Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pincérek! Sőt, bárki! Ti hogy...

Pincérek! Sőt, bárki! Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban tanulok,első évben már lett egy középfokú nyelvvizsgám,és az eredményeim se olyan rosszak (4,4 kb). Egy csomó időt dolgoztam konyhán,most elkezdtem pincérkedni a gimi mellett,és már 1 éve annyira tetszik ez a szakma,legszívesebben nem is mennék egyetemre,az nem az én világom,főleg hogy nem is olcsó mulatság (ha nem vesznek fel államilag finanszírozottra,akkor nem is megyek sehova). Ti mit tennétek a helyemben? Csináljam meg a szakmát,legyek pincér,amit szeretnék szívből csinálni,pár év múlva megpróbálnék elhelyezkedni külföldön,tudom,hogy talpalós munka,meg sok emberfajtát kell elviselnem,vagy erőltessem bele magam egy egyetembe,ami lehet,hogy nem is menne,meg egy csomó megaláztatás érne,és utána még jó pár év,mire kiharcolok magamnak egy pozíciót? Persze,mindenhova kell az alázat és a kitartás,de nem tudom,hogy döntsek. Bármilyen tanácsot,segítséget hallgatok.Köszi! :)
2017. ápr. 23. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Végezd el a vendéglátóiparit, akár levelezőn is, beszélj angolul ÉS németül ÉS farnciául, végezz el egy sommelier-képzést, és menj el a legjobb helyekre felvételizni.


Én a Borkonyhát céloznám meg a helyedben.

2017. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy tedd azt amit a szíved súg. Ha most elmennél egyetemre, de nem tetszik, akkor elb*szol 3-4 évet minimum és lesz egy diplomád amit utálni fogsz. Az egyetem nem kötelező. Megcsinálod amikor akarod. Levelezőn még tudsz is dolgozni mellette, igaz nem sok ilyen képzés van.


Csináld meg a szakmát, dolgozz és ha később belefáradtál, akkor még mindig tudsz váltani.

2017. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést

Pincér akarsz lenni szereted is jól is keres főleg külföldön de azért itthon is jobb helyeken.

Tovább tanulni nem akarsz csak nyűglődnél.

Akkor?? Mi a kérdés.

2017. ápr. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent egyetemen turisztikan is tanitjak a pincerkedest is. Egyik baratnom van turisztikan es tanuljak a pincerkedest is, hogy a tanyerokat pl hogy kell vinni, meg ilyenek. De ha ez az almod, akkor tanulj szakmat. Nincs abban semmi rossz, nem kell mindenkinek diploma. Ilyen elit helyeken a pincerek amugyis szerintem sokkal tanultabbak, okosabbak, mint egy atlag diplomas
2017. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Talpalos melo...

Ha neked kedved van évekig tízóràzni, műszakolni, hétvégézni minden egyéb kilátás, kitöresi lehetőség nélkül, just do it

2017. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia Mindenki! :)


Na,az idei nyarat végig pincérkedéssel töltöttem,és elég negatív élményeim voltak. A vendégek megértőek voltak,kedvesek (persze volt egy pár beszólogatós,bunkó vendég,de nem érdekelt a dumájuk,ilyen mindenhol van),a talpalással se volt gond (2 nyarat konyhán voltam,szóval hozzá voltam szokva a lábfájáshoz) ,viszont a munkatársaim közül nagyon sok emberben csalódtam,szóval marad az egyetem. Azért köszönöm a válaszokat, ki tudja,mit hoz még a jövő. :)

2017. aug. 7. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!