntetni. Más, ha már eleve van egy kontaktus (ismerős, bolti eladó stb). Ott már nyílik lehetőség egy személyesebb metakommunikációra, amit akár egy verbális kommunikációra is követhet. Vagy az is lehet, hogy meglátsz az illetőn valami különlegeset, szokatlant, és annak a megdicsérésével nyitsz. Nem a leghétköznapibb farmerját, amiről talán azt sem tudja, hogy épp azt viseli, hanem olyat, amin látszik, hogy az lélekben is hozzá tartozik. Például egy nagy kosár virágot visz, az már nem olyan jellemző. Ami kirí az átlagból, az eleve egy metafizikai üzenet: "ez az út vezet hozzám".

2017. máj. 2. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes kérdés.

Jómagam egy itteni (gyakorikérdéses) három gyerekét egyedül nevelő anyuka kérdésére válaszolva azt mertem írni, hogy ha megírja a bankszámlaszámát, utalok neki egy tízezrest.

Azóta is várom a számlaszámát.

Pedig komolynak tűnt a kérdés, a beiskolázás előtt.

Szervezeteket én sem szívesen támogatok, mert ott elég vaskos pénzek fogynak a működésre, meg a bejelentett emberek fizetésére.

Direktben szerintem is hasznosabb. Minden kéregetőnek adok az utcán. Aki ül, és nem jön oda hozzám, annak is. Az utcai muzsikusoknak főleg :-)

2017. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Jól csinálod hajrá 🍓 Az is fontos, hogy örömmel teszed. Valahova havonta átutalni egy nagyobb összeget nem akkora móka.


Majd gondolkozom ötleten.

2017. máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha olyasvalakiket akarsz támogatni, akiket senki, akkor SZOCSOMA: a szegregált nyomorgókért.
2017. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#19:

Nem szervezetet vagy betegek/nyomorékokat akarok támogatni!!

A hétköznapi embereket az utcán...

2017. máj. 15. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!